Circulating Supply

Circulating Supply چیست؟

مقدار coin ها یا توکن های ارز دیجیتال در گردش یک مقدار نوسانی است که می تواند در طول زمان افزایش یا کاهش یابد.

اگر یک ارز دیجیتال قابل استخراج باشد، می توان به تدریج از طریق استخراج کوین های جدید ایجاد کرد. در مورد توکن متمرکز، توسعه‌دهندگان می‌توانند Supply (عرضه) را به دلخواه خود از طریق ضرب کردن فوری افزایش دهند.

عرضه (Supply) همچنین می تواند کاهش یابد ، یا عمداً از طریق سوزاندن (Burning) یا در نتیجه تصادفات، مانند ارسال کوین به یک آدرس غیرقابل بازیافت یا از دست دادن دسترسی به کیف پولی که وجوه در آن ذخیره می شود.

شبکه به طور کلی هیچ دانش قابل اعتمادی در مورد اینکه چه مقدار از عرضه کل (Total supply) در گردش (Circulating) فعال است، ندارد، و این باعث می شود معیار Circulating Supply (عرضه در گردش) یک تقریب ناقص باشد.

به عنوان مثال، حتی اگر به طور اسمی Circulating Supply بیت کوین (BTC)  باید بیش از 18 میلیون کوین باشد، زیرا این تعداد بیت کوین از زمان شروع شبکه استخراج شده است، تخمین زده می شود که حدود 4 میلیون بیت کوین برای همیشه از بین رفته است، که Circulating Supply را به 14 میلیون نزدیک می کند.

Circulating Supply را نباید با Total supply اشتباه گرفت، که که تعداد کوین هایی است که تاکنون استخراج شده‌اند منهای تمام کوین هایی که آگاهانه سوزانده (Burned)شده‌اند، و حداکثر عرضه (Maximum Supply)، که Hard-code Limit شده‌ای است که نه Total supply و نه Circulating Supply هرگز نمی‌تواند از آن فراتر رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا