اخبار

قانونمند شدن فعالیت رمز ارز ها توسط دولت+ ممنوع شدن استخراج

قانونمند شدن فعالیت رمز ارز ها

به نقل از گروه خبرگزاری دانشجویان ایران “ایسنا” در تاریخ 18 خرداد ماه 1400. پیامی مبنی بر قانونمند شدن فعالیت رمز ارز ها از سمت دکتر روحانی منتشر شد. با ما همراه باشید تا باتفاق به نتایج حاصل دست یابیم.

بر اساس این خبر رییس جمهور وقت. دکتر حسن روحانی در جهت حفظ منافع مردم در زمینه تجارت و سرمایه گذاری در حوزه رمز ارز ها به هوشمند سازی اقتصاد اشاره کرد. وی با تاکید بر حساسیت موضوع و نقش اساسی آن در اقتصاد کلان کشور. به تسریع در پیاده سازی طرح های راهبردی از دو جانب حقوقی و فنی  اشاره و اظهار داشت که بایستی به زودی اقدامات لازم انجام شود. و در دستور العمل های لازم اجرا گردد.

همچنین آگاهی بخشی به مردم در این حوزه از طریق رسانه ها را امری واجب و ضروری دانست. و دستور به آگاهی بخشی توسط رسانه ها و شبکه های مجازی و.. را صادر کرد. رییس جمهور با اشاره به اینکه عدم آگاهی و دانش کافی در زمینه سرمایه گذاری و تجارت آنها باعث از دست رفتن سرمایه و ورشکستگی خواهد شد. بر ضرورت کسب اطلاعات در خصوص مواد سرمایه گذاری تاکید داشت. و رسانه ها را موظف به آگاهی بخشی به مردم کرد.

وی افزود که برای تجارت و سرمایه گذاری بایستی با دید کارشناسانه مسائل را تحلیل کرد.

استخراج

در این بیانیه از سمت دکتر حسن روحانی در مورد استخراج کردن رمز ارز ها و فعالیت ماینر ها این طور عنوان شد که هرگونه فعالیت استخراج ممنوع می‌باشد.

در صورت مشاهده این اقدام سریعا برق مورد نیاز برای استخراج قطع خواهد شد. اعتبار این ممنوعیت فعالیت برای ماینر ها تا پایان شهریور ماه سال جاری می‌باشد.

مسئول کنترل فعالیت ماینر ها در این خصوص وزارت اطلاعات ارتباطات و فناوری است. که بایستی به محض مشاهده به صورت قانونی اقدامات لازم را انجام دهند.

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx