اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

هند: منتظر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی از سمت ما نباشید!

وزیر خزانه داریی هند به نام Somanathan به تازگی در عنوانی در خصوص دارایی های دیجیتال قاطعانه گفت که توقع پذیرش بیت کوین و اتریوم را از سمت هند را نداشته باشید. و در خصوص پذیرش این دسته از داریی ها امید نداشته باشید.

او در ادامه گفت که هیچ یک از دارایی های دیجیتال من جمله بیت کوین، آلت کوین ها ، میم کوین ها، توکن های غیر مثلی هرگز از چنین وضعیتی برخوردار نخواهند شد. تنها دارایی مورد قبول هند روپیه دیجیتال است.

او در ادامه صحبت های خود ارز های دیجیتال را دارایی با ارزش مانند طلا و… نامید و گفت که ارزش این دسته از دارایی های نوین از سمت مردم است و دولت برای کاهش و افزایش ارزش آنها نمیتواند اقدامی انجام دهد.

وی در این خصوص گفت:

بیت کوین و اتریوم و NFT نمیتواند جای روپیه دیجیتال را بگیرد. اما لازم به ذکر است که این دارایی ها از سمت دولت ارزش گذاری نمیشود.

پس مواضع دولت های مختلف میتواند کم ترین تاثیر را در کوتاه ترین زمان بر دارایی های دیجیتال داشته باشد.

او در ادامه افزود که ارز های دیجیتال نوعی دارایی های نوین هستند. که در وضعیت نامتمرکز در اختیار کاربران قرار گرفته است. این دارایی ها تنها در دست صاحبان دارایی است. و نهاد وابسته ای آن را کنترل نمیکند. از این رو کاربران خود مسئول محافظت از دارایی شان و جلوگیری از ضرر های احتمالی است. و دولت در این خصوص دسترسی نظارتی ندارد.

اقدامات دولت همد در خصوص ارز های دیجیتال


در روز نخست ماه فوریه سال میلادی جدید وزارت خزانه داری هند اعلام کرد. که بانک مرکزی هند در حال تدارک و توسعه ارز دیجیتال هند است. تا بتوانند به کاربران علاقه مند به فعالیت در حوزه دارایی های دیجیتال در کنار قوانین محدود سازی و ممنوعیت رمز ارز ها، بستر مناسب را ارئه دهند.  پیش بینی میشود روپیه دیجیتال تا سال 2023 آماده و به فضای مالی هند معرفی شود.

علاوه بر این دولت هند به دنبال لحاظ مالیات برای فعالان حوزه مالی دیجیتال است. تا کاربران به سبب معاملات خود به اندازه 30 درصد از ارزش را در اختیار دولت دهند.این مالیات شامل حال بیت کوین و اتریوم و NFT ها خواهد شد.

با این که چند وقتی است که اخبار موضع گیری دولت هند خبر از ممنوعیت نمیدهند. و فقط در خصوص پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی موضع گیری دارد. همین موضوع برای سرمایه گذاران و فعالان میتواند قابل توجه باشد.

اما وزیر خزانه داری در عنوانی گفت:

فعلا در تلاش هستیم تا بتوانیم بر دارایی های دیجیتال مالیات لحاظ کنیم.

اما این بدین معنا نیست که فعالیت سرمایه گذاری و یا خرید و فروش ارز های دیجیتال آزاد است و ممنوعیتی در کار نیست.

فعلا دولت در این خصوص در حال تصمیم گیری است. و مصوبه ای در این باره تصویب نشده است.

عده زیادی از کارشناسان و تحلیل گران اقتصادی این سبک از قانون گذاری ها به ویژه در خصوص مالیات اجباری نوعی قانونی کردن فعالیت های کریپتو است.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


لایحه دارایی های دیجیتال در جلسه بودجه هند آماده ارائه نیست.(در تب جدید مرورگر باز می شود )
شیبا بهتر است یا دوج کوین یا سیفمون؟چاک لیدل و رقابت میم کوین ها(در تب جدید مرورگر باز می شود )
معامله گران ارز دیجیتال زیر نظر بانک‌های هندی(در تب جدید مرورگر باز می شود )
هند اندیشه ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال را در سر میپروراند(در تب جدید مرورگر باز می شود )
مردم هند در نظر سنجی ارز های دیجیتال به دنبال شفافیت بیشتر اند(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx