منتخب سردبیر

معاملات پی در پی ارزدیجیتال بد است، هودل کردن دارایی از آن بد تر!

هودل و آسیبی که به کریپتوکارنسی وارد میکند.

میتوان کل جامعه کریپتو کارنسی را این گونه تشبیه کرد. همه مجموعه ارز های دیجیتال مانند کره زمین هستند. و رمز ارز ها کشور های واقع بر روی آن، کاربران حوزه ارز های دیجیتال نیز همان مردمان کشور ها خواهند بود. همان طور که سیاست ها و اصول و قوانین هر کشور با هم فرق دارد.رمز ارز ها نیز به همان شکل متفاوت اند. و کاربران آن، بسته به انتخاب معاملاتیشان، سیاست های مالی را اتخاذ و آن ها را اجرا میکنند. تا بتوانند به سوددهی  رسیده و ارزش دارایی خود را بالا ببرند.

در مقاله ای که به تازگی از سایت تریدینگ کریپتو منتشر شده است.  مطالبی را در خصوص، عنوان چالش بر انگیز “معاملات پی در پی ارزدیجیتال بد است، هودل کردن دارایی از آن بد تر!” با شما به اشتراک میگذاریم. و در این مقاله رویگردی را که نویسنده در مورد هودل ارز های دیجیتال عنوان کرده را بررسی خواهیم کرد.

پیش تر در مقاله ای از سایت جامع فیبودکس، تحت عنوان ” هودل کردن” و آشنایی با مفاهیم آن منتشر کردیم. در ادامه، به بررسی چالش هایی که یک هودلر در فرایند هول کردن تجربه خواهد کرد و اتفاقاتی از این دست، در شبکه ارز مورد نظر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

مطالب مرتبط:
هودل کردن HODEL در ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟
منظور از تایم فریم چیست؟ در چه مواقعی کاربرد دارد؟
تعیین حد ضرر Stop Loss چیست؟ در چه مواقعی استفاده میشود

هودل عاملی آسیب برانگیز برای سیستم بلاک چین در ارز های دیجیتال:


ارز های دیجیتال همگی بر روی پایه ای به نام بلاک چین بنا شده اند. بلاک چین، یک دفتر کل برای ثبت اطلاعات است. که به منظور انجام تراکنش های مالی بدون نیاز به واسطه های کنترل گر، مثل بانک و سایر نهاد ها در دسترس ارز های دیجیتال قرار گرفته، همان طور که میدانید. ارز های دیجیتال برای تحقق هدف پول متمرکز به دست هیچ واسطه ای کنترل نمیشود. به میان مالی آمده اند.

بلاک چین همان نوآوری ایست که به بشر برای تحقق چنین هدفی کمک کرده است. همان طور که میدانید، بلاک چین، مجموعه بلوک هایی است که به حالت زنجیره وار به هم متصل شده، و ماینر ها با به اشتراک گذاشتن نرخ توان محاسباتی شان، این بلوک ها را پیدا و به زنجیره اضافه میکنند.

از ویژگی های مهم که باعث شده به عنوان پلتفرم اصلی در دستور کار تمامی ارز ها قرار بگیرد. و خاصیت غیر قابل تغییر بودن دیتا های ثبت شده درون هر بلاک است.

حال سوال اینجا است که هودل کردن و توقف عملیات خرید و فروش چه آسیبی را به این فناوری میرساند؟

زمانی که یک سرمایه گذار تصمیم به هودل کردن دارایی خود در شبکه میگیرد. یعنی او قصد خرید و فروش در طولانی مدت را ندارد. زمانی که با بررسی عملکرد سرمایه گذار در دنیای کارنسی میتوان در نظر گرفت. به طور تقریبی هر هودل چیزی به اندازه 5 سال طول میکشد.

با تجسس در عملکرد سرمایه گذاران بازه های زمانی بیشتری نیز (ده سال و…) هم مشاهده شده است. مشکل اینجا است که سرمایه گذاران از  زمانی که هودل کردن را آغاز میکنند. در اصل به طور مستقیم در حال آسیب رساندن به تراکنش های شبکه هستند.

تمایل تعداد بیشتری از جامعه مالی کریپتوکارنسی برای کسب سود از روش هودل موجب کم شدن داده های ثبت شده درون بلاک چین میشود. با خالی ماندن بلاک ها، ماینر ها به سمت استخراج تراکنش های کوین بیس هدایت میشوند. با این حساب، بلاک چین ماهیت کاربردی خود را از دست میدهد.

یعنی از یک شبکه همتا به همتا برای ذخیره اطلاعات در حالت امن، تبدیل به صندوق امانت داری برای ذخیره سازی ارز های کاربران خواهد شد. اشکال این رخداد ایجاد تضاد در هدف مالی توسعه دهندگان. و رفع شکل کاربران است. هم اکنون در بستر بانک پول های فیات نگهداری میشوند. و کاربران نیازی به نهاد یا صندوق خاصی برای نگهداری دارایی ها ندارند. هم اکنون جامعه به دنبال یک بستر معاملاتی بی واسطه و سالم است. با هودل کردن اموال جهت هدف تغییر کرده و به نیاز اصلی پاسخ داده نمیشود.

مطالب مرتبط:
شبکه همتا به همتا Peer To Peer Network | معرفی کامل و کاربردهای آن
پول فیات چیست؟ آیا رمز ارز ها پول فیات هستند؟

هودل و آسیبی که به رمز ارز ها وارد میکند


ارز دیجیتال پول است یا نه؟؟

با تولد رمز ارز ها کارشناسان، چهره ها، سلبریتی ها ، سیاست مداران و… با بیان عقاید گوناگون، در دو موضع چپ و راست قرار گرفند. عده ای بر این باور اند که ارز های دییجیتال در آینده جانشین پول در دسترس کاربران است. و گروهی دیگر در نقطه مقابل این مجموعه قرار گرفته و آن ها را رد میکنند. بر اساس ماهیت یک دارایی از زبان ارسطو، پول ارزشی است که:

  1. دارای دوام است. و با گذر زمان حیات خود را حفظ میکند
  2. خاصیتی قابل حمل دارد
  3. تقسیم پذیر و قابلیت تعویض پذیری دارد
  4. دارای ارزش باشد

با آنالیز کردن این فاکتور ها  می بینیم. که هر چهار عامل  هم برای پول فیات و هم برای ارز های دیجیتال صدق میکند. اما موضوع این است که ارزش پیدا کردن ارز ها مطرح است. ارزش، از حمایت مردم و یا به بیانی دیگر  اعتماد مردم به آن ارز و پلتفرم شکل میگیرد. علت اختلاف ارزش در بین ارز های دیجیتال در فضای کارنسی میزان توجه مردم و اطمینان ان ها به آن ارز ها است.

با نگاهی به تاریخ زندگی بشریت میتوان به سهولت درک کرد که در زمان جنگ و یا قحطی ارزش غذا و پوشاک و دارو تا چه حد بالا رفته است. پس از همین موضوع میتوان نتیجه گرفت که ارزش هر چیزی (پول یا کالا) با توجه مردم به آن شکل خواهد گرفت. حال در نظر بگیرید. با این تفاسیر عده زیادی از یک جامعه مالی مثل کریپتو کارنسی تصمیم به هودل کردن دارایی های خود بگیرند.

با این کار به طور مستقیم بر ارزش آن دارایی تاثیر و نرخ آن را پایین میکشند. از طرفی پول، ارز یا هر ابزار مالی ، یک وسیله ای برای مبادلات در بین افراد است. و بر طبق ماهیت آن ها باید در گردش قرار گیرد. که ثبات ارزشی پیدا کند. در نهایت میتوان این طور عنوان کرد. هودل کردن باعث ایجاد تاثیر منفی از سمت کاربران بر دارایی دیجیتال است. و باعث افت پیدا کرد ارزش مالی آن دارایی میشود.

هودل شما را به ضررر مالی میرساند


ارز های دیجیتال و نوسانات عجیب و غریب آن ها موضوعی است. که فعلا از رمز ارز ها قصد جدا شدن ندارند. همین نوسانات پی در پی و یا بزرگ و کوچگ باعث افزایش توقع در میان کاربران آن ها میشود. کاربران ارز های دیجیتال برای دست یابی به رویاس یک شبه پول دار شدن، دست با استراتژی هالی مختلف میزنند.

یکی از آنها همین هودل کردن ارز ها است. با توقف خرید و فروش و ایست گردش مالی دارایی هر هودلر هر روز توقعات افراد برای ثروت افزایش پیدا میکند. این موضوع تریدر و یا سرمایه گذاران را از سیکل سیاست های منطقی خارج کرده و به سمت تصمیمات احساسی هدایت میکند.

به همین دلیل عده زیادی از این طریق به جای کسب سود های فراوان ورشکسته ازمیدان خارج میشوند. در فضای کریپتوکارنسی عده زیادی ثروتمند شده  و عده زیادی نیز یک شبه مال باخته! هر کاربر بایستی هر دو حالت را برای خود در نظر گرفته و توانایی کنترل احساسات خود را بالا ببرد.

در نهایت:

ارز های دیجیتال با ورودشان به بازار مالی با هدف دارایی بدون واسطه فعابیت خود را آغاز کردند. پول ابزاری برای معاملات در کوتاه ترین زمان ممکن است. کسب درآمد از پلتفرم های مالی هیچ گاه رد نشده اما ایجاد آسیب به آنها تنها باعث تاخیر در محقق شدن این هدف خواهد شد.

مطالب بیشتر:
تحلیل احساسات چیست؟ روش عملکرد آن در بازار ارزدیجیتال
چرا سرمایه گذاران در بازار های سرمایه مثل ارز دیجیتال شکست می‌خورند؟
چرا رقابت با بیت کوین مشکل است؟
علت بالابودن نوسانات کریپتوکارنسی/دلایل نوسانات رمز ارزها و تاثیر آن بر بازار سرمایه
لیکویید شدن چیست؟ + با رعایت نکات زیر از لیکویید شدن جلوگیری کنید
برنامه معاملاتی Trading plan چیست؟ ارائه ابزار مورد نیاز برای برنامه ریزی مالی

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx