اخباراخبار جهان

پلیس امنیت سایبری هند به کلاه برداری در فضای مالی مجازی هشدار میدهد

کمیسر شیخا گوئل(Shikha Goel) یکی از نیرو های انتظامی شهرستان حیدر آباد در هند از کلاه برداری در فضای مالی مجازی سخن به میان آورد.

این کمیسر به تازگی با مشاهده مواردی از کلاه برداری های سایبری در خصوص دارایی های دیجیتال به مردم این آگاهی را میدهد که در خصوص حفظ اطلاعات شخصی به ویژه اطلاعات مالی خود محتاط باشند. زیرا کلاه برداران از روش های گوناگون برای فریب سرمایه داران استفاده میکنند تا بتوانند به دارایی های آنان دسترسی پیدا کنند.کلاه برداری در فضای مالی مجازی

نوشته های مشابه

کمیسر شیخا گوئل در مورد کلاه برداری در فضای مالی مجازی گفت:

متقلبان به نام ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال تلاش میکنند تا با فریب مخاطبان به اطلاعات کیف پول دسترسی پیدا کنند.

با این روش پس از انجام اولین تراکنش دارایی درون کیف پول به سرقت میرود.

وی در ادامه صحبت های خود به روند افزایشی گزارشات سرقت دارایی مالی اشاره کرد. و به کاربران هشدار داد تا برای این که مال باخته نشوند و سرمایه خود را حفظ کنند نسبت به مسائل امنیتی هشیار باشند. و آنها را جدی بگیرند.

این کمیسر در مصاحبه خود.با خبرگذاری هندو گفت. که حجم بالایی از گزارش های تخلف و سرقت از دارایی های دیجیتال. مربوط به بخش سرمایه گذاری و تجارت است.

او تاکید کرد. که یکی از روش هایی که به تازگی در سرقت های دیجیتال مشاهده میشود. مجاب کردن مخاطبان توسط کلاهبردان به سبب انتقال دارایی های جدید برای کسب سود بیشتر است.

که مردم با درگیر شدن. با طمع به هدف کسب سود بالاتر در جریان سرمایه گذاری و بیزنس مالی خود سست شده. و به قبول انجام تراکنش رضایت میدهند. بر اساس اطلاعات این دست از جرائم سایبری تا کنون به اندازه 345 گرور روپیه که تقریبا معادل 458000 دلار است توسط کلاهبرداران این حوزه به سرقت رفته است.

با برقراری اینترنت و دسترسی عده زیادی از افراد به آن و همچنین عجین شدن بسیاری از فعالیت های مردم با آن به ویژه فعالیت های مالی لازم است که کاربران کار با آن و همچنین کسب آگاهی در خصوص مسائل امنیتی به ویژه نگهداری دارایی های خود را بیاموزند. بخشی از این مسئولیت پس از خود افراد بر عهده رسانه ها است تا آگاهی های لازم در این بخش را به کاربران بدهند.

منبع:coinquora

مطالب بیشتر:


وزیر امور خارجه هند:با فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال مقابله میشود
حکم زندان برای هندی هایی که در حوزه ارزدیجیتال فعال اند
هند اندیشه ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال را در سر میپروراند

 

نوشته های مشابه

4 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx