اخباراخبار بلاک چین

جک دورسی و ایلان ماسک دو منتقد مخالف با متاورس

جک دورسی و ایلان ماسک دو منتقد مخالف با متاورس/
ایلان ماسک و جک دورسی دو ایننفلوئنسر حوزه مالی کریپتوکارنسی در خصوص متاورس و پروژه های اینترنت نسل سوم نگاهی منفی دارند.
این دو اینفلوئنسر به تازگی در توییتر خود نظر خود را در مورد بستر جدید متاورس با دید عدم تطابق با اهداف دارایی های دیجیتال بیان کردند. جک دورسی و ایلان ماسک عنوان داشتند که متاورس با چیزی که در ظاهر از خود نمایش داده است نیست. این فناوری ساختاری نامتمرکز ندارد.

به گزارش کوین تلگراف. چند روز پیش انتقاد خود را در شبکه مجازی خود به اشتراک گذاشت. دورسی که خود از برنامه نویسان معروف است. و یکی از هم بنیان گذاران و مدیر عامل اسبق توییتر است دید گاه خود را در مورد نسل سوم وب که متشکل از تمامی شبکه های بلاک چینی ، متاورس. توکن غیر مثلی nft  و حوزه مالی دیفای است مطرح کرد. پس از موضع انتقادی این اینفلوئنسر ایلان ماسک نیز پیرو این پیام در موضع انتقاد نسبت به نسل سوم وب قرار گرفت.

در ادامه

طبق اظهارات جک دورسی هم اکنون متاورس و سایر بخش های اینترنت نسل سوم هیچ گونه فعالیت متمرکز و یا بستر .طراحی شده. به حالت متمرکز را ندارند. و تا کنون وابستگی از سمت این مجموعه ها به سرور های متمرکز رویت نشده است.

اما روی صحبت این توسعه دهنده با شرکت های با مسئولیت محدود و مجموعه های سرمایه گذاری خطر پذیر است. او میگوید که این مجموعه ها در ابتدا با استفاده از عرضه اولیه محصول جذب سرمایه خود را انجام میدهند. و دارایی را به دست میگرند.

و در ادامه این شرکت ها با در اختیار داشتن سهام کنترلی قادر خواهند بود. تا با ایجاد فشار به شبکه های بلاک چینی. به اطلاعات هویتی و دریافت داده های مربوط دسترسی پیدا کنند. و با همین کار پلتفرم را تبدیل به شبکه متمرکز کنند. این موضوع تضاد بزرگی در توسعه بستر های نا متمرکز است.

به گفته جک دورسی:

کاربران باید اطلاعات کامل در خصوص عملکرد بستر های  جدید باشند. در نسل سوم وب چیزی به کاربران اختصاص ندارد.

بلکه شرکت های با مسئولیت محدود نوعی واسطه هایی هستند که نقش مورد نظر ر در پلتفرم ایفا میکنند.

این حوزه در دست کار آنان است. و در نهایت سیستم یک مجموعه متمرکز است.

ایلان ماسک

ایلان ماسک ار دیگر اینفلوئنسر های حوزه مالی کریپتوکارنسی گفت. که پروژه ها در این بخش شباهت زیادی با انتظاراتش ندارد.

وی در این خصوص نوشت:

نسل سوم وب کجاست ؟  لطفا آن را به من هم نمایش دهید چون نمیتوانم پیدایش کنم!

ایلان ماسک نیز که هم اکنون مدیر عامل گروه تهیه و تولید ماشین های برقی است. فعلا موضع انتقادی نسبت به متاورس و توکن غیر مثلی NFt حوزه مالی دیفای. و شبکه های توسعه یافته بلاک چینی گرفت

البته در اظهارات وی موردی اساسی به سبب توجیح دلیل او از انتقاد و مخالف با متاورس انتقاد از نسل سوم وب دیده نشد اما گویا او قصد دارد فعلا با نظرات منفی خود نسب به این حوزه از نقش اینفلوئنسری خود به سبب تاثیر گذاشتن بر این بازار استفاده کند.

مطالب بیشتر:


وزیر امور خارجه هند:با فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال مقابله میشود
محسن رضایی سرپرست رسیدگی به ارز های دیجیتال میشود
ایجاد فشار مانع از فعالیت بستر های مالی داخلی میشود

 

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx