اخباراخبار جهان

رییس بورس اوراق بهادار آمریکا : توکن ارز های دیجیتال باید دارای اوراق بهادار باشند.

رییس بورس اوراق بهادار آمریکا توکن ارز های دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار می‌شناسد

بر اساس گزارش ارائه شده از کوین دسک گری جنسلر در سمت ریاست کمیسیون بورس اوراق بهادار (SEC) در آمریکا مشغول فعالیت است. این طور عنوان کرد که تعداد بالایی از توکن هایی که بر اساس عرضه اولیه ICO به بازار مالی ارائه شده اند بر مبنای چهارچوب و قوانین وضع شده اوراق بهادار آمریکا نیستند.

جی کلایتون سابقا در بورس اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا دیدگاه خود را در مورد ICO مثبت و به عنوان نوعی امنیت تلقی کرده بود. گری جنسلر بر طبق سخنرانی وی در انجمن امنیت آسپین که در روز سه شنبه ارائه شد. موافقت خود را با جی کلایتون اعلام و  در نهایت اظهارات وی را تایید کرد.

از دیگر بیانات وی در این جلسه:

عده بسیاری از سرمایه گذاران پس از خرید توکن ها توقع دارند. که خیلی سریع به سوددهی بالا دست پیدا کنند. در میان آن ها تعدادی از افراد حرفه ای در این زمینه در عرضه اولیه سکه باقی می‌مانند. و با این کار علاوه بر سوددهی از شبکه حمایت می‌کنند.

وی تاکید کرد:

 هم اکنون بازار مالی رمزارز ها را در دسترس کاربران داریم. اما توکن آن ها تحت عنوان اوراق های بها دار به ثبت نرسیده و همین موضوع باعث می‌شود که شفاف سازی و نظارت از این بازار زدوده شود.

همین موضوع می‌تواند عاملی باشد که سرمایه و سرمایه گذاری کاربران را در این شبکه به خطر بیاندازد. از صحبت های جنسلر این گونه برآورد میشود. که وی توکن ارز های دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار به رسمیت می‌شناسد. و ارزش آن ها به عنوان اوراق بها دار قابل قبول است. در این صورت باید به عنوان اسناد رسمی ثبت شوند و به تابعیت قوانین فدرال دربیایند.

با نظر به هر پلتفرم معاملاتی پیدا است. که هر کدام از آن ها در معاملاتشان بالای 50 توکن و یا حتی 100 توکن را ارائه می‌دهند. در میان این توکن ها اوراق بهاداری وجود ندارد. که در آینده احتمال بروز این حالت بسیار کم خواهد بود.

بررسی موضوع ETF از دیگر بیانات گلسنر

علاوه بر آن گلسنر با عنوان موضوع ETF ها عنوان کرد. که تا کنون 12 درخواست در خصوص راه اندازی ETF به کمیسیون ارائه شده است. این تعداد تنها در مدت زمان یک ساله یعنی از سال گذشته تا کنون به کمیسون ارسال شده است. بنا به درخواست کاربران وی این گونه عنوان کرد. که ETF ها هم اکنون در سیستم سرمایه گذاری توکن ارز های دیجیتال در حال فعالیت اند. او از طرح های خود در این خصوص سخنی به میان نیاورد. اما موکدانه بر حمایت از سرمایه گذاران اصرار داشت.

مطالب بیشتر:

استاک توکن Stock Token یا توکن سهام چیست؟ و چه کاربردی در ارز دیجیتال دارد؟
IEO چیست؟ پیش خرید یا پیش فروش توکن چگونه انجام می‌شود؟/بررسی مفهوم IEO

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx