اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

اروپایی ها تلاش میکنند تا متاورس را به چارچوب قانونی بکشانند

مارگرته وستاگر(Margrethe Vestager)، معاون اجرایی کمیسیون اروپا در عنواینی رویکرد اتحادیه اروپا را در خصوص فناوری جدید اینترنت نسل سوم و متاورس عنوان کرد. این مسئول در خصوص توسعه این فناوری رویکرد های قانون گذاری و چارچوب بندی را اعلام کرد.

به گفته او اتحادیه ازوپا در تلاش است تا در جهت توسعه متاورس قانون گذاری های هم گام سازی شده با فناوری نوین را تهیه و در روند رشد متاورس اعمال کنند. تا بتوان در این بخش فعالیت های نظارتی را انجام و از ارتکاب جرم در نسل جدیدی از ارتباطات جلوگیری کنند.

وستاگر عنوان کرد که لازم است مقامات اتحادیه اروپا قبل از شروع فرایند قانون گذاری و چارپوب بندی های محدود کننده شناخت مناسبی از متاورس به دست آورند. تا بتوانند به بهبود این فضا کمک کننده باشند.

بر اساس گزارش ارائه شده از سمت رویترز وستاگر در روز گذشته در رویداد آنلاین خود در خصوص اینترنت نسل سوم و فناوری متاورس صحبت کرد.

او در صحبت های خود گفت:

هم اکنون متاورس در فضای فناوری و اطلاعات وجود دارد. ما به عنوان مسئولان و قانون گذاران می بایست هرچه سریع تر با متاورس و پلتفرم های متاورسی و همچنین نحوه کارکرد آنها و جایگاه پول در این دسته از فناوری های نوین اطلاعات لازم را کسب کنیم. تا بتوانیم در دنیای فناوری کمک کننده و تسهیل کننده امور باشیم.

وی افزود:

هر اقدامی که از سمت قانون گذاران انجام میشود می بایست با تکیه بر اطلاعات قابل استناد و حقیقی باشد.

متاورس دنیایی است. واقعیت مجازی که هم اکنون بخش اعظمی از خانواده فناوری و اطلاعات را به خود متوجه کرده است. هم اکنون کمپانی های بزرگی در اقصی نقاط جهان در حال تهیه و توسعه نسل سوم اینترنت هستند.

و در میان آنها نام افرادی نظیر مارک زاکربرگ به چشم میخورد. بدیهی است که دولت ها به دنبال چگونگی این فضای مجازی جدید باشند. تا بتوانند از آن استفاده . قانون گذاری های لازم را به انجام برسانند.

منبع:coindesk

مطالب بیشتر:


بیت کوین و اتریوم به ترازنامه یکی از شرکت های غول حسابداری Big Four اضافه شد.
پیش بینی قیمت ترا در 5 سال آینده در نرخ 500 دلار
طی پنج ساعت گذشته ۱۰۰ میلیون ریپل (XRP) جابجا شد
توکن سوزی مجدد شیبا اینو، این بار به اندازه 56 میلیون واحد
شبکه لایتنینگ بیت کوین به ظرفیتی تازه دست میابد

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx