Brave Browser

Brave Browser چیست؟

Brave Browser که توسط Brendan Eich یکی از خالقان مرورگر Mozilla Firefox تأسیس شد، یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان مرورگر جایگزین است. Brave Browser که بسیار شبیه Chrome و Firefox عمل می کند، یک برنامه نرم افزاری است که به کاربران امکان می دهد در اینترنت مرور کنند، از وب سایت ها بازدید کنند و از برنامه های کاربردی آنلاین استفاده کنند. تفاوت اصلی بین Brave Browser و مرورگرهای سنتی رویکرد نسبت به تبلیغات است.

در حالی که مرورگرهای سنتی به ناشران امکان ارسال تبلیغات و بهره مندی از کلیک ها را می دهند، Brave رویکرد متفاوتی را اتخاذ می کند. ساختار کد مرورگر به گونه ای است که به طور خودکار تمام تبلیغات یک وب سایت را حذف می کند و به جای آن با تبلیغات انتخاب شده توسط Brave Browser جایگزین می کند. کاربران مرورگرها برای مشاهده تبلیغات ارائه شده توسط Brave Browser، با Basic Attention Tokens (BAT) پاداش می گیرند. جدا از این رویکرد نوآورانه نسبت به تبلیغات آنلاین و جوایز، Brave همچنین دارای سرعت جستجوی بسیار سریع‌تری است. طبق اسناد رسمی Brave، این مرورگر چندین برابر سریعتر از Chrome پیشرو در صنعت است. با توجه به این واقعیت که خطوط تبلیغاتی به طور سنتی عملکرد مرورگر را کاهش می دهند، تعجب آور نیست.

یکی دیگر از ویژگی های نوآورانه Brave Browser حذف کامل نرم افزار ردیابی تبلیغات است. بسیاری از وب سایت ها خطوط ردیابی تبلیغات را در کد خود ادغام می کنند که فعالیت کاربران را دنبال می کند و داده های رفتاری را استخراج می کند. در سال‌های اخیر، نرم‌افزار ردیابی تبلیغات به عنوان یکی از بزرگترین چالش‌های حریم خصوصی شخصی در نظر گرفته شده است. با حذف خطوط ردیابی تبلیغات، Brave به خود می بالد که یکی از بهترین مرورگرها از نظر حفظ حریم خصوصی داده ها و محافظت از اطلاعات شخصی است.

Brave Browser بر روی Chromium، کد Google’s open-source ساخته شده است، که همچنین به عنوان پایه مرورگر Chrome عمل می کند. این به Brave اجازه می‌دهد از افزونه‌های مرورگر ساخته شده برای Chrome پشتیبانی کند.

در حالی که Brave Browser مزایای غیرقابل انکاری را برای کاربران خود ارائه می دهد، این نرم افزار به دلیل محروم کردن ناشران از درآمد آنها مورد انتقاد قرار گرفته است. بسیاری از شرکت‌های انتشاراتی علیه Brave صحبت کردند و استدلال کردند که مرورگر اساساً از محتوای ایجاد شده توسط آنها در حین دریافت پاداش‌های تبلیغاتی استفاده می‌کند. بیش از پانزده ناشر روزنامه علیه Brave به دلیل سرقت محتوای ایجاد شده توسط آنها شکایت کردند.

با وجود رویکرد بحث برانگیز آن نسبت به تبلیغات، Brave یکی از مرورگرهای ترجیحی در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال است، زیرا اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین در پشت مرورگر وجود دارد. هدف  Brave Browser ایجاد یک رویکرد کاملاً انقلابی برای تبلیغات با اجازه دادن به کاربران برای مشارکت و پاداش دادن به ارائه‌دهندگان تبلیغات با توکن‌های BAT است. این بدان معناست که کاربران کنترل کاملی بر تبلیغاتی دارند که می‌خواهند به آنها پاداش دهند. علاوه بر این، کاربران برای مشاهده تبلیغات تشویق می شوند. این رویکرد انقلابی که به شدت با اصول فناوری بلاکچین مرتبط است، Brave را به یکی از ارائه دهندگان خدمات در صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا