BEP-721

BEP-721 چیست؟

شبکه اتریوم اولین شبکه ای بود که استانداردی برای توکن های non-fungible ایجاد کرد. توکن «ERC-721» نمادی از مالکیت NFT ها، مانند املاک و مستغلات یا کلکسیون است، که در آن هر توکن دارای ارزش مجزایی است.

با افزایش سر و صداهای پیرامون توکن های non-fungible، دامنه اکوسیستم های متنوعی که با آنها به وجود آمدند نیز افزایش یافت. این تمایل از زمانی تشدید شده است که کارمزدهای بسیار بالای شبکه اتریوم و زمان پردازش طولانی تراکنش ها، عملکرد آن را محدود کرده و بسیاری از پروتکل های DeFi را غیرقابل استفاده کرده است.

BEP-721 اصلاحیه ای برای ERC-721 اتریوم است که یکی از پرکاربردترین استانداردهای NFT است. هر NFT در نوع خود بی نظیر است و نمی توان آن را با توکن دیگری مبادله کرد. توکن‌های BEP-721 را می‌توان برای توکن‌سازی مالکیت داده‌ها و اختصاص هویت منحصربه‌فرد به آن استفاده کرد. این ویژگی این توکن ها را از سایر توکن های BEP-20 متمایز می کند. توسعه دهندگان ممکن است از BEP-20 برای تولید بسیاری از توکن های یکسان در یک قرارداد هوشمند استفاده کنند. با این حال، BEP-721 یک شناسه منحصر به فرد را به هر توکن اختصاص می دهد. آنها ممکن است برای نشان دادن اشیاء non-fungible به دلیل منحصر به فرد بودنشان استفاده شوند. ویژگی “tokenMetadata” به ابرداده اجازه می دهد تا در رمزی گنجانده شود که برای پیوند به یک اثر هنری یا یکی دیگر از ویژگی های کلکسیونی NFT استفاده می شود. آنها را می توان بر اساس ارزش بازار آنها که بر اساس کمبود یا استفاده تعیین می شود، معامله و انتقال داد.

اکثر پلتفرم‌های NFT و DeFi، به‌ویژه Binance Smart Chain، از خریداران می‌خواهند که یک کیف پول دیجیتال داشته باشند و برای این دارایی‌ها با استفاده از ارزهای دیجیتال پرداخت کنند. اگر کاربران یک کیف پول دیجیتال مانند کیف پول MetaMask ندارند، باید آن را ایجاد کنند تا به راحتی با پروژه های BSC تعامل داشته باشند.

انتقال این توکن‌ها، مانند سایر توکن‌های Binance Smart Chain، به BNB برای انجام هزینه‌های تراکنش نیاز دارد. بنابراین لازم است هنگام انجام چنین تراکنش هایی مقدار کمی BNB در کیف پول خود نگهداری کنید.

توکن‌های BEP-721 را می‌توان در پلتفرم‌های Juggerworld، Featured By Binance، BakerySwap، و Binance NFT Marketplace، از جمله در اکوسیستم BSC، تولید کرد.

چنین توکن‌ هایی می توانند موارد زیر را نشان دهند:

  • هنر فیزیکی یا دیجیتال
  • عتیقه یا کلکسیون
  • مواردی که در یک بازی یافت می شوند
  • بلیط بخت آزمایی
  • املاک و مستغلات و اموال فیزیکی

این توکن ها شامل مجموعه ای از عملیات است که نحوه ارتباط آنها با زنجیره هوشمند Binance را کنترل می کند. برخی از آنها بسیار رایج هستند و ممکن است در استاندارد BEP-20 یافت شوند:

  • name: نامی را مشخص می کند که سایر قراردادها توکن BEP-721 را با آن شناسایی می کنند
  • Symbol: یک نام مختصر برای توکن
  • balanceOf: موجودی توکن یک آدرس داده شده را نمایش می دهد
  • totalSupply: مقدار کلی توکن های تولید شده را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا