اخباراخبار بیت کوین

شبکه لایتنینگ بیت کوین به ظرفیتی تازه دست میابد

پروتکل ارز دیجیتال بیت کوین به تازگی به ظرفیتی جدید برای سیستم پرداخت لایه 2 شبکه لایتنینگ دست پیدا کرد. هم اکنون این ظرفیت به اندازه 3400 بیت کوین قفل شده در شبکه است. که نرخ ارزشی آن چیزی بالای 141 میلیون دلار را روایت میکند.

از زمانی که بیت کوین بر روی کارمزد های پلتفرم خود متمرکز تر شد و آن را به سمت صفر سوق داد. به همان نسبت پذیرش لایتنینگ در مدت زمان کوتاه یک ساله افزایش پیدا کرد. و همین موضو باعث شد که در دوره ای خاص بیت کوین بتواند به عنوان دارایی قابل توجه سرمایه گذاران در سبد خرید بسیاری از دارایی ها مشاهده شود.

اما چندی بعد با اتفاقات و بروز عواملی تاثیر گذار مانند قانون گذاری هاو… بیت کوین افت ارزش پیدا کرد. و ارزش سرمایه گذاری خود را تا حدودی از دست داد.

همین موضوع باعث شد که این پذیرش در زمان سقوط این دارایی به طور قابل ملاحظه ای کم شود. و بعد، افت بازار بر ظرفیت شبکه لایتنینگ تاثیر گذاشت. هم اکنون لایتنینگ با حد ارزشی 790 میلیارد دلاری اش فاصله زیادی دارد.

شبکه لایتنینگ:

این شبکه درواقع یک پروتکل برون زنجیره ای است که در سال 2018 به عنوان راهکار به جهت حل مسئله مقیاس پذیری بیت کوین ارائه شد. تا کاربران با اتصال به آن بتوانند در سرعت بالاتر تراکنش های خود را انجام دهند. این شبکه هم اکنون با قابلیت کارمزد های نزدیک صفر در حال خدمات رسانی به خانواده بیت کوین است.

لایتنینگ در کنار مزیت های زیادی که برای کاربران بیت کوین ایجاد کرده است. اما مشکلاتی را نیز در پلتفرم خود دارد. اول این که لایتنینگ کارمزد های تایید تراکنش را حذف میکند. اما بازکردن کانال لایتنینگ برای سرمایه گذاران و تریدر ها هزینه بردار است. این شبکه از کاربران میخواهد تا دارایی های خود را به حالت قفل در پلتفرم نگه دارند. که این موضوع برای فضای مالی پر نوسان کریپتوکارنسی به ویژه دارایی مانند بیت کوین جالب نیست.

منبع: cryptopotato

مطالب بیشتر:


شبکه لایتنینگ پلتفرم کاملی برای نجات بیت کوین نیست/بررسی اشکالات ساختاری لایتنینگ(در تب جدید مرورگر باز می شود )
افزایش ظرفیت شبکه لایتنینگ/ظرفیت لایتنینگ مجددا افزایش یافت(در تب جدید مرورگر باز می شود )
ظرفیت بلاک (Block Size) چیست؟ بررسی چالش های آن برای بیت کوین(در تب جدید مرورگر باز می شود )
راهکار های کاهش دادن کارمزد تراکنش های بیت کوین(در تب جدید مرورگر باز می شود )
شبکه لایتنینگ lightning Network چیست؟ چگونه مشکل مقیاس پذیری را حل میکند؟(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx