استخراج

استخراج ترکیبی Merged Mining چیست؟ و چگونه قابل انجام است؟

استخراج ترکیبی Merged Mining

استخراج ترکیبی چیست؟ چه کاربردی در دنیای کریپتوکارنسی دارد؟ با ما همراه باشید تا در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی این مفهوم بپردازیم.
به طور کلی برای ارائه یک تعریف دقیق از استخراج ترکیبی میتوان این طور عنوان کرد که روشی است که دو ارز دیجیتال را به طور همزمان در زمان های مشابه استخراج میکنند.

این روش محبوبیت زیادی بین افراد ندارد. اما در برخی از پروژه ها به منظور افزایش امنیت شبکه استفاده می‌شود. با این تفاسیر می‌توان آن را به عنوان یکی از روش های استخراج به شمار آورد.

نحوه انجام استخراج ترکیبی:

اصول کارکرد این سیستم بر مبنای زنجیره مادر انجام میشود. اگر رمز ارز ها را برای ماین کردن به دو دسته تقسیم کنیم. در هنگام ماینینگ یک رمز ارز به عنوان ارز قدرتمند استخراج میشود و ارز دیگر به عنوان ارز کمکی در بستر ارز مادر ماین میشود.

اصل این کار زمانی قابل انجام است که این دو ارز با الگوریتم هش یکسان ماین شوند. در این حالت می‌توان گفت که به صورت ترکیبی استخراج انجام شده است.

در این روش استخراج به دلیل زنجیره وار بودن دو ارز با هم، با پیدا شدن رمز بلاک، اگر بر طبق سختی شبکه ارز مادر پیداشد، ارز وابسته هم پیدا و در نهایت ماینر پاداش هر دوتا را دریافت میکند.

قدرت پردازش در استخراج ترکیبی:

برای استفاده از این روش ماینر ها نیازی به خرج کردن قدرت اضافی برای استخراج ندارند. همچنین از نظر بازدهی باید گفت که تفاوتی در میزان عملکرد نیز ایجاد نمی‌کنند. برای ساپورت کردن این روش بایستی تغییراتی را در استخر استخراجی لحاظ شود. تا بتوان از این روش ماینینگ بهره برد.

بررسی مزایا و معایب استخراج ترکیبی:

باید بررسی کرد که چه عواملی وجود دارد که باعث شده این روش طرفداران زیادی نداشته باشد. و به حاشیه رود. کنترل مزایا و اشکالات، بررسی و ارزیابی آنها به ما کمک کننده خواهد بود.

مزایا:

یکی از مزایایی که این طرح دارد این است که به بالا رفتن امنیت شبکه بلاک چین کمک می‌کند. همین ویژگی می‌تواند برای استخراج هایی که سطح کوچک تر انجام می‌شود. پیامد مثبت تلقی شود.

از دیگر مزایا این نوع استخراج، سود حاصل از ماینینگ است. برای ماینر ها که با استفاده از الگوریتم های اثبات کار به استخراج مشغول اند، با این روش کارمزدشان دوبل خواهد شد. چرا که به صورت زنجیره وار به هم متصل و مرتبط اند. و ماینر با استفاده از پیدا کردن جواب دشوار تر برای ارز مادر، در اصل به پاسخ ارز کمکی نیز دست یافته است. و پاداش آن را دریافت میکند.

معایب:

برای اینکه بتوان به صورت ترکیبی استخراج را انجام داد باید پلتفرم ها را توسعه داد. و این خود بخشی از دشواری کار به شمار می آید.  چرا که نیازمند ارائه یک هارد فورک است. با این هارد فورک پروتکل، تغییر میکند. و میتوان ماینینگ ترکیبی را انجام داد.

هزینه های انجام این پروژه میتواند بالا باشد. و ماینینگ را از نظر اقتصادی میتواند به صرفه نباشد.

بلاک چین:

اتفاقی که برای این حالت از استخراج رخ میدهد مشکل افزایش حجم بلاک چین است. هش هایی که به بلاک چین اضافه میشوند کم حجم هستند. اما حجم اشغال میکند. و ممکن است دردسر ساز شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx