BEP-20

BEP-20 چیست؟

BEP-20 یک استاندارد توکن Binance Smart Chain است که با هدف گسترش ERC-20 ایجاد شده است که یکی از رایج ترین استانداردهای توکن اتریوم موجود است. BEP-20 طرحی است که نشان می‌دهد چگونه می‌توان یک توکن را خرج کرد، چه کسی می‌تواند آن را خرج کند، و حتی قوانینی در مورد استفاده کلی از آن دارد.

استاندارد BEP-20 هم از استاندارد ERC-20 مشتق شده و هم کاملاً با آن سازگار است، و کد عملکردهایی که استاندارد BEP-20 را تعریف می کنند، اصلاحات استاندارد ERC-20 هستند.

این تغییرات به منظور بهبود پروتکل و همچنین بهینه سازی سرعت آن و همچنین هزینه تراکنش انجام شده است. در واقع، BEP-20 به عنوان این مشخصات فنی برای Binance Smart CHain با هدف ارائه یک فرمت انعطاف پذیر که از طریق آن بسیاری از توسعه دهندگان می توانند توکن های مختلف را راه اندازی کنند، در نظر گرفته شد. این توکن‌ها می‌توانند هر چیزی را از سهام یک کسب‌وکار گرفته تا دلار نشان دهند که در یک صندوق بانکی مانند stablecoin ها ذخیره می‌شوند.

می‌توانید یک دارایی بومی به‌عنوان توکن BEP-20 و حتی توکن‌هایی از دیگر بلاکچین‌ها ایجاد کنید تا آنها را در Binance Smart Chain قابل استفاده کنید.

ایجاد یک توکن BSC آسان است و توکن‌ها با استانداردی مطابقت دارند که به نام BEP020 شناخته می‌شود، که عملکرد اولیه توکن را تضمین می‌کند، مانند انتقال، بازگرداندن موجودی، مشاهده مالکیت توکن و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا