آشنایی با بیت کوین

ETF چیست و چه تاثیری بر قیمت بیت کوین دارد؟+بررسی نقدینگی ای تی اف

بررسی مفهوم ای تی اف و تاثیر آن بر نوسانات قیمت بیت کوین

ETF چیست؟

در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی مفهوم ETF خواهیم پرداخت. و چه تاثیری بر قیمت رمز ارز ها دارد. با ما همراه باشید. تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

ای تی اف  ETF ها در اصل دارایی هایی هستند که به صورت اوراق ارزشمند در میان مردم برای سرمایه گذاری و یا معامله گری خرید و فروش میشود. که امروزه دارایی هایی مانند طلا و نفت و… را شامل میشود.

برای خرید دارایی یا سهام به این صورت در واقع، خود طلا و یا سهام مورد نظر میان خریدار و فروشنده مبادله نمیشود. بلکه به صورت اوراق بهادار میان طرفین امضا خواهد شد. به این حالت که کاربران بدون داشتن کالا (مثلا طلا) در نوسانات آن، سود و ضرر دخیل اند.

به نوعی میتوان این طور در نظر گرفت که ETF یک صندوق دارایی سهام است. که دارایی درون صندوق میان سرمایه گذاران دست به دست میشود.

 

نقدینگی ETF:

بر طبق تعریفی که از ای تی اف ارائه دادیم شاید برایتان سوال باشد که نقدینگی این سهام به چه صورت است. باید این طور عنوان کنیم که به دلیل عدم محدودیت که ای تی اف ها برای سرمایه گذاری دارند. نقدینگی آن ها بالا است. برای فروش سهام ای تی اف مالیاتی شامل حال سهامتان نمیشود.

صندوق سرمایه گذاری مشترک:

برای اینکه این دو مفهوم را با یکدیگر اشتباه نگیرید لازم است یک گریزی هم به این مفهوم داشته باشیم.

صندوق سرمایه گذاری یک نهاد مالی است. که با دریافت وجه از متقاضیان عملیات سرمایه گذاری را برای آنان انجام میدهد. این سرمایه گذاری به وسیله اوراق بهادار انجام میشود.سرمایه گذاران به اندازه مقدار سهام خود بر اساس نوسانات صاحب سود خواهند شد.

این صندوق ها به درد افرادی که قصد انجام سرمایه گذاری را دارند اما قدرت ریسک پذیری و یا تخصص مورد نیاز را ندارند. کارا است.

در این صندوق ها علاوه بر تحمیل مالیات به سرمایه گذاران، هزینه ای برای صدور و ابطال نیز دریافت میشود. این درحالی است که ای تی اف فاقد این درگیری ها است.

ETF بیت کوین چیست؟

بر اساس تعریف ارائه شده از ای تی اف و صندوق سرمایه گذاری مشترک اکنون فهم ETF بیت کوین ساده خواهد شد.  ای تی اف بیت کوین در واقع یک صندوق است که حاوی مقادیر بسیار زیاد از بیت کوین را شامل میشود. که سرمایه گذاران بدون دریافت بیت کوین و ذخیره آن در کیف پول های الکترونیکی خود به واسطه اوراق مالک حقیقی این ارز میشوند. و به راحتی به خرید و فروش و یا تجارت میپردازند.

انتخاب این روش و خرید اوراق بهادار تنها برای حذف کردن یک سری مراحل خرید و فروش است. و چیزی از اعتبار مال و دارایی نمیکاهد. به بیان دیگر فردی که از این طریق اقدام به تهیه ارز بیت کوین کرده است. مالک حقیقی و حقوقی آن است.

تاثیر ای اف تی بر نوسانات قیمت بیت کوین

شاید برایتان سوال باشد که اگر این طرح برای بیت کوین اجرایی شود آیا تاثیری بر قیمت بیت کوین خواهد داشت یا خیر.

زمانی که ایده طرح ETF برای سرمایه گذاری اجرایی شد. با درگیر شدن طلا با این طرح در مدت زمان کوتاهی با رشد قیمتی چند برابری مواجه شد. اگر این طرح برای بیت کوین اجرایی شود به احتمال زیاد این اتفاق برای این رمز ارز نیز رخ خواهد داد. کما اینکه برخی از مفسران پیش بینی رکود بازار را پس از اجرایی شدن این طرح، برای بیت کوین را دارند.

همچنین موضوع پذیرش عمومی رمز ارز ها نیز همچنان روی میز قراردارد. پیش بینی میشود که احتمالا به واسطه ETF بر تعداد سرمایه گذاران رمز ارز ها افزوده شود. چون این طرح به حل برخی از مشکلات  آنان برای سرمایه گذاری خواهد پرداخت.

و در نهایت:

همه روزه ایده های جدید برای سودآوری در جهت سهولت کاربری مطرح میشود. و در صف انتظار اجرایی قرار میگیرند. معمولا اگر ایده ها، کارا باشند منجر به افزایش قیمت میشوند. این خود امری احتمالی است. و نمیتوان به طور قاطع در این باره نظر داد. هر ایده ی در ابتدا مورد حمایت عده ای کاربر قرار میگیرد. پس از تست آن و مشخص شدن مزایا و معایب کاربری باعث افت و خیز و یا نوسانات قیمتی خواهد شد. زمان طی شده در این فرایند امری کاملا متغیر و غیر قابل تشخیص است. که این متغیر بسته به قابلیت هایی که به کاربر و یا سرمایه گذار ارائه میدهد مورد استقبال در مدت زمان های کوتاه و یا بلند قرار میگیرد.

 

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx