Cathie Wood

Cathie Wood کیست؟

Catherine ‘Cathie’ Wood پس از کار در شرکت های سرمایه گذاری دیگر، ARK Invest را در سال 2014 تأسیس کرد و امیدوار بود که سبد سهام فعال را در یک ساختار ETF جمع کند. در طول پنج سال گذشته، Ark Innovation Fund او با ارزش 23 میلیارد دلار (دارایی) به طور متوسط سالانه بیش از 45 درصد بازدهی داشته است.

Cathie Wood اقتصاد را در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی زیر نظر Art Laffer، خالق Laffer Curve، که رابطه بین نرخ مالیات و درآمد مالیاتی را تئوری می کند، مطالعه کرد. Wood یکی از سرسخت ترین حامیان ایلان ماسک است. او معتقد است که ارزش شرکت خودروهای الکتریکی در آینده بیش از 3 تریلیون دلار خواهد بود.

قبل از سال 2020، بسیاری از مردم Cathie Wood را نمی شناختند، اما طولی نکشید که او به یک سرمایه گذار افسانه ای در بازارهای سهام تبدیل شد. علیرغم تحمل برخی بی‌ثباتی‌ها برای ARK Innovation ETF (NYSEMKT:ARKK) و سایر صندوق‌های قابل معامله در بورس ARK Invest، بسیاری از سرمایه‌گذاران هنوز Wood را الهام‌بخش استعداد به سوی پیشرفت‌هایی می‌دانند که صندوق‌هایی با رشد بالا را برای سرمایه‌گذاری برای سال‌ها تعریف می‌کنند.

Cathie Wood، که ARK Innovation ETF او بهترین صندوق سرمایه گذاری ایالات متحده در سال گذشته بود، از حامیان صریح بیت کوین (BTC) بوده است. زمانی که چین بیت کوین را در ماه ژوئن ممنوع کرد، بسیاری از تحلیلگران رمزارز آن را یک چیز بد برای دنیای ارزهای دیجیتال دانستند، با این حال، Wood آن را یک حرکت سودمند در بلندمدت دید. علاوه بر این، زمانی که بیت کوین به دلیل تاثیرات زیست محیطی اش توسط Elon Musk، مالک SpaceX و تسلا، با نگرانی در مورد مصرف انرژی استخراج بیت کوین مورد انتقاد قرار گرفت، Wood حمایت خود را از بیت کوین به عنوان “با وجدان زیست محیطی” تایید کرد.

Cathie Wood اظهار داشت که بیت کوین شفاف است و امکان توانمندسازی اقتصادی در سراسر جهان را فراهم می کند. او همچنین اضافه کرد که وقتی استخراج به سمت انرژی های تجدیدپذیر سوق پیدا کند، بیت کوین یک سود خالص برای سیاره زمین و محیط زیست خواهد بود.

شرکت  Wood ARK Invest استراتژی هایی برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه می دهد. ARK Invest معتقد است که ارزهای دیجیتالی که توسط شبکه های منبع باز تنظیم می شوند، عصر جدیدی از سیستم های پولی و روش های ذخیره سازی و انتقال ارزش را آغاز خواهند کرد. مدیر سرمایه‌گذاری پیش‌بینی می‌کند که ویژگی‌هایی مانند ارزش و سهم بازار ارزهای دیجیتال با قانون «power-law distributed» توزیع میشود که نشان می‌دهد تنها چند ارز دیجیتال سهم عمده‌ای از بازار را به خود اختصاص خواهند داد.

بر اساس یک پرونده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار، Cathie Wood’s Ark Invest در حال راه اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین است.

Cathie Wood ، یکی از حامیان قدیمی بیت کوین، از شرکت هایی مانند Coinbase و Grayscale Bitcoin Trust، پروکسی بیت کوین خریداری کرده است، زیرا سرمایه گذار مبتکر اکنون می خواهد مالک دارایی باشد.

طبق پرونده SEC، هدف سرمایه گذاری ETF ردیابی عملکرد بیت کوین است. اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار این صندوق را تایید کند، آن را با نماد “ARKB” معامله می کند. ETF توسط Ark Invest و با همکاری 21Shares راه اندازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا