اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

وزارت خزانه داریی ایالت متحده از خطرات NFT ها میگوید

وزارت خزانه داریی آمریکا در عنوانی تلاش کرد. تا کاربران را به خطرات NFT ها هشدار دهد. این نهاد مالی در روز گذشته با اشاره مستقیم به بازار هنر های نو پا و دارایی های غیر مثلی سخن به میان آورد.

طبق بیانات این سازمان سلسله تحقیقاتی در حوزه فعالیت این دسته از دارایی ها انجام شد. که نتایج این مطالعات این گونه نشان میدهد. که در این قسم از معاملات نوین فعالیت هایی نظیر پولشویی و تامین مالی تروریسم از طریق این شاخه معاملاتی فراهم است.

از این رو در بیانیه ای هشدار داد:

با بررسی توکن های غیر مثلی و نحوه عملکرد آنها متوجه شدیم که این دارایی ها میتواند در بخش هایی نظیر پولشویی در نظر متخلفان جلب نظر کند.

و عده از آنها را ترغیب کند تا از این دارایی ها به واسطه انجام فعالیت های مجرمانه بهره ببرند.

علاوه بر این این بازار به دلیل نو پا بودن خود و به واسطه این که نوعی بازار برای ارائه هنر های دیجیتالی به شمار میرود. میتواند بسته به پتانسیل های خود و انگیزه هایی که متخلفان و مجرمان در فضای سایبری دارند خطرات NFT ها را برای مخاطبان و کاربران خود به همراه داشته باشد.

وزارت خزانه داری آمریکا با اشاره به عدم شفافیت کافی در خصوص عملکرد بازار هنری دیجیتال گفت. که هم اکنون برای این بستر ها نیاز ساخت و ارتقاء برنامه هایی که نیاز به تبادل اطلاعات در بخش خصوصی دارد. برای ادامه فعالیت توکن های غیر مثلی ضروری است.

این نهاد دیگر توصیه های خود را در خصوص به روز رسانی های درون شبکه ای و ایجاد قابلیت اعمال دستورالعمل ها برای مجریان قانون است. که موجب میشود این گروه کاری بتوانند با سهولت بیشتری به جمع آوری اطلاعات بپردازند. و بتوانند در صورت مشاهده جرائم الزامات لازم را در خصوص فعالیت های مجرمانه به واسطه فراهم بودن بستر این دست از فعالیت ها لحاظ کنند. و در ادامه به پرنده های این چنینی رسیدگی کنند.

منبع:.aa.com.tr

مطالب بیشتر:


هند: منتظر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی از سمت ما نباشید!(در تب جدید مرورگر باز می شود )
شیبا بهتر است یا دوج کوین یا سیفمون؟چاک لیدل و رقابت میم کوین ها(در تب جدید مرورگر باز می شود )
نمایندگان مجلس آمریکا به دنبال مسدود سازی تراکنش های بین المللی رمزارز ها(در تب جدید مرورگر باز می شود )
خزانه دار سابق آمریکا به هیئت مدیره Ripple پیوست.(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx