منتخب سردبیر

الگوریتم اثبات کار یا الگوریتم اثبات سهام ؟کدام یک پیروز میدان است؟/سهام گذاری ارز دیجیتال

انگیزه های سرمایه گذاری برای کاربران در پلتفرم اثبات سهام

بر اساس تحقیق هایی که تیم منتخب بانک جی پی مورگان به انجام رسانده است. دو نفر از کارشناسان سود حاصل از سرمایه گذاری در استخر های نقدینگی ارز های مبتنی بر اثبات سهام به را تا سال 2025 به اندازه 40 میلیارد دلار پیش بینی کرده اند.

این نظریه براساس فعالیت تیم توسعه اتریوم از الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات سهام است. که این فرایند میتواند به طور مستقیم بر تغییر پاداش از حالت کنونی به دو برابر حالت قبل را به همراه داشته باشد.

نوشته های مشابه

این در حالی است که سیکل بعدی در چهار سال آینده اتفاق می افتد. یعنی چهار سال بعد از زمان افزایش پاداش سهام گذاری، مجددا کل مبلغ دو برابر خواهد شد.

هم اکنون پاداش سهام گذاری 9 میلیارد دلار است. بر طبق این پیش بینی به زودی به 20 میلیارد دلار خواهد رسید. و در آینده (4 سال بعد) تقریبا به اندازه 40 میلیارد دلار خواهدشد.

افزایش پاداش در یک پلتفرم موضوعی است که در نظر سرمایه گذاران مهم و قابل توجه است. گزارشی که مجموعه جی پی مورگان. در خصوص افزایش پاداش. منتشر کرده با اطلاعات پلتفرم هم خوانی دارد.

اما شاید بتوان  عدد 40 میلیارد دلار را به عنوان حداقل رنج افزایشی دانست. با ارائه طرح اثبات سهام مسیر هایی برای سهام گذاران روشن شد که عده زیادی از آنها را تشویق به حمایت از این طرح کرد.

هم اکنون نیز همه روزه به طور چشم گیری بر تعداد سرمایه گذاران پروتکل افزوده میشود. با این تفاسیر در چند سال آینده بعید به نظر میرسد که پاداش سهام گذاری 40 میلیارد دلار باشد. احتمالا این عدد بسیار بالا تر از این حرف ها خواهد بود.

در ادامه توجه شما را به مقاله ای در خصوص میزان سهام گذاری کاربران شبکه در پروتکل های محبوب در وب سایت کوین تلگراف متشر شده است جلب میکنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

توسعه سهام گذاری در پلتفرم های مطرح


با نگاهی به عملکرد پلتفرم های سرمایه گذاری متوجه میشویم که دو ارز دیجیتال کازماس و الگورند از دارایی های پیشتاز برای توسعه سهام گذاری اقدام کردند. که شروع به کار آن ها به قبل از سال 2020 برمیگردد.

پس از آن. پلتفرم های کاردانو، اتریوم 2، سولانا، پولکادات آمادگی خود را برای تغییر پروتکل خود و توسعه سهام گذاری در پلتفرمشان اعلام کردند.

این چهار ارز مطرح حوزه کریپتوکارنسی از سال 2020 فعالیت توسعه سهام گذاری را آغاز کردند. آنان با شتاب زیادی به توسعه پلتفرم و جذب سرمایه پرداختند. به طوری که هم اکنون تقریبا نیمی از کل دارایی های استخر نقدینگی مربوط به این چها ارز دیجیتال است.

در ادامه روند فعالیت در نظر کارشناسان و فعالان حوزه خرید و فروش ارز های دیجیتال و همچنین سرمایه گذاری بر روی این دارایی بخش سهام گذاری پلتفرم ها از حوزه های ایده آل و تا حدی ثابت شده برای کسب سود به شمار میرود.

بر اساس تحقیقاتی که تیم فایننشال تایمز بر روی سرمایه گذاری این حوزه به عمل آورده است. تا کنون 72 شرکت فعال در حوزه امور مالی غیرمتمرکز دیفای از این رویه حمایت کرده اند. این تعداد فقط مجموعه افرادی که در سال جاری به این بخش پیوسته اند را روایت میکند.

جدول زیر لیستی از بهترین پلتفرم های سهام گذاری را نمایش میدهد.

پلتفرم سود پرداختی
اتریوم 8.9%
کاردانو 4.24%
پولکادات 13.29%
ایاس 1.73%
تزوس 5.36%
کازمز 9.24%
ترون 3.24
آنتولوژی 3.91%
الگورند 7.19%
نئو 1.11%
زیلیکا 14.07%
اولنچ 9.56%

تعداد زیادی از پروژه هایی حوزه مالی دیفای الگو هایی بر پایه پلتفرم های اثبات سهام است. این خود افزایش رشد صعودی روند سرمایه گذاری را گزارش میکند. و حتی حاکی از احتمال وقوع ترافیک شبکه به سبب دریافت کارمزد است.

پروژه های اثبات کار در برابر سهام گذاری


با در نظر گرفتن مشکلاتی که الگوریتم اثبات کار در پروتکل ها دارد. مهاجرت برخی پلتفرم ها مانند اتریوم بدیهی به نظر میرسد. اتریوم برای فرار از مسئله مقیاس پذیری بلاک چین چاره ای به تغییر پلتفرم خود ندارد.

از طرفی طرح اجرایی پروتکل اثبات سهام از بخش های زیادی قابل توجیه است. و برای توسعه دهندگان و کاربران شاخصه های مثبت فراوانی را دارد. در ادامه به برخی مسائلی که کاربران، در حوزه کار با الگوریتم اثبات کار با آن دست و پنجه نرم میکنند را اشاره خواهیم کرد.

برق مورد نیاز برای استخراج

از مسائلی که پروتکل های مبتنی بر اثبات کار را درگیر چالش کرده است. موضوع استخراج ارز ها به وسیله دستگاه هایی که قدرت برق بالایی را میطلبد است. که این موضوع خود مشکلات محیط زیست و آسیب آن را برای جوامع به همراه دارد.

از طرفی هر شخصی که قصد پیوستن به جامعه ماینینگ را دارد. طبیعتا یکی از اصلی ترین مشکلات او تامین برق مورد نیاز برای استخراج است. که این انرژی بسته به کشور های مختلف به طرق مختلف در دسترس قرار میگیرد. و چالش های هرکس به سیاست های کشور وی برمیگردد. در حالی که در پروتکل اثبات سهام کاربر نگرانی برای تامین منابع خود را ندارد.

تهیه و نگهداری دستگاه های استخراج

از طرفی دیگر ماینر هایی که در خصوص استخراج ارز های دیجیتال فعالیت میکنند. در مورد تهیه و نگهداری و استفاده دستگاه ها دچار چالش اند. این دستگاه ها گران قیمت بوده و گارانتی تحویل ندارند. برای استفاده از این دستگاه ها نیاز به سهمیه برق دارند.

این مشکلات در حالی است که خود دستگاه ها شاسی های جداگانه برای استقرار، فن های خنک کننده و در نهایت مکانی برای نگهداری که مجهز به سیستم پیشرفته کنترل حریق است دارد.

این مسائل برای کاربرانی که در تحریم هستند جدی تر است. و تهیه ابزار مورد نظر خود دشواری های بسیاری را به همراه دارد. این در حالی است که هزینه های بالایی که برای خرید دستگاه ها واریز میشود بالاست. و قبول عدم گارانتی خرید برای بسیاری از فعالان سخت و دشوار است.

فرض کنید شخصی با پرداخت هزینه بالا دستگاه به دستش رسیده اما کار نمیکند! در واقع عدم  اطمینان و پشتوانه برای تهیه ابزار خود به تنهایی باعث انصراف عده زیادی از سرمایه گذاران برای انجام این فعالیت است.

دستگاه های جدید و نرخ هش ریت آن ها

از دیگر مسائل تولیدات کمپانی ها در مورد تهیه و تولید دستگاه های استخراج است. هر ماینری که توان دستگاه خود را برای استخراج ارز دیجیتال به اشتراک میگذارد. آن دستگاه بر اساس نرخ هش ریتی که دارد میتواند معادله ها را حل و کارمزد را از آن خود کند.

تولیدکننده های دستگاه ها همواره به دنبال ارائه نسل جدید دستگاه برای افزایش سود خود و سهولت کاری مخاطبان خود ارائه میدهند. هم اکنون نیز دستگاه هایی به بازار ارائه شده که نرخ هش ریت دستگاه در مقایسه با دیگر دستگاه ها به مراتب بالا تر و قدرتی دو چندان دارد.

همین موضوع باعث ایجاد تمرکز در بخش استخراج شده است. دستگاه های انت ماینر نسل جدید ماینر ها است که توان محاسباتی فوق العاده و قیمت های خیلی بالایی دارند.

سیاست و مواضع دولت ها

از دیگر مسائل که باعث به حاشیه رفتن پلتفرم اثبات کار نسبت به سهام گذاری میشود سیاست ها و مواضع دولت ها در خصوص فعالیت ارز های دیجیتال است. همان طور که میدانید عده کثیری از جامعه ماینینگ افراد چینی هستند که در صنعت استخراج مشغول فعالیت اند.

با تصویب قانون ممنوعیت فعالیت در تمام بخش های حوزه مالی کریپتوکارنسی عده زیادی از کاربران چینی در زمینه فعالیت های مالیشان سرگردان شده. و کار بسیاری از آن ها متوقف شده است.

از طرفی دیگر سایر دولت هایی که مواضع مشخصی ندارند. با تصمیم های ناگهانی دستگاه های استخراج را ضبط و از دسترس خارج میکنند. همچنین در بخش توزیع سهمیه برق برای انجام فعالیت نیز مشکلات بسیاری رویت شده است.

وجود کمپالنی های بزرگ تولید کننده انواع ابزار مورد نیاز استخراج ارز های دیجیتال مانند شرکت بیت مین نیز دلیلی بر تغییر عقیده چینی ها نشد.با این حال که کشور چین سخت گیرانه د رحال حذف این بخش مالی از کشور خود است. اما فعلا فعالیت این کشور تاثیری بر قیمت دارایی بیت کوین نداشته.  اما تا حد بالایی جامعه ماینینگ و کاربران آن را وارد چالش کرده است.

با این تفاسیر تمایل کاربران برای ملحق شدن  در بخش سرمایه گذاری استخر های نقدینگی نسبت به استخراج دارایی های مبتنی بر اثبات کار هر روز بیشتر شده و همه روزه عده آن ها برای مشارکت افزایش میابد.

در نهایت:

اگر بخواهیم الگوریتم اثبات کار با الگوریتم اثبات سهام را در قیاس با یکدیگر قرار دهیم پیدا است که الگوریتم اثبات سهام عملکردی بهتر و محبوبیت بالایی در میان کاربران را دارد.

به احتمال زیاد طولی نمیکشد. که اثبات کار به حاشیه  و از میدان خارج شود. در هر حال تا زمانی که ارز های برتری مانند بیت کوین قصد تغییر الگوریتم خود را نداشته باشد. در شبکه کریپتوکارنسی باقی و روند کاری خود را ادامه خواهدداد.

مطالب بیشتر:


متاورس Metaverse چیست؟ و چه ارتباطی با دنیای ارزدیجیتال دارد؟
مراقب تله های خرسی در مسیر معاملاتی خود باشید
ویوز چیست و پلتفرم آن چگونه است؟/همه چیز در مورد ویوز
استریوم چیست؟
توکن نیمه مثلی SFT چیست؟/بررسی ویژگی و کاربرد در ارز های دیجیتال
تعویض پذیری Fungibility به چه معنا است و چه کاربردی در معاملات دارد؟

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx