اخباراخبار بیت کوین

معامله گران ارز دیجیتال زیر نظر بانک‌های هندی

بانک‌های هندی حساب معامله گران ارزهای دیجیتال را زیر نظر گرفتند

مقررات بیت کوین در هند

حالا بانکداری اچ‌اس‌بی‌سی، اچ‌دی‌اف‌سی بانک و سیتی بانگ طبق مقررات بیت کوین در هند از معامله گران ارزهای دیجیتال درخواست شده است تا در مورد فعالیت‌های خود اطلاعات لازم را ارائه دهند یا ریسک از دست دادن سرمایه خود را بپذیرند.

معامله گران و سرمایه گذاران ارز دیجیتال در هند جزء افرادی هستند که در روند افزایش بسته شدن حساب‌های شخصی توسط بانک‌های جهانی متضرر شده‌اند.

پارلمان هند در حال بررسی ممنوعیت کریپتوکارنسی یا رمزنگاری در کل کشور است. بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فنی کوین بیس، یکی از منتقدان صنعت محلی به ممنوعیت رمزنگاری اعتراض کرد و آن را با ممنوعیت 5 ساله اینترنت مقایسه کرد.

نشریه اقتصادی تایمز گزارش داده است که امسال مشتریان بانک‌های خصوصی هند از طرف بانک اطلاعیه‌هایی دریافت کرده‌اند که از آن‌ها خواسته شده طبق مقررات بیت کوین معاملات مربوط به رمزنگاری را روشن کنند. اغلب بانک‌ها مشتریان را ملزم دانسته‌اند تا شخصا به شعبه بانک محلی مراجعه نمایند؛ در غیر این صورت حساب آن‌ها تعلیق یا توقیف می‌گردد. در نامه‌ای به یکی از مشتریان متضرر اینطور بیان شد:

«مطابق با مقررات نظارتی بیت کوین، به بانک‌ها توصیه شده تا معاملات ارزهای دیجیتال را دقیق بررسی نموده و درمورد کاربران، صاحبان حساب‌ها و معامله گران احتیاط کنند تا از خطرات احتمالی بیت کوین پیشگیری شود.»

در سال 2020، دیوان عالی هند دستور بانک رزرو هند را لغو کرد که در آن از بانک‌ها خواسته شد به معامله گران رمزارز خدمات ارائه ندهند.

«در جامعه بین المللی، #بیت کوین پشتوانه‌ای برای #هند خواهد بود.

امیدوارم رهبران ما جهت اطمینان از تنظیم فضای ارزهای رمزنگاری شده در هندوستان گام‌های مثبتی بردارند.

#ممنوع نکنید، فقط مطابق با مقررات بیت کوین #مقررات لازم را وضع کنید، #هند رمزارز می‌خواهد، #هند بیت کوین می‌خواهد.»

_کارتیک کونار، 18 فوریه 2021

انتظار می‌رود پارلمان هند لایحه جدیدی را تصویب کند که فعالیت‌های تجاری معامله گران رمزارز را بیش‌تر محدود کند و در همین راستا اعضای برجسته جامعه ارزهای رمزنگاری شده هند مخالفت خود را بیان کردند. مدیر عامل صرافی Unocoin در هند معتقد است که برای تشویق رشد فضای فناوری مالی در کشور، اقدامی در جهت مخالف لازم است. او گفت، «با وجود رمزنگاری در این کشور می‌توان جمعیت عظیمی از افراد را به سمت بانک‌ها سوق داد.»

همچنین بانک‌ها در حال بستن حساب مشتریانی هستند که ممکن است در بسیاری از کشورها سرمایه خود را از کریپتوکارنسی خارج کنند.

بانک مرکزی نیجریه در 5 فوریه، موسسات مالی فعال در این کشور را از تسهیل پرداخت برای مبادلات ارزهای رمزپایه منع کرد که  این امر منجر به بسته شدن فوری حساب بانکی صرافی‌ها و افراد پشت پرده شد.

«آن‌ها 5 حساب بانکی مرا بستند چون رمزارز خریداری کرده بودم. من الان هیچ حساب بانکی به جز کیف پول دفتر خودم ندارم. احساس می‌کنم الان خودم بانک خودم هستم.»

_بانک باشو، 5 فوریه 2021

منبع: وبسایت cointelegraph

تاریخ انتشار خبر: 24 فوریه 2021

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx