اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

روسیه تلاش میکند ارز های دیجیتال را به عنوان نوعی ارزش به رسمیت بشناسد

گزارش هایی از خبرگذاری های محلی در روسیه در خصوص پذیرش ارز های دیجیتال به عنوان نوعی ارزش در کشور به گوش میرسد. با استناد به این گزارش ها گویا مقامات روسی در نظر دارند ارز های دیجیتال را در دسته ای خاص از دارایی ها طبقه بندی کنند و آنها را به عنوان نوعی ارزش به مردم معرفی کنند.

روزنامه روسی کومرسانت در روز گذشته گزارشی در این خصوص منتشر کرد. که در آن خبر از امضای توافق نامه ای در میان دو گروه کاری مهم یعنی دولت و بانک مرکزی به سبب تعیین تکلیف ارز های دیجیتال در کشور را داد.

هم اکنون این دو نهاد قانونی باتفاق درحال آماده سازی پیش نویس اولیه برای تعیین تکلیف ارز های دیجیتال هستند. با نگاهی به اظهارات و بیانیه های گوناگون انتظار میرود که این لایحه در تاریخ 18 فوریه سال میلادی جاری ارائه شود. و در آن از ارز های دیجیتال با عنوان دارایی های ارزشمند در دسته ای خاص از ارز ها و ارزش ها طبقه بندی شوند.

در ادامه

علاوه بر موضوع به رسمیت شناختن ارز های دیجیتال در خصوص احراز هویت کاربران این شاخه مالی نیز خبر هایی به گوش میرسد. که در آن عناوینی از لزوم حتمی ورود کاربرای با اطلاعات شناسایی حتمی و ضروری دیده شده است. که این کار از طریق نظام بانکی و واسطه های تعیین صلاحیت شده دولت قابل انجام است.

قانون گذاری ها و تغییر رویکرد


فعلا که خبر هایی مبنی بر پذیرش ارز های دیجیتال به عنوان دارایی بر زبان ها است. چندی قبل خبر هایی از بانک مرکزی روسیه منتشر شد که در آن سخن از ممنوعیت کامل این دسته از دارایی های نوین بود.

در این خبر ها بانک مرکزی با اشاره به ماهیت سفته بازی بازی تلاش کرد به نقامات این هشدار را دهد که امنیت مالی کاربران در این حوزه با خطر رو به رو است. و تلاش کرد در ادامه رویکرد خود پیشنهاداتی نظیر جلوگیری از تسهیلات موسسات مالی مبنی بر انجام تراکنش ها به واسطه دارایی های دیجیتال را عنوان کند.

و بعد از آن گزارش هایی از رییس جمهور پوتین در رسانه های خبری منتشر شد. این گزارش ها از دید مثبت پوتین به دارایی های دیجیتال خبر داد. و از آنها این استدال بر می آید که پوتین برای تنظیم قانون در بخش صنعت استخراج ارز های دیجیتال در روسیه حمایت میکند.

فعلا کاربران روسی در بخش فعالیت های ارز های دیجیتال تنها مجاز به شروع سرمایه گذاری و خرید و فروش به اندازه محدود 600000 روبل (تقریباً 8000 دلار) میباشند.

این کاربران برای انجام اقدامان در حوزه مالی کریپتوکارنسی در مبالغ بالاتر باید مواتضع خود را اعلام و برای این کا رمجوز کسب کنند. در غیر این صورت این اقدام غیر قانونی شمارده تلقی میشود. و کاربران در دستگاه قضایی با جرم های کیفری و جرائم مالی مواخده میشوند.

منبع:theblockcrypto

مطالب بیشتر:


به گفته بیلی مارکوس دوج کوین روز های درخشانی را در پیش دارد
شرکت مرکل ماینر هایی با ورژن جدید برای بین مین تهیه میکند
پلتفرم مالیاتی TurboTax بازپرداخت خود را به صورت ارز دیجیتال میپذیرد
توکن MANA در جریان فناوری متاورس رشد 75 درصدی را تجربه کرد.
حراج توییت های جنجالی در بازار NFT ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx