Commodity Futures Trading Commission (CFTC)

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) چیست؟

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) (کمیسیون معاملات آتی کالا) یک آژانس نظارتی مستقل فدرال است. این شرکت مسئول تنظیم بازار مشتقات ایالات متحده است که شامل معاملات Futures ، Swaps و انواع خاصی از Option ها است، از طریق ارتقای یکپارچگی و انعطاف پذیری آن. فعالیت های متقلبانه در این بازارها را ممنوع می کند.

CFTC در سال 1974 با تصویب قانون Commodity Futures Trading Commission تأسیس شد. در این مدت بیشترین معاملات Futures در بخش کشاورزی کشور صورت گرفت. از آن زمان به بعد، کمیسیون مجبور شد بر این اساس تنوع ، نوسازی کند و صلاحیت خود را برای گنجاندن ارزهای خارجی، و همچنین اوراق بهادار دولتی ملی و بین‌المللی و شاخص‌های سهام در بر گیرد.

هنگامی که قانون Commodities Futures Modernization در سال 2000 تصویب شد، وظایف کمیسیون برای ایجاد یک رژیم نظارتی مشترک برای معاملات Futures تک سهام با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) گسترش یافت. علاوه بر این، از زمان سقوط مالی سال 2008 و تصویب قانون اصلاحات Dodd-Frank Wall Street و قانون حمایت از مصرف کننده در سال 2010، CFTC برای ارائه مقررات بیشتر به بازار مبادلات دلاری تغییر وضعیت داده است.

در سال 2014، CFTC اعلام کرد که در حال بررسی تنظیم بیت کوین است. از آن زمان این موضع اتخاذ شد که بیت کوین یک کالا تحت قانون Commodity Exchange Act (CEA) است. متعاقباً، در سال 2019، اتر، توکن بومی بلاک چین اتریوم نیز توسط Heath Tarbert، رئیس سابق CFTC، به عنوان یک کالا اعلام شد. کمیسیون همچنین به چندین خطر مرتبط با تجارت ارزهای دیجیتال اشاره کرده است که تا حدی به دلیل نوسانات بازار است. در سال‌های اخیر، این کشور همچنین تلاش‌های خود را برای سرکوب کلاهبرداری و اختلاس در بازار ارز دیجیتال گسترش داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا