اخباراخبار بیت کوین

علت رشد قیمت بیت کوین چه بود؟چرا نمودار بیت کوین صعودی شد؟

در چند روز گذشته شاهد رشد قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال بودیم. که برای بسیاری از اعضای شبکه ارز دیجیتال سوال ایجاد شد که چه عاملی باعث رشد ارز دیجیتال بیت کوین شد. این سوال را کریپتو اسلیت در گزارشی که هفته آینده تهیه دیده ست پاسخ داده است.

عملکرد بیت کوین در هفت روز گذشته صعودی بوده. و این دارایی روندی رو به رشد را تجربه کرده است. تا جایی که نرخ این ارز تا 55000 دلار هم رسید.

بر اساس اظهارات جی پی مورگان به عنوان بزرگ ترین بانک سرمایه داری آمریکا. که هم اکنون در حال انجام فعالیت های ارز های دیجیتال در بسترخود است. دلیل اصلی این رشد قیمتی را بازگشت سرمایه گذاران به پلتفرم بیت کوین خوانده شده است.

این بانک در بیانیه این این گونه عنوان کرده است. که سرمایه گذارانی که در زمان افت قیمت بیت کوین دارایی خود را از این بستر بیرون کشیده .و یا به دارایی دیگری تبدیل کردند. یکی پس از دیگری در حال بازگشت به پلتفرم بیت کوین هستند. این خود عاملی موثر برای افزایش نرخ این دارایی خواهد بود.

این نهاد بانکی در ادامه عنوان کرد. که سایر سرمایه گذاران نیز برای فرار از تورم بیت کوین را انتخاب و دارایی مالی خود را به این بستر انتقال دادند. این بانک در مورد مشکل تورم و عملکرد مردم این گونه عنوان میکند. که سرمایه گذاران من قبل از این که دارایی های دیجیتال روی بورس باشد.

با استفاده از طلا سعی بر فرار از تورم داشتند. چرا که آنان به احتمال زیاد بیت کوین را با ارزش تر از طلا میخوانند.

بر اساس گزارشات ارائه شده. از جی پی مورگان:

با مشاهده عملکرد سرمایه گذاران. از بازگشت آن ها به سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال بیت کوین پیدا است. که گویا بیت کوین دارایی بهتری نسبت به طلا است. تا بتوانند با استفاده از آن بر تورم غلبه و یا به نوعی از آن فرار کنند.

مقایسه عملکرد سرمایه گذاران بر روی  طلا و بیت کوین

بانک سرمایه داری آمریکا با مشاهده داد ه های آماری سرمایه گذاری ها بر روی ارزش و دارایی ها کشوری این گونه گزارش کرد. که در سال جاری شاهد خروج 10 میلیارد دلار ارزش طلا از صندوق معاملات بورس و در عوض تزریق 20 میلیارد دلار ارز به بستر بیت کوین بوده ایم.

با مشاهده این اعداد و ارقام میتوان تاثیر رفتار سرمایه گذاران را نسبت بر روی ارز دیجیتال بیت کوین دید و تاثیرات مثبت آن را به طور واضح احساس کرد.

این جرین میتوان برای ارز دیجیتال بیت کوین مثبت تفسیر شود. چرا که باعث افزایش سهم نقدینیگی بر روی این ارز خواهد شد. و این موضوع ارزش بیت کوین را نسبت به سایر دارایی های اعم از ارز های دیجیتال و یا حتی طلا بیشتر خواهد کرد.

این یعنی پیشرفت در توسعه و پذیرش عمومی بیت کوین به عنوان دارایی دیجیتال و در ادامه افزایش توقع سرمایه گذاری بیشتر بر روی این دارایی با سایر ارز ها است.

از دیگر دلایل بالا رفتن ارزش بیت کوین عملکرد مقامات آمریکایی برای توسعه ارز های دیجیتال است. موضوع ممنوعیت ارز های دیجیتال و مواضع دولت ها برای تعداد بی شماری از اشخاص که حامی دنیای مالی کریپتوکارنسی هستند مجهول است. و خود عاملی نگران کننده برای آنان به شمار می آید تا از سرمایه گذری در این بستر جلوگیری کنند.

دولت آمریکا برای توسعه و فعالیت رمز ارز ها هیچ گونه محدودیتی وضع نکرده است. و به کاربران اطمینان خاطر داده تا با آرامش به خرید و فروش و معاملات در این بستر مشغول باشند. این خود از دیگر دلایل رشد بازار بیت کوین است.

در ادامه این موضوع گری گلنسر رئیس کمیسیون بورس اوراق بها دار آمریکا در خصوص فعالیت ارز های دیجیتال شفاف سازی کرده و عنوان کرده که هیچ طرحی برای جلوگیری از فعالیت مالی این حوزه از دارایی ها در دستور کار نیست. و افراد میتوانند آزادانه در این بستر به فعالیت بپردازند.

و در آخز جی پی مورگان آخرین دلیل رشد اخیر بیت کوین را توسعه شبکه لایتنینگ و بهبود راهکار پرداختی در بیت کوین را عنوان کرد.

مطالب بیشتر:


بزرگ ترین شرکت تولید دستگاه استخراج فروش دستگاه به چین را متوقف کرد
قانون گذاری ارز دیجیتال از زبان مدیر عامل جی پی مورگان
رئیس جمهور دستور بازنگری در مقررات استخراج ارز دیجیتال را صادر کرد
بورس از پهنای باند هسته ای برای استخراج ارز دیجیتال استفاده نکرده است

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx