منتخب سردبیر

سرمایه گذاری افزایشی چیست و چگونه انجام می‌شود؟/بررسی روش ارزیابی دارایی

بررسی روش سرمایه گذاری در فضای مالی

سرمایه گذاری افزایشی چیست؟ و چگونه میتوان از این روش برای سوددهی بیشتر در فضای مالی ارز های دیجیتال بهره برد؟ در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی این که سرمایه گذاری افزایشی چه مفهومی دارد و سرمایه گذار چه مسیری را برای قرار گرفتن در سیکل سوددهی باید بپیماید را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری افزایشی


از میان تعداد زیادی روش های معاملاتی که در فضای مالی برای کاربران مهیا است. یکی از آنها سرمایه گذاری افزایشی است. به این مفهوم که شخص سرمایه گذار پس از انتخاب دارایی مورد نظر و انتخاب مبلغی معین برای تهیه آن، برای دارایی مورد نظر، زمان رشد تعیین می‌کند. که معمولا طولانی مدت است. یعنی سرمایه دار بجای خرید و فروش دارایی در بازه های کوتاه ، انتظار سوددهی از دارایی و افزایش ارزش آن را در مدت زمان طولانی تری دارد.  به این روش از سرمایه گذاری، سرمایه گذاری افزایشی می‌گویند.

زمانی که یک سرمایه دار ارزش یک دارایی را خریداری میکند و برنامه ریزی بلند مدت برای نگهداری سهام دارد. در واقع به نوعی به آن دارایی فرصت رشد داده است. با این حساب اگر ارزش متعلق به یک کسب و کار باشد با این روش سرمایه گذاری، کسب و کار مذکور پس از دریافت سرمایه مورد نیازش فرصت رشد پیدا خواهد کرد.

از سوی دیگر این روش از سرمایه گذاری مالی برای سرمایه داران ایده آل است. چون اگر دارایی مورد نظر به درستی انتخاب شده باشد، یعنی پتانسیل رشد بالایی داشته باشد، شخص سرمایه گذار در پایین ترین نرخ ممکن آن را خریداری و در بالا ترین ارزش ممکن می‌تواند آن را به فروش برساند. به بیانی دیگر این نوع سرمایه گذاری درآمد ماهانه یا سالانه به سرمایه گذاران نمی‌دهد. اما با گذشت زمان با افزایش ارزش دارایی مواجه و سرمایه داران را به سود می‌رساند.

برای سرمایه گذاری افزایشی چگونه یک دارایی را ارزیابی مالی کنیم؟


سرمایه گذاری افزایشی

برای این که بتوانید یک سرمایه گذاری افزایشی داشته باشید در ابتدا باید بتوانید دارایی را به درستی ارزیابی کنید. انتخاب یک دارایی ارزشمند در سرنوشت سرمایه گذاریتان تاثیر بسزایی دارد. هیچ ملاک یا نشان قطعی برای تفکیک کردن یک دارایی به عنوان دارایی ارزشمند از سایر سهام وجود ندارد. قبل از هر چیز با در نظر داشتن وضعیت مالی کنونی شرکت توسعه دهنده و روند عملکرد مالی آن و جایگاه اکتسابی در صنعت به بررسی نکات زیر باید پرداخت:

عملکرد رشد ارزشی

یکی از نکات مهم بررسی عملکرد رشد ارزشی است. باید از تاریخ آغاز به کار شدن و یا در گردش قرار گرفتن یک ارزش را با در نظر گرفتن حجم و زمان کاری را مورد بررسی قرار داد. مقدار سوددهی به ازای سهم های مختلفی از شرکت بال یکدیگر متفاوت است. به طور نسبی میتوان این گونه عنوانم کرد که مقدار 5 درصد سود دهی برای ارزش بالای 4 میلیار دلار مناسب است. برای ارزش های زیر 4 میلیارد دلار تا حداقل 400 میلیون مقدار سود 7 درصدی و در نهایت برای ارزش های زیر 400 میلیون دلار حداقل 12 درصد سوددهی تعیین شده است. این مقادیر نسبی اند و برای یک دید کلی برای سنجش عنوان شده اند.

توقع رشد ارزشی در آینده

سرمایه گذاری افزایشی

برای یک ارزش که در حال بررسی است آینده آن و ارزش سنجی سهام آن در بلند مدت اصلی ترین دلیل برای انتخاب آن سهام برای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران برای سنجش درست از ارزش به اطلاعیه سود شرکت ها توجه و سهام مورد نظر را بر طبق آن قضاوت و برایش آینده نگری می‌کنند. صاحبان مشاغل نیز اطلاعیه سود را به هدف جذب سرمایه منتشر می‌کنند. در این اطلاعیه که هر سه ماه یک بار از سمت شرکت ها در دست سرمایه گذاران قرار می‌گیرد. سود دهی و روند عملکرد سهام شرکت ها به نمایش گذاشته می‌شود. و سرمایه گذاران با استفاده از این ابزار سودآوری و ارتقا ارزش را در آینده تخمین می‌زنند.

 

حاشیه سود

یکی از موثر ترین عوامل در سرمایه گذاری افزایشی توجه به حاشیه سود یک سهام است. الزاما فروش بالا به معنای سوددهی بالا نیست. هر کسب و کاری که به سوددهی می‌رسد باید حاشیه سود بالایی را داشته باشد. تا بتوان با کسر کردن مخارج و هزینه ها صاحب سود شد. پروژه های بسیاری هستند که فروش بالایی دارند اما با کسر کردن هزینه ها از آن به ارقام قابل قبولی برای آن ارزش دست پیدا نمی‌کنند. که این مسائل عموما به ضعف مدیریتی مجموعه مرتبط است.

بازده سهام

یکی دیگر از پارامتر های موثر در تعیین ارزش واقعی یک ارزش بازده سهام است. بازده سهام یک گزارش از شرکت در خصوص درآمد است. به این شکل که بایستی مقدار سودآوری حاصل سرمایه یک سرمایه گذار خاص را تعیین می‌کند. که به راحتی با تقسیم کردن مقدار درآمد حاصل شرکت بر مقدار سهم هر سرمایه گذار قابل تعیین است. بازده سهام عددی است که در مقایسه با عملکرد مالی شرکت در مدت زمان مشخص با سایر شرکت ها داده‌هایی مناسب برای تشخیص مسیر درست برای یک سرمایه گذاری افزایشی را به کاربران می‌دهد.

در مجموع

ارزش هر سهام به طور میانگین و به حالت کلی در مدت زمان پنج ساله بایستی حداقل تا دو برابر رشد را تجربه کرده باشد. که اگر جز این باشد عملکرد شرکت مورد نظر زیر سوال خواهد بود.

 

چه نوع از دارایی مالی پتانسیل سرمایه گذاری افزایشی را دارند؟


سرمایه گذاری افزایشی

برای این که بدانیم چه سبک از دارایی ها کشش سرمایه گذاری به روش افزایشی را در خود دارند به عملکرد این سبک از سرمایه گذاران نگاهی انداخته و در نهایت به تقسیم بندی های زیر دست یافته ایم.

ارزش دارایی مالی سهام

معمولا دارایی هایی که می‌توان بر روی آن ها سرمایه گذاری کرد از ابتدا ارزش مالی آن ها کم است. لازم است بدانید که ارزش سنجی نسبت به کل بازار مالی انجام می‌شود. به طور مثال در بازار مالی بورس ایران سهام های کوچک مبالغ زیر 10 میلیار را شامل می‌شود. و در سهامی دیگر از کمپانی مالی دیگر این مبلغ متفاوت است. در مجموع سرمایه گذاری بر روی دارایی هایی با ارزش مالی کمتر ریسکی تر است اما رشد بهتری را می‌توان برایشان پیش بینی کرد.

سهام حوزه دارو و بهداشت

با مشاهده ارزش بازار های مالی معمولا بازار های حوزه بهداشت و دارو و درمان رشد صعودی داشته است. و جزو گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری به شمار می‌آید. رشد این شرکت ها در تغییر نرخ ارزش و دارایی به صورت نمایی بوده و معمولا در مدت زمان کوتاه تر به نسبت سایر دارایی ها رشد پیدا می‌کند.

سهام مرتبط با حوزه بلاک چین

ارزش هایی که بر اساس فناوری بلاک چین پایه ریزی میشوند پتانسیل صعود ارزش بالایی دارند. این فناوری بر بستر بسیاری از پلتفرم ها قابل اجرا است. و بر اساس تاریخچه عملکرد آنان اکثریت این پروژه ها افزایش ارزش چشمگیری داشته اند.

 

  در نهایت:

از میان تعداد زیادی روش های معاملاتی که در فضای مالی برای کاربران مهیا است. یکی از آنها سرمایه گذاری افزایشی است. به این مفهوم که شخص سرمایه گذار پس از انتخاب دارایی مورد نظر و انتخاب مبلغی معین برای تهیه آن، برای دارایی مورد نظر زمان رشد تعیین می‌کند. که معمولا طولانی مدت است. یعنی سرمایه دار بجای خرید و فروش دارایی در بازه های کوتاه، انتظار سوددهی از دارایی و افزایش ارزش آن را در مدت زمان طولانی تری دارد. برای این که بتوانید یک سرمایه گذاری افزایشی داشته باشید در ابتدا باید بتوانید دارایی را به درستی ارزیابی کنید. انتخاب یک دارایی ارزشمند در سرنوشت سرمایه گذاریتان تاثیر بسزایی دارد.

بیشتر بخوانیم:

علت بالابودن نوسانات کریپتوکارنسی/دلایل نوسانات رمز ارزها و تاثیر آن بر بازار سرمایه
سفته بازی چیست و چه تفاوتی با سرمایه گذاری دارد؟/بررسی مفاهیم سرمایه گذاری
در چهار ماه گذشته کاربران ارز دیجیتال 2 برابر رشد کرده است
افزایش قیمت ارز دیجیتال نشان دهنده پذیرش آن و ریسک پذیری مردم است
تنوع سازی در ارز های دیجیتال بی فایده است! بیت کوین تنها ارز قابل اتکا است!

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx