Byzantium Fork

Byzantium Fork چیست؟

Byzantium Hard Fork پنجمین و ارتقای قابل توجه بلاکچین اتریوم بود. هدف اصلی ایجاد آن بهبود محرمانه بودن، ثبات و انعطاف پذیری اتریوم مطابق با پروتکل های بهبود اتریوم 9 EIP بود.

تغییرات اساسی در پروتکل نرم افزار در توسعه بلاک چین به عنوان “Fork” شناخته می شود. Soft Fork ها سازگار با عقب هستند، بنابراین تا زمانی که اکثر node ها به نرم افزار جدید به روز می شوند، شبکه دست نخورده باقی می ماند. از سوی دیگر، Hard Fork ها با نسخه‌های نرم‌افزار قدیمی‌تر ناسازگار هستند، بنابراین اگر هر اپراتور node به جدیدترین نسخه به‌روزرسانی نشود، بلاک چین به دو مسیر مجزا تقسیم می‌شود.

اهمیت Byzantium Hard Fork در اکوسیستم اتریوم را نمی توان دست کم گرفت. ارتقاء آن در اکتبر 2017 به عنوان بخشی از Metropolis، سومین ارتقاء شبکه ETH، همانطور که توسط نقشه راه رسمی اتریوم مشخص شده است، اجرا شد.

پیش از این، تراکنش‌های Merkle Tree به عنوان پارامتر ریشه ارجاع می‌شد، اما Byzantium Hard Fork این ویژگی را با اجرای پروتکل ارتباطی وضعیت تراکنش در بلوک‌های متوالی ارتقا داد. انجام این کار به شبکه اتریوم اجازه داد تا بر عدم دسترسی به پردازش موازی برای سرعت بخشیدن به ایجاد زنجیره غلبه کند. همچنین اجازه اجرای توالی تراکنش های خطی را می دهد، به این معنی که بلوک ها در Byzantium Hard Fork می توانند چندین تراکنش را به سادگی با گزارش موفقیت یا شکست اجرا کنند. این ویژگی شبکه اتریوم را قادر می سازد تا تراکنش ها را سریعتر از قبل انجام دهد.

توسعه Byzantium شامل چهار قرارداد بومی اتریوم است که حاوی کدهایی است که برای کاهش نیاز به انرژی برای پیاده‌سازی zk-snarks، رمزگذاری zero-knowledge، که به سرعت در حال تبدیل شدن به استاندارد حفظ حریم خصوصی برای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال آینده است، استفاده می‌شود.

Zero-knowledge proof محاسباتی هستند که به سیستم‌ها اجازه می‌دهند بدون افشای محتوای آن کلیدها، نشان دهند که کلیدهای رمزنگاری لازم را دارند. قراردادهای جدید تضمین می‌کنند که فعالیت‌های محاسباتی فشرده به‌جای مشتری اتریوم، مستقیماً بر روی CPU اجرا می‌شوند، که منجر به کاهش مصرف کل انرژی می‌شود.

پاداش های Block از پنج اتر در هر Block به سه اتر در هر Block با پاداش Byzantium کاهش می یابد. این کاهش مطابق با هدف بلندمدت اتریوم برای حذف پاداش‌های Block به نفع مکانیزم POS است.

مکانیزم Ethash، که اصلاح الگوریتم Proof of Work بیت کوین است، در حال حاضر توسط اتریوم استفاده می شود. تغییر به Proof of Stake که توسط بسیاری از رمزارزها از جمله Dash و Cardano به نوعی مورد استفاده قرار می گیرد یا تطبیق داده می شود، ممکن است بار دیگر به سرعت بخشیدن به تراکنش ها در بلاک چین اتریوم کمک کند.

Byzantium Fork قصد دارد راه را برای استفاده گسترده‌تر از اتریوم و قراردادهای هوشمند هموار کند. پس از اعلام Hard Fork، قیمت این ارز دیجیتال به شدت افزایش یافت. از زمان اجرای Byzantium در شبکه اتریوم، کل تراکنش‌های اتریوم از BTC پیشی گرفته است. این به خوبی نشان دهنده استفاده گسترده از قراردادهای هوشمند در آینده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا