اخباراخبار استخراجاخبار قانون گذاری

6 تا 15 درصد مالیات گریبان گیر ماینر های روسی

ولادیمیر گوتنف (Vladimir Gutenev) در سمت ریاست صنعت دومای ایالتی روسیه به تازگی بیانیه ای برای استخراج کننده های ارز های دیجیتال صادر کرده است.  این مقام در عنوانی گفت که برداشت سود حاصل از ارز های دیجیتال از طریق سیستم های سنتی است. از این رو مالیات آنها نباید کمتر از 15 درصد باشد.

او در صحبت های خود گفت که حداقل مقدار قانونی برای شرکت ها و تاجرین که به صورت انحصادری در صنعت ماینینگ دارایی های دیجیتال فعال اند به اندازه 6 درصد میباشد.

نوشته های مشابه

پورتال خبری تجاری Finmarket در این خصوص این گونه توضیح میدهد که گوتنف در توضیحات خود در کنفرانس مطبوعاتی گفت اگر دارایی های دیجیتال هم با عنوان “دارایی” و “اوراق بهادار” در روسیه فعال باشند. مالیات بر در آمد زمانی تعیین میشود که دارایی هایی که طی فرایند عملیاتی ماینر ها استخراج شده اند نقد شود.

درحالی که هم اکنون دارایی های دیجیتال و فعالیت آنها در کشور تعیین تکلیف نشده است. علاوه بر آن حجم زیادی از فعالیت های مرتبط با رمز ارز های دیجیتال نیز به موجب عدم قانون گذاری این بخش بلاتکلیف مانده اند. هم اکنون در میان نهاد های دولتی مسکو به جهت تعیین وضعیت و رویکرد در خصوص این دسته از دارایی های نوین در جریان قرار دارد.

در ادامه

هم اکنون بانک مرکزی روسیه پیشنهاداتی در باب ممنوعیت فعالیت دارایی های دیجیتال مانند انتشار، تجارت و استخراج رمزارزهای حریم خصوصی را عنوان کرد. اما مقامات دولتی تمایل چندانی به آن نشان ندادند. آنان بر این عقیده اند که این دارایی ها میبایست جهت دهی شوند. هرچند که قوانین بسیار محدود کننده و سخت گیرانه باشد. اما از ممنوعیت کامل آن بهتر است.

دولت فدرال نیر در تایید رویکرد هیئت دولت و وزارت خزانه داری روسیه تلاش کرد تا با تهیه یک برنامه و نقشه نظارتی به قانون گذاری و چارچوب دهی دارایی های دیجیتال کمک کند.

پوتین نیز به عنوان رئیس جمهور وقت روسیه با برجسته نشان دادن شاخص های مهم روسیه در صنعت استخراج این کشور را به نسبت سایرین مقایسه کرد. و خود را جلو تر خواند.

منبع: news.bitcoin.com

مطالب بیشتر:


نماینده مجلس میگوید : بانک مرکزی روسیه در مورد رمزنگاری “کوته بینانه” است.(در تب جدید مرورگر باز می شود )
20 درصد مالیات بر سود معاملات ارزهای دیجیتال در کره جنوبی(در تب جدید مرورگر باز می شود )
تصویب لایحه زیرساخت 1 تریلیون دلاری با مالیات کریپتو(در تب جدید مرورگر باز می شود )
سناتور های آمریکایی به دنبال لغو مصوبه مالیات ارز های دیجیتال(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ماموران اداره مالیات هند به صرافی های ارز دیجیتال یورش بردند.(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx