مفاهیم پایه

هودل کردن HODEL در ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟

هودل چیست؟ چه زمانی برای هودل کردن مناسب است؟

هودل کردن در ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟

یکی دیگر از اصطلاحات جنجالی بین معامله گرها و سرمایه گذاران ارز دیجیتال اصطلاح هودل کردن است. که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

حوزه کریپتوکارنسی دنیایی است بزرگ و جنجالی، که افراد مختلف در آن فعالیت می‌کنند. ترید ها تحلیل های مختلف و چالش های افت و خیز بازار باعث شده که کریپتوکارنسی به دنیای پیچیده ای تبدیل شود. کسب اطلاعات و دانش در کنار تجربه به شما کمک خواهد کرد که اگر در زمینه رمز ارزها فعالیت می‌کنید. بتوانید یک فعال موفق باشید. و مانند بسیاری از تریدرهای موفق در حوزه کریپتوکارنسی به سود های کلان دست پیداکنید. در این مقاله به یکی اصطلاحات رایج بین تریدر ها به نام هودل کردن می‌پردازیم و باتفاق می‌بینیم که این کلمه از کجا و با هدف انتقال چه مفهومی بین تریدر ها رایج شده است.

هودل یا HODEL

این اصطلاح با تاکید برعدم فروش سهام به منظور نگهداری ارز برای کسب سود بیشتر استفاده می‌شود.

اصطلاح هودل چگونه شکل گرفت

همه چیز از آنجایی شکل گرفت که یکی از کاربران وب سایت بیت کویت تاک Bitcointalk.org  که انجمن آنلاینی است که کاربران در کل دنیا شرایط ارتباط با یکدیگر در حوزه ارز دیجیتال را دارند.

یک پستی منتشر کرد با این عنوان:  “I AM HODLING”  به هدف اینکه به همکاران خود بگوید: که سهام خود را نفروشند. وی با یک خطای تایپی که در ابتدا سهوی بود و در نهایت به صورت عمدی پیام خود را bold کرد و در نهایت به عنوان طرح پیشنهادی به تریدرها برای دست کشیدن از ترید و نوسان گیری ارائه کرد.

این واژه بین تریدر ها مسطلح شد و از بعد از آن معامله گر ها برای تاکید بر نگهداری سهم از عمد به اشتباه بجای به کار بردن Holding  از Hodling  استفاده کنند. که مناسب برای سرمایه گذارانی است که سرمایه گذاری طولانی مدت ترجیح کارشان است.

چه زمانی هودل کردن (Hodel) توصیه می‌شود؟

بدیهی است که ما به عنوان یک تریدر به دنبال زمانی میگردیم. که بتوانیم سود خود را افزایش بدهیم و از ضرر اجتناب کنیم. بازار رمز ارز ها نیز بازاری پر چالش همراه با تغییرات متعدد است. در زمان هایی که نوسانات بازار زیاد است پیشنهاد می‌شود که هودل کنید. و در گیر ریسک نشوید. بخصوص اگر تجربیاتتان در حوزه معاملات رمز ارز ها زیاد نیست. در زمان نوسانات زیاد بازار افرادی که ناشی هستند معمولا درصد بالایی از ضرر مالی را به خود اختصاص می‌دهند. پی توصیه می‌کنیم که در این زمان از تکنیک هودل کردن بهره ببرید.

هودلر چیست؟

ارز های دیجیتال دنیایی گستره است و هر تریدر یا سرمایه گذاری می‌تواند از روش های مختلف به سود آوری برسد. یکی دیگر از روش ها سرمایه گذاری بلند مدت است. این در حالی است که بسیاری از تریدر ها بال خرید و فروش لحظه ای صاحب سود می‌شوند. و عده ای دیگر نیز با سرمایه گذاری بلند مدت. به افرادی که سرمایه گذاری بلند مدت انجام می‌دهند هودلر می‌گویند.

در این مقاله یکی دیگر از اصطلاحات رمز ارز ها به نام هودل کردن را توضیح دادیم. برای آشنایی بیشتر با رمز ارز ها و بهره بردن از اطلاعات و اخبار جدید به صفحه اصلی سایت جامع فیبودکس رجوع کنید.

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx