آموزش امنیتقراردادهای هوشمندکاربرد بلاک چینمفاهیم پایه

سرنیتی شیلد(serenity shield) چیست؟بررسی سرنیتی شیلد و شبکه حریم خصوصی سکرت و توکن SCRT

همان طور که میدانید گروه مالی کریپتوکارنسی دارایی هایی هستند که با بزرگ ترین هدف حذف واسطه های بانکی و ایجاد یک سیستم کنترل نامتمرکز در فرایند های مالی به منظور جلوگیری و کاهش چشم گیر تخلفات مالی و سود و زیان های دارایی ها توسط بانک ها و سایر نهاد های وابسته به میدان آمدند.

این گروه از دارایی های نوین که تقریبا به اندازه یک دهه از فعالیت آنها میگذرد. توسط خود فرد اداره میشود. و وظیفه نگهداری آن بر عهده خود شخص است. البته که هر والت دیجیتال که به این بستر ارائه میشود.

اعم از والت های سخت افزاری یا نرم افزاری، تحت وب و… از طرف توسعه دهندگان میبایست امنیت ها در دستور های کد نویسی و… رعایت شود. اما در گام نخست انتخاب کیف پول مناسب و امن و از همه مهم تر نگهداری پسورد و رمز عبور کاربران بر عهده خود شخص میباشد. اما با این حال رخداد این مسئله صفر نیست. و به کرات دیده میشود که افراد به دلایل متفاوت رمز عبور خود را از دست میدهند.

و یا علل طبیعی مانند مرگ و میر نیز میتواند یکی از عوامل باشد که کاربران نیاز به بازیابی رمز عبور را دارند. در این جا توسعه دهندها تلاش کردند تا به ارائه سرنیتی شیلد(serenity shield) سیستم امنیتی مورد نیاز کاربران را ایجاد کند. و به آنها برای بازگشت دارایی کمک کند.

معرفی سرنیتی شیلد(serenity shield)


سرنیتی شیلد (serenity shield) در واقع یک راهکار مناسب برای کاربران است که از طریق آن به بازیابی دارایی در صورت بروز اتفاقاتی نظیر مرگ و میر کمک میکند. این پلتفرم یک راهکار تایید هویت فعال به صورت نامتمرکز (DID) است. که بر مبنای بلاک چین استوار است. تا هر شخص سرمایه گذار در محیط مالی کریپتوکارنسی به واسطه آن بتواند در شرایطی خاص دارایی های خود را به وارثان انتخابی خود حتی پس از مرگ انتقال دهد.

سیستم کاربری دارایی های دیجیتال بر اساس نگهداری هر دارایی به صورت فرد به فرد است. و عدم تسلط غیر بر دارایی مبنای کارکرد هر ارز در این فضای مالی است. اما با این حال به دلیل وجود حقیقت مرگ و میر نمیتوان در نظر گرفت که با مرگ هر شخص دارایی های او نیز به پلتفرم تعلق بگیرد. بلکه با استناد به قانون عدالت، دارایی و اموال متوفی به وارث یا وارثان او تعلق میگیرد.

که برای دارایی های دیجیتال این کار به عهده سیستم سرنیتی شیلد(serenity shield)  قرار داده شده است. تا در وضعیت نامتمرکز و با استفاده از رشته کارکتر های رمزنگاره شده این فعل را به انجام برساند.

در ادامه

این راه حل مبنای بلاک چینی دارد و غیر قابل تغییر است. و همچنین از سیستم امنیت تغییرناپذیر قراردادهای هوشمند و یک برنامه غیرمتمرکز (DApp) با طراحی خاص و کاربردی، برای انتقال دارایی استفاده میکند.

این سیستم چیزی شبیه به یک گاو صندوق دیجیتالی است که سترانگ باکس (StrongBox) نام دارد. این گاوصندوق به مالیکت شخص است که در آن کلیدی برای انتقال دارایی به شخص دیگری وجود دارد.

این سیستم میتواند با استفاده از سرنیتی والت (Serenity Wallet) که یک ابزار اختصاصی برای برای شبکه سکرت نت ورک (Secret Network) به حساب می آید کاربرد دارد.

این فناوری با استفاده از روش احراز هویت چند عاملی به یک سیستم احراز هویت امن متصل میشود. تا بتواند با استفاده از آن به شبکه بدون رمز برای دسترسی به دارایی ها استفاده کند. این دسترسی را شبکه حریم خصوصی سکرت و والت دیجیتال آن به پلتفرم ارائه میدهد. تا بتواند به مالک و وارث تعیین شده برای دارایی ها دسترسی مجدد ایجاد کند.

روش کارکرد سرنیتی شیلد (serenity shield)


سرنیتی شیلد (serenity shield) به نوعی یک شبکه بلاک چین است. که قراردادهای هوشمند بر پایه آن نوشته میشود. تا بتوان به واسطه این شبکه بلاک چینی، شفافیت لازم را در کنار امنیت بالا با مد نظر قراردادن سیاست های حریم خصوصی به اجرا در آورد. در این اکوسیستم یک نود شبکه تلاش میکند تا در یک پلتفرم سخت افزاری حفاظت شده تراکنشی که تحت پلفترم فوق ارسال شده را نگهداری کند. تا به طور کامل حریم خصوصی و چارچوب های آن رعایت شود.

در ادامه پلتفرم سرنیتی شیلد، استرانگ باکس (یا همان گاوصندوق دیجیتالی که در بالاتر عنوان شد) کاربر را با استفاده از ترکیب الگوریتم رمزگذاری Shamir’s Secret Sharing (SSS) و استاندارد توکن بی‌همتا، نگهداری میکند. و راه حل امنیتی آن این است که هر استرانگ باکس یا گاوصندوق دیجیتالی را در ابتدا تبدیل به 3 کلید خاص میکند.

که برای شکستن رمز آن، در دست داشتن دو کلید الزامی است.با این کار هر یک از نود ها تنها یک کلید در دست دارند. و  آنها بدون داشتن کلید ثانی نمیتوانند به دارایی دستری پیدا کنند.کلید سوم در کلید سوم در قرارداد هوشمند سرنیتی شیلد قفل خواهد شد.و کلیه فرایند های مورد نیاز توسط سرنیتی والت انجام میشد. در این بستر کاربری که در کلید را ارائه دهد7 مالک افزوده به حساب می آید.  لازم به ذکر است که این اطلاعات تنها در مرورگر هر شخص ذخیره میشود. تا بدینوسیله از انتشار اطلاعات در فضای سایبری جلوگیری شود.

توکن سرنیتی شیلد چیست؟


سرنیتی شیلد با ارائه توکن مخصوص خود به نام SERSH در دسترس کاربزران قرار میگیرد. این توکن که خود یک دارایی ضد تورمی است. و بر پایه استاندارد های SLP سولانا برقرار است در کنار سرعت و کارمزد های پایین خود در دست کاربر قرار میگیرد تا بتواند به اطلاعات مهم خود دست پیدا کنند.

منبع: serenityshield

مطالب بیشتر:


پرایوسی کوین چیست؟ بررسی حفظ حریم خصوصی ارز های دیجیتال
نکات مهم برای ایمن نگه داشتن کیف پول دیجیتال از زبان پلیس فتا
تعویض پذیری Fungibility به چه معنا است و چه کاربردی در معاملات دارد؟
امضا دیجیتال چیست؟بررسی نقش امضا دیجیتال در امنیت رمزارز ها

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx