اخباراخبار قانون گذاری

قانون گذاری ارز دیجیتال از زبان مدیر عامل جی پی مورگان

جیمی دیمون یکی از مخالفان ارز های دیجیتال در بیانات اخیر خود اشاره کرد که فعالیت ارز های دیجیتال باید در چارچوب قاونون قرار گیرد. وی که خود مدیر عامل جی پی مورگان است بر موضع منفی خود ایستادگی میکند و ارز های دیجیتال را ابزاری برای انجام فعالیت های مجرمانه توصیف میکند.

از دیدید جیمی دیمون قانون گذاری یکی از الزامات مهم برای انجام فعالیت های ارز دیجیتال است.

بر اساس گزارش منتشر شده از کریپتو پوتیتو  جیمی دیمون با قرارگرفتن در جبهه منفی ارز های دیجیتال را “طلایی برای آینده فریب خوردگان” توصیف میکند.

وی در تمام مصاحبه های خود به عنوان مدیریت عامل بانک جب پی مورگان از ارز های دیجیتال کوچک ترین حمایتی نکرده است. از صحبت های اخیر او در مصاحبه با شبکه اچ بی او به مخالف های خود با گسترش ارز های دیجیتال ادامه داد. وی در صحبت های خود گفت:

پیش تر دلایل مخالفت خود را با ارز های دیجیتال عنوان کرده بودم. اما ارز هایی که ماهیتا برای امور مجرمانه است بالاخره از سمت دولتی خاص ممنوع خواهد شد. که هم اکنون چین در این زمینه پیش تاز شده است.

درادامه وی تاکید کرد که این دارایی باید به حالت کلی و در تمام زمینه ها ممنوع شود. بیت کوین دارایی دروغ است. و استفاده از عنوان “طلای دیجیتال” برای آن صحیح نیست. این دیدگاهی است که کشور چین آن را با اقدامات خود تایید میکند.

وی در ادامه افزود:

دارایی که ماهیتا کلاه برداری است بالاخره نهاد ها و دولت هایی که به فکر مردم اند پیدا میشوند که آن را ممنوع کنند. بیت کوین طلای احمق ها است.

دیمون با عنوان “بیت کوین، طلای احمق ها است” به طور کامل در مقابل سلبریتی های مطرح که حمایت همه جانبه از بیت کوین به عمل می آورند ایستاده است. چهره های بسیاری با ذکر دلایل روشن این دارایی را ارزشمند خوانده. و آن را در قیاس با طلا به عنوان یک کالای ارزشمند قرار میدهند.

افرادی نظری مایکل سیلور (Michael Saylor)، استیو وزنیاک (Steve Wozniak) و چامات پالیهاپیتیا (Chamath Palihapitiya) جزو آن دسته حامیان بیت کوین هستند که این ارز را در قیاس با طلا قرار میدهند. و جالب است طبق تفاسیر آن ها بیت کوین دارایی ارزشمند تری نسبت به طلا خواهد بود.

جیمی دیمون در مصاحبه خود مواکدانه به لزوم قانون گذاری برای فعالیت های ارز دیجیتال بیت کوین اشاره میکند. و این دارایی دیجیتال را ابزاری برای مجرمان و فعالیت های آن ها میخواند.

وی در مصاحبه خود این گونه عنوان کرد:

بیت کوین دارایی و ابزار مورد نیز برای فرار مالیاتی حملات باج افزاری و یا حتی قاچاق انسان است.

لزوم قانون برای این ابزار خطر ناک به علاقه شخصی افراد ارتباطی ندارد. با ایجاد قانون درب های جنایات برای کاربران بسته خواهد شد.

دیمون با ایستادگی بر فعالیت های مجرمانه. و ندیده گرفتن فضای متن باز بلاک چین بر اظهارات غیر منطقی خود پافشاری میکند. وی برای ادعا خود دلایل کافی و روشن ارائه نمیدهد.

یکی از سوالات کارشناسان برای قبول ادعای دیمون برای بیت کوین به عنوان ابزاری برای مجرمان این است که آیا پول فیات این خاصیت ها را برای مجرمان ندارد؟! یعنی مجرمان با به گردش درآوردن پول فیات اقدامات و جنایات آن ها متوقف میشود؟ پس هم اکنون چه افرادی در زندان ها و بازداشت گاه ها به سر میبرند؟ همچنین شفافیت بلاک چین و متن باز بودن این شبکه که همتای آن در پول فیات وجود ندارد.

علاوه بر آن بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان. ارائه خدمات دارایی های دیجیتال را در دستور کار خود قرار داده است. که این خو تناقضی بزرگ در میان عملکرد این بانک با اظهارات مدیر عامل آن است. مری کالاهان اردوس در توضیح به این موضوع این گونه عنوان کرد:

عده زیادی از مخاطبان ما بیت کوین را به عنوان یک دارایی میشناسند و تقاضای آن ها برای انجام تراکنش ها و فعالیت های مالی شان بالا است.

این بانک به هدف رفع نیاز کاربر تاسیس شده و تا زمانی که درخواست خدمات وجود داشته باشد ما موظف به انجام آن خواهیم بود.

 

مطالب بیشتر:


ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx