Asset-Backed Tokens

Asset-Backed Tokens چیست؟

Asset-Backed Tokens (توکن‌های دارای پشتوانه) مطالبات دیجیتالی در مورد یک دارایی فیزیکی هستند و توسط آن دارایی پشتیبانی می شوند. طلا، نفت خام، املاک و مستغلات، سهام، سویا یا تقریباً هر دارایی واقعی و فیزیکی دیگر را می توان توکن کرد و تبدیل به یک Asset-Backed Tokens شد.

Asset-Backed Tokens تحولاتی هستند که توسط فناوری بلاک چین ممکن شده است. بیت کوین، البته، اولین توکن بود، اما این ارز دیجیتال توسط هیچ دارایی فیزیکی پشتیبانی نمی شود. از زمان بیت کوین، چیزهای زیادی تغییر کرده است و امروزه هزاران ارز دیجیتال مختلف در دسترس هستند، از ارزهای دیجیتال جدید گرفته تا stablecoin های متصل به ارزهای fiat. اما انقلاب cryptocurrency و نوسانات آن، نوآوری‌هایی را برای دارایی‌های توکن‌شده با ثبات‌تر که برای ذخیره ارزش و مبادله بین همتایان بدون نیاز به یک نهاد مالی برای میانجی‌گری طراحی شده‌اند، تحریک کرده است.

تکرار بعدی نوآوری‌های ارزهای دیجیتال، این رابط را با Asset-Backed Tokens (توکن‌های دارای پشتوانه) که دارایی‌های دنیای واقعی را نشان می‌دهند، به حوزه عملی و فیزیکی می‌آورد. ارزش Asset-Backed Tokens مستقیماً تحت تأثیر ارزش دارایی اصلی آن قرار می گیرد و به طور کلی توسط تنظیم کننده های مالی به عنوان یک اوراق بهادار طبقه بندی می شود.

مالکیت توکن معمولاً نشان دهنده حق مالکیت بر دارایی است و بسته به دارایی، ممکن است با افزایش ارزش دارایی، انتظار بازده آتی را داشته باشد. همانطور که ارزش خود دارایی افزایش می یابد، توکن نیز افزایش می یابد.

توسعه این توکن‌ها همچنین به این معنی است که یک فرد، شرکت یا نهاد دیگر می‌تواند در ازای توکن به دنبال سرمایه‌گذاری باشد و از طریق یک سیستم مبتنی بر بلاک چین، با انتشار Asset-Backed Tokens به عنوان ابزار سهام جدید، بر اساس مقررات مالی، سرمایه جذب کند.

از طرف دیگر، مشاغل می توانند دارایی های موجود را برای فروش توکن کنند. از طریق Asset-Backed Tokens (توکن های دارای پشتوانه دارایی)، تراکنش ها می توانند سریع تر و کارآمدتر انجام شوند.

Asset-Backed Tokens همچنین می توانند مشکلات ایجاد شده توسط ارزهای متورم یا کاهش ارزش و همچنین بازار سهام غیرقابل پیش بینی را حل کنند و به افراد یک جایگزین مالی جدید معقول ارائه دهند که liquidity دیجیتال را با ارزش دارایی در صورت نیاز ترکیب می کند.

دولت‌ها نفت خام را به ارزش توکن‌های دیجیتال رسمی گره می‌زنند و بازار املاک و مستغلات به آرامی به سمت مالکیت کسری توکن‌شده پیش می‌رود. Asset-Backed Tokens نقدینگی را در بازارهایی که قبلاً نقدینگی نداشتند بهبود می‌بخشند و معاملات مقرون‌به‌صرفه‌ای را امکان‌پذیر می‌کنند که به یک طرف مرکزی متکی نیستند و امنیت و شفافیت را ارتقا می‌دهند. این تأثیر عمده ای بر نحوه انجام کسب و کار و تفکر در مورد مالکیت و ایجاد ثروت در آینده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا