تجزیه و تحلیل بازار

تحلیل احساسات چیست؟ روش عملکرد آن در بازار ارزدیجیتال

تحلیل احساسات چیست؟بررسی تاثیرات آن و روش کارکرد در بازار کریپتوکارنسی

تحلیل احساسات چیست؟ تاکنون تنها نام  دو تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بر زبان ها جاری بود. منظور از تحلیل احساسات چیست؟ و چه تاثیری در بهبود عملکرد دارد؟

ارتباط احساسات با بازار های مالی

احساسات در نوع تصمیم گیری ها موثر است. سه حالت احساسی مثبت و منفی و حالت خنثی. باعث واکنش هایی متفاوت در بازار خواهد شد.

نوشته های مشابه

یکی از ویژگی های بازار ارز های دیجیتال نوسانات آن است. که برای عده ای این حالت مثبت و یا منفی تلقی میشود. نوسانات خود عاملی برای بروز احساسات است. حالتی از طمع، ترس از شکست و… از آثار احساسات است.

شاید به کرات از زیان عده زیادی شنیده باشید. که احساسات نباید در تصمیم گیری های شما دخیل باشد. اما احساسات منفی و مثبت حالتی است که درانسان رخ میدهد. و غیر قابل اجتناب است. محققان در مورد این حالت تحقیق و پژوهش انجام داده اند. و تحلیلی بر مبنای همین احساسات به کاربران و سرمایه گذاران ارائه داده اند.

تحلیل احساسات

بر اساس پژوهش های محققان، آنان این گونه ارزیابی کرده اند که وقتی احساسات تریدر ها در مورد بازار مثبت است. بازار به حالت صعودی از خود واکنش نشان میدهد. و بلاعکس اگر کاربران احساسات منفی بروز دهند بازار سیری نزولی دارد. و احساسات خنثی شاید بر رکود بازار دلالت دارد.

شاید تغییر بازار پس از بروز احساسات موضوعی غریب به نظر برسد. و در ذهن افراد این گونه شکل گرفته باشد. که در ابتدا بازار  با نوسانات خود منجر به بروز احساسات از سمت کاربران خواهد شد. باید این موضوع را با طرح یک سوال این گونه عنوان کنیم که چه عواملی بر بازار موثر است؟

به عنوان مثال “اخبار” به عنوان یک عامل موثر در ایجاد احساسات و تغییر روند بازار دارد. نوع خبر و نوع انتقال آن باعث ایجاد احساسات در کاربران و بروز واکنش از سمت آنان میشود. که این خود باعث تغییر روند بازار خواهد شد.

روش کارکرد تحلیل احساس چگونه است؟

این روش تحلیل این گونه طراحی شده است. که با استفاده از برنامه نویسی کد هایی برای کلید واژه های مهم در نظر گرفته میشود. به این شکل که مثلا سه کلمه خاص مثل “اتریوم” “رشد” “پیدا کرد” با کد های خاص از طریق روش های برنامه نویسی این جمله به عنوان جمله مثبت و یا احساسات مثبت در جدولی ثبت میشود. همینطور کلید واژه های دیگر،

پس از ثبت جدولی بر اساس آخرین اخبار و اطلاعات از طریق اسکن ربات های برنامه نویس، تریدر ها میتوانند آن را در تصمیم گیری های خود لحاظ کنند. یعنی به جای اینکه آنان خود درگیر احساسات شخصی شوند. ربات برنامه نویس احساسات بازرار را بر طبق اخبار درج شده در سایت ها و… به تریدر نمایش میدهد.

بسیاری از کاربران احساسات بازار را با تحلیل های تکنیکال خود به گونه ای تلفیق میکنند. و نسبت به خرید و فروش خود تصمیم گیری میکنند.

بررسی عملکرد

عملکرد تحلیل احساسی بر اساس اسکن کردن متون است. یعنی ربات با اسکن متون به دنبال کلید واژه هایی که درونش تعریف کرده اند میگردد. تا بتواند نتیجه ثبت کند.

در سال 2019 پیامی در رسانه ها با موضوع رشد 30 درصدی بیت کوین منتشر شد. این ترفند برای بالا بردن بازاربیت کوین به کار برده شد. و پس آن به عنوان “دروغ آوریل” این خبر تکذیب شد. و توسعه دهندگان با این ترفند به صعود بازار و نرخ تغییر آن در جهت صعودی شدن کمک کردند.

نتیجه:

در نتیجه باید این طور عنوان کنیم که تحلیل احساسات خود نوع مجزایی از تحلیل است. که با بررسی آن میتوان به سودآوری خود کمک کرد. این سبک از تحلیل تنها در بازار های مالی کاربرد ندارد. و بسیاری از محققان در جهت توسعه اهدافشان از آن بهره میبرند. برخی افراد نیز به صورت دستی این نوع تحلیل را انجام داده و آن را در تصمیم گیری های خود لحاظ میکنند.

 

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx