اخباراخبار اتریوم

اتریوم تا به روز رسانی فاصله ای ندارد

اتریوم به زودی به روز رسانی میشود/

اتریوم به عنوان ارز دیجیتال در حوزه کریپتوکارنسی که طرفداران خود را در رقابت با سایر ارز های دیجیتال دارد از پلتفرم اثبات کار در خصوص تایید تراکنش های خود بهره برد.

پیشرفت حوزه مالی دارایی دیجیتال روز افزون است. و پلتفرم های جدید سیتمی بر مبنای اثبات سهام به این بازار مالی ارائه داد. همین موضوع اتریوم را که به عنوان ارز دیجیتال برتر فعال است را درگیر کرده و توسعه دهندگان، طرح تغییر پلتفرم از وضعیت اثبات کار به اثبات سهام را کلید زدند.

هم اکنون در رویدادی جدیدی از بنیاد اتریوم اخباری مبنی بر آماده سازی پلتفرم اتریوم برای تغییر از پلتفرم اثبات کار به اثبات سهام به گوش میرسد اتریوم توانسته است در پلتفرم آزمایشی انتقال سیستم اثبات کار به سهام را با موفقیت انجام دهد.

بنا به گزارش منتشر شده از یوتودی در مصاحبه ای با تیم بیکو که خود از توسعه دهندگان بنیاد اتریوم است. اطلاعاتی در خصوص راه اندازی نسخه جدید شبکه آمفورا دونت به انتشار در آمد.

آمفورا دونت یک شبکه ای مستقل است که در وضعیت برون زنجیره ای میتوان به روز رسانی های لازم را به حالت آزمایشی تست کرد تا بدین وسیله اتریوم را اول در مرحله آزمایشی و بعد در حالت کلیبه نسخه اتریوم 2.0 ارتقا داد.

نحوه کار آمفورا دونت


دونت پروتکل عمومی است که مشخصات فنی آن برای توسعه دهندگان سخت و دشوار است. در این پروتکل تیم هایی نظیر بسو (Besu). اریگان (Erigon). اتریوم جی‌اس (EthereumJS). گث (Geth). ندر مایند (Nethermind). نیمباس (Nimbus). لایت هاوس (Lighthouse). لودستار (Lodestar). کوییلت (Quilt). پریسم (Prysm) و تکو (Teku). برای به اجرا در آمدن کلاینت های نسخه دوم از ارز دیجیتال اتریوم گرد هم آمد.

با این پروتکل برای ارتقا ارتریوم همکاری داشته اند. آمفورا با برقراری نشست عملی پنج بخش اساسی پروتکل را با موفقیت به انجام رساند. در نهایت مرحله آخر بانام M5 به جای مانده است. که در دست تکمیل است.

این شبکه نسخه ای تستی است که از اجماع ده هزار اعتبار سنج با تبعیت از الگوریتم اثبات کار آزمایش میشود. در این شبکه با مشارکت 100 نود فعال درون پروتکل مرحله آخر طی و در نهایت عملیات به پایان میرسد.

این عملیات در چهاردهم اکتبر نسخه نهایی خود را ارائه داد. همین موضوع در ادامه روند تغییرات اتریوم منجر به نزیک شدن این ارز کاربردی با ارتقا اصلی اش یعنی تبدیل الگوریتم اثبات کار به اثبات سهام شد.

دیدگاه ویتالین بوترین در خصوص تغییر پروتکل اتریوم


من قبل از این ویتالین بوترین توسعه دهنده اتریوم اثبات سهام یک “راه حل” برای مشکلات زیست محیطی اتریوم عنوان کرده است.

ویتالیک بوترین در کنفرانسی استدلال کرد که انتقال آینده اتریوم به مکانیسم اجماع اثبات سهام یک “راه حل” برای مصرف بی رویه انرژی بلاک چین است.

در مصاحبه ای در کنفرانس مجازی StartmeupHK که از هنگ کنگ برگزار شد ،بوترین گفت که تغییر پروتکل اتریوم از اثبات کار به اثبات سهام  می تواند مصرف انرژی زنجیره را به بیش از 10،000x کاهش دهد.

وی با استقبال از الگوریتم اثبات سهام به عنوان  یکی از الگوریتم های اجماع در شبکه بلاک چین دانست. که پس از الگوریتم اثبات کار معرفی و پا به عرصه بلاک چین گذاشت.

الگوریتم اثبات سهام با هدف برطرف کردن اشکالات و معایب الگوریتم اثبات کار ارائه شد. و نسخه بهتری را از خود ارائه داد. اثبات سهام.با هدف برقراری امنیت در شبکه. و به عنوان یک رقیب قابل جایگزین. با اثبات کار. شکل گرفت.

مطالب بیشتر:
دش چیست؟ و با چه هدفی به فضای مالی کریپتوکارنسی پاگذاشته است؟
تزوس (TEZOS) چیست؟/ بررسی عملکرد و روش های کارکرد آن
ارز دیجیتال چیا و ارتباط استخراج آن با کمیاب شدن هارد دیسک
فلو flow چیست؟چگونه میتوان بر روی فلو سرمایه گذاری کرد؟
هایپرلجر چیست؟ و چگونه اجرا می‌شود؟/بررسی مفهوم و نحوه اجرایی آن

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx