اخباراخبار ایران

رئیس جمهور دستور بازنگری در مقررات استخراج ارز دیجیتال را صادر کرد

لزوم بازنگری در مقررات ارز دیجیتال

جلسه هیئت دولت در روز یکشنبه هجدهم مهر ماه سال 1400 با حضور ابراهیم رئیسی رئیس جمهور وقت ایران برگزار شد. بر اساس گزارشات ارائه شده از باشگاه خبرنگاران جوان مواد این جلسه برنامه ریزی برای سفر های استانی به جهت تسریع در رفع مشکلات مردم عنوان شد.

ایشان در این جلسه به دو موضوع مهم یعنی سرعت اینترنت و سهولت دسترسی آن در شهرستان ها برای کاربران (به ویژه دانش آموزان) اشاره کردند. علاوه بر آن موضوع صرفه جویی و بهینه سازی مصرف منابع به ویژه برق کشور ایران  و در ادامه به موضوع استخراج ارز دیجیتال  و لزوم بازنگری مقررات استخراج ارز دیجیتال اشاره مستقیم داشت.

نوشته های مشابه

وی بر ضرورت برنامه ریزی در خصوص اصلاح اگوی مصرف تاکید کرد و عنوان کرد که منابع باید دارای الگویی پایدار به جهت حفظ و توزیع درست در تمام بخش های کشور داشته باشند.

پس از آن در خصوص فعالیت ارز های دیجیتال در زمینه استخراج عنوان کرد:

هم اکنون عمده فعالیت های استخراج در چارچوب قانون نیست. و عده زیادی از افراد در حالت غیر قانونی در حال استخراج ارز های دیجیتال هستند

ابراهیم رئیسی عنوان کرد که تعدد زیادی از ماینر ها درکشور به فعالیت استخراج غیر قانونی ارز های دیجیتال مشغول اند. همین موضوع میتواند آسیب زیادی به منابع برق کشوریی وارد کند. همین موضوع نیاز به پیگیری و کنترل دارد.

وی در ادامه در خصوص لزوم بازنگری مقررات استخراج ارز دیجیتال تاکید کرد

برای انجام فعالیت های استخراج نیاز به بازنگری در مقررات و ضوابط تعیین شده از سمت مسئولین است. تا فعالیت های استخراج این دسته از ارز ها در چارچوب ضوابط انجام شود. و توزیع و بهینه سازی منابع درون کشور به درستی انجام پذیرد.

رئیس جمهور با اشاره مستقیم به فعالیت ارز های دیجیتال دستور بازنگری در مقررات را در این حوزه صادر کرد. در نهایت این جلسه با اشاره به کنترل سایر منابع مانند آب و … و همچنین اشاره به گرامی داشت هفته ناجا صحبت های خود را تکمیل و به پایان رسانید.

مطالب بیشتر:


ممنوعیت ارز های دیجیتال در چین/ ارز های دیجیتال ارزشی ندارند!
صرافی غیر متمرکز (DEX) چیست؟/بررسی مزایا و معایب
استراتژی میان مدت برای خرید و فروش ارز در دنیای پر نوسان کریپتو کارنسی
ارز کازماس در ماه گذشته رشد 180 درصدی را تجربه کرده است
انتخاب پلتفرم مناسب برای سهام گذاری استیکینگ/بررسی روش ها

 

 

 

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx