آموزش کیف پولکیف پول

معرفی کیف پول یورویی Yoroi / بررسی نقاط قوت و ضعف در پلتفرم کاردانو

همه چیز در مورد کیف پول یورویی

کیف پول یورویی یک والت اختصاصی برای آدا (ADA) است. که امکانات ویژه ای برای سهولت کار کاربران در آن قرار گرفته است. در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی کیف پول یورویی Yoroi خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا در ادامه به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

کاردانو


کاردانو با عنوان نسل سوم بلاک چین نیز شناخته می شود. نحوه کارکرد بلاک چین کاردانو مانند بلاک چین اتریوم می باشد. یعنی این پلتفرم مانند اتریوم مناسب این است که قراردادهای هوشمند روی آن قرار گیرد و اجرا شود. و در مقایسه با اتریوم در حالت بالقوه مقیاس پذیر تر به شمار میرود.

امنیت بلاک چین کاردانو نیز بسیار بالاست و این امنیت را با ایجاد یک بستر چند لایه ایجاد می کند.

بلاک چین کاردانو اولین پلتفرمی است که به صورت همتا به همتا کار خود را انجام می دهد. این بلاک چین مانند دیگر بلاک چین ها خدمات پرداخت با رمزارزها را ارائه می دهد. این پلتفرم سرعتی بالا دارد و بدون به واسطه، کارهای خود را انجام می دهد.

بلاک چین کاردانو نقاط مشترکی با دیگر بلاک چین ها دارد. اما هدف اصلی بنیان گذاران و توسعه دهندگان این بلاک چین این است که بتوانند کاربردهای مالی را برای همه کاربران، شرکت ها و حتی حکومت های مختلف ارائه دهند.

یکی از ویژگی های مهم و اصلی کاردانو این است که راهکارهایی ارائه دهد تا با آنها بتواند بین حریم خصوصی کاربران و  نظارت های قانونی تعادلی ایجاد کند.

از مهم ترین ویژگی های ارز دیجیتال کاردانو پشتیبانی فوق العاده از قرارداد های هوشمند است. که آن را نسبت به دیگر ارز های دنیای کریپتوکارنسی به ویژه اتریوم جدا کرده است. و کاردانو را در رقابت چشم گیر با ارز های برتر قرار داده است.

یکی از ابزار و وسایل در دسترس برای استفاده کاربران شبکه کاردانو کیف پول یورویی است . که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

مطالب بیشتر:
ارز دیجیتال کاردانو ADA چیست؟
کاردانو و ویژگی های آن از زبان گری اسکیل

کیف پول یورویی و جایگاه آن در پلتفرم کاردانو


رقابت ارز هایی که در رده های نخست بازار کریپتو قرار دارند. تنها در پلتفرم بهینه آن ها نیست. بازار ارز های کریپتوکارنسی فضای پر رقابت است.

دارایی های که بیشترین استقبال را از سمت کاربران شبکه دارند در تمامی ابعاد مانند بهبود پلتفرم ها در بخش مقیاس پذیری و در ادامه وجود تعامل در میان اپ هایی که فعالیت نا متمرکز دارند به بهترین شکل عمل کرده و ایده های مطلوبی را به اجرا در آورده اند.

هم زمان با ارائه کاردانو والت های تخصصی مانند متامسک به این بازار ارائه شده بود. و هم اکنون کیف پول یورویی از برخی ابعاد شباهت و عملکردی مشابه آن در بلاک چین اتریوم دارد.

شباهت های کاربردی در کیف پول متامسک و یورویی

کاربران شبکه برای این که بتوانند به راحتی عملیات خرید و فروش و سرمایه گذاری را درون پلتفرم انجام دهند. باید بستری برای تعامل با سایر شبکه ها را در اختیار داشته باشند.

تا بدینوسیله خرید و فروش ها و در کل تراکنش ها در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به دست کاربران برسد. پلتفرم کارادانو با ارائه والت های تخصصی مانند متامسک و یورویی ابزار کاربردی برای  تحقق اهداف معاملاتی کاربران شبکه است.

کیف پول یورویی برای کاربران خود امکان تعامل را در میان هر کاربر و بلاک چین شبکه کاردانو را فراهم کرده است. در گام اول استفاده از این ابزار کاربران درگیر ذخیره سازی اطلاعات کل بلاک چین نمیشوند. و با استفاده از این والت تخصصی به راحتی میتوانند انواع سهام گذاری ها را شرکت و در سود به دست آمده سهیم شوند.

و در ادامه

کیف پول متامسک و یورویی هر دو به حالت مشابه از جمله والت های سبک است. در واقع میتوان آن را یک افزونه ای بی نیاز از به روز رسانی های مکرر به جهت دسترسی به اطلاعات جدید تفسیر کرد. که خود بخش زیادی از سهولت کاربری را عهده دار است.

از طریق والت سبک کاربران میتوانند با ایجاد یک مرورگر جداگانه برای بلاک چین دسترسی سریع برای فعالیت و تعامل با انواع پلتفرم ها و وب سایت های مربوطه فراهم میشود.

از دیگر مزایای مشابه در میان دو والت کاربردی متامسک و یورویی امنیت بالای این والت ها است. که هر دو حریم خصوصی محور اند.

یعنی کاربران شبکه در تمام مدت زمانی که در حال تعامل و برقراری ارتباط لازم هستند با در دست داشتن اطلاعات کلید خصوصی خود در دستشان، اختیار کامل بر روی تمام دارایی های خود را دارند.

و  در ادامه امنیت بیشتر را برای کاربران حساس تر در پلتفرم خود قرار داده است. این دسته از کاربران با اتصال به والت سخت افزاری امکان ذخیره سازی و نگهداری دارایی های در وضعیت آفلاین را به دست می آورند.

ویژگی های اختصاصی والت یورویی

کیف پول یورویی یک ابزار تخصصی برای شبکه ارز دیجیتال کاردانو است. که توسط کمپانی ایمرگو که یک مجموعه ژاپنی است. تهیه و عرضه شده است.

این مجموعه گروهی  فعال در زمینه توسعه فناوری بلاک چین و کاربرد های آن است. که تمرکز ویژه ای بر روی پلتفرم ارز دیجیتال کاردانو دارد. شرکت  ایمرگو سابقه تعامل و همکاری های مشترک با سایر مجموعه های متمرکز با کاردانو و توسعه دهنده این ارز را در رزومه خود دارد.

برای معرفی کارکرد این والت  قبل از هر چیز عنوان ویژگی کیف پول غیر امانی و عملکرد متن باز آن در ارتباط با پلتفرم ارز دیجیتال کاردانو است.

کیف پول یورویی از دسته والت های پوشش دهند انواع سیستم عامل ها و مرور گر های رایج مانند: FireFox ، Google Chrome، Microsoft Edge و انواع سیستم عامل های گوشی موبایل مانند اندروید و IOS را دارد.

امکانات کیف پول یورویی


کیف پول سبک light wallet

یکی از ویژگی های مهم از کیف پول یورویی عدم وابستگی به منابع درگیر از سمت کاربران است. این موضوع در مقایسه با کارکرد سایر کیف پول ها بیشتر نمود پیدا میکند.

کیف پول های  مخصوص کاردانو که به صورت تک ارزی ارائه شده اند. والت های Yoroi و ددالوس و آدالایت هستند.
کاربرانی که از والت ددالوس استفاده میکنند فضای ذخیره سازی و سرعت اینترنت قابل قبولی را در اختیار دارند.  این کیف پول نیاز به روز رسانی درون شبکه را دارد. تا با استفاده از آن اطلاعات جدید با اطلاعات قدیم همگام سازی شود و در ادامه این والت ابزاری برای استفاده از کیف پول سخت افزاری به شمار میرود.

در کیف پول یورویی کاربران نیازی به دانلود بلاک چین کاردانو ندارند. توسعه دهندگان با استفاده از اتصال مستقیم هر کاربر به فول نود شرکت ایمرگو تمام داده در دسترس قرار میگیرد. توسعه دهندگان کیف پول یورویی ابزاری است که در حجم بسیار کم و سبک به عنوان افزونه کاربردی به مرورگر سیستم شما اضافه میشود. برای کاربران گوشی دوست هم با نصب اپلیکیشن مورد نیاز امکان برقراری تعاملات و انجام کلیه فعالیت های پلتفرم فراهم میشود.

از دیگر امکانات کیف پول یورویی پشتیبانی از نسخه سخت افزاری است. که با داشتن این قابلیت تمام خواسته های مخاطبان خود را به انجام میرساند.

سهام گذاری

همانگونه که می دانیم در شبکه بلاک چین بیت کوین، انجام تراکنش ها بر اساس اثبات کار Proof Of Work می باشد. به این معنی که برای تائید شدن انجام یک تراکنش، ماینر ها قدرت محاسباتی خود برای حل یک معادله پیچیده ریاضی استفاده می کنند، هر ماینری که زودتر به جواب آن معادله ریاضی برسد به عنوان پاداش از شبکه بیت کوین دریافت می کند. مهم ترین مورد در استخراج بلاک چین این است که نیاز به برق زیادی دارد.

اما در بلاک چین کاردانو از سیستم اثبات سهام Proof Of Stake استفاده می شود. در این روش به افرادی که قرار است به تائید کردن معاملات و تراکنش ها کمک کنند اعتبار سنج می گویند. در ابتدا اعتبار سنج ها تعدادی سکه کاردانو ADA را با عنوان سهام مسدود می کنند.

بعد از تائید نهایی معامله هر کدام از اعتبار سنج ها نسبت به مقدار سهام خود، مقداری توکن ADA پاداش میگیرند. چند ماینر با کمک هم معادلات را حل می کنند و به این ترتیب از برق کمتری استفاده می شود. نسبت پاداش دریافتی نیز بسته به سهام آن اعتبار سنج می باشد. هرچه میزان سهام بالاتر باشد مقدار دریافتی سهام نیز بالاتر خواهد بود.

روش سهام گذاری:

با این تفاسیر کاربران شبکه مجبور به تهیه دستگاه های خاص به سبب مشارکت های خود ندارند. بلکه با خرید توکن ADA و تزریق آن به استخر نقدینگی هم در سهام گذاری مشارکت میکنید و صاحب سود میشوید. و هم به امنیت پلتفرم کمک خواهید کرد.

نقش کیف پول یورویی در این بخش سهولت کار کاربران در مشارکت است. با در دست داشتن کیف پول یورویی نیاز به دانلود بلاک چین از بین میرود. و کاربران به طور مستقیم از طریق فول نود کاردانو فعالیت های خود را انجام میدهند.

روشی دیگر که در بخش سرمایه گذاری بر روی پلتفرم فراهم است. تزریق سرمایه به صرافی متمرکز است. در این بخش سرمایه کاربر در حالت قفل درون شبکه باقی میماند. و از معایب آن این است که دارایی افراد در اختیار خودشان نیست. و سرمایه گذاری در وضعیت متمرکز انجام میشود. علاوه بر آن سرمایه گذار  برای انجام این عملیات مجبور به پرداخت کارمزد خواهد شد.

کیف پول یورویی به دلیل سهولت کاربری در بخش سهام گذاری و ورود و خروج های بدون محدودیت برا کاربران کاربرد پذیر تر خواهد بود.

تعامل با قرارداد های هوشمند شبکه کاردانو

ارگو یک دارایی نا متمرکز است. و با نماد  ERG و  با ارزش بازار حدود ۲۹۲.۸۳ میلیون دلار، در رتبه ۱۹۱ بازار کریپتو کارنسی در حال رقابت با سایر دارایی ها است.

بلاک چین بر پایه قراردادهای هوشمند ارگو از مدلی تابع زبان این قرارداد ها کاردانو استفاده می‌کند که از فناوری و خلاقیت های توسعه دهندگان به شمار میرود.

ارگو مدلی است که از الگوریتم اثبات کار استفاده میکند.

ایجاد تعامل با ارزدیجیتال کاردانو خود باعث بالا رفتن امنیت و در ادامه  تشکیل بستری برای اجرا شدن اپلیکیشن های کاربردی در این حوزه میشود.

به بیانی ساده تر بلاک چین ارگو باعث ایجاد یک پل ارتباطی میان بلاک چین تابع الگوریتم اثبات کار به الگوریتم اثبات کار میشود.

والت تخصصی یورویی در بخش پشتیبانی دامنه گسترده تری دارد. و علاوه بر توکن ADA بلاک چین ارگو و توکن اِرگ را در خود دارد. و در ادامه دست همکاری دو ساز و کار مختلف (یعنی اثبات کار و اثبات سهام) تشکیل یک استیبل کوین به‌نام AgeUSD است. که همخوانی کامل با کیف پول یورویی دارد.

مزایای کیف پول یورویی در یک نگاه

سهولت در دسترسی، نصب ساده برای کاربران
استفاده بهینه از پهنای باند و همچنین فضای ذخیره سازی
توسعه و پوشش دهی در تمام سیستم عامل ها مانند مک لینوکس، اندروید،IOS
یوزر فرند و رابط کاربری ایده آل
قرار دادن کلید خصوصی در حالت بازیابی به کاربر
تعامل کاربری با کلیه اپلیکیشن های نامتمرکز و تمامی پلتفرم های مرتبط با ارز دیجیتال کاردانو
امکان سهام گذاری در حالت ساده بر توکن های کاردانو
پشتیبانی از انواع والت های آفلاین و سخت افزاری برای امنیت بیشتر
همگام سازی افزونه مرورگر کاربر برای اجرا شدن بر روی اپلیکیشن موبایل
قابلیت تشکیل آدرس های مختلف با یک کلید خصوصی خاص

در نهایت:

کیف پول یورویی از دسته ابزار هایی است که تحت عنوان کیف پول سبک به بازار ارائه شده است. کاربران از طریق این والت نیازی به دانلود و ذخیره سازی کل دیتای درون شبکه بلاک چین ندارند. این قابلیت برای کاربران ایده آل و آن را در مقایسه با سایر والتن های انحصاری کاردانو متفاوت کرده است.

این کیف پول با در اختیار قرار دادن امکان ویژه مشارکت در سهام گذاری از قابلیت های خود را بالا برده و محبویت ویژه ای پیدا کرده است.

این کیف پول در بخش امنیت قوی عمل کرده و امکان اتصال به والت های سخت افزاری را برای کاربران به وجود آورده است.

مطالب بیشتر


استریوم چیست؟
ارز های دیجیتال در بالاترین حد ارزشی خود قرار دارند
کاردانو و ویژگی های آن از زبان گری اسکیل
اتریوم تا به روز رسانی فاصله ای ندارد
توکن نیمه مثلی SFT چیست؟/بررسی ویژگی و کاربرد در ارز های دیجیتال

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx