Changpeng Zhao (CZ)

Changpeng Zhao (CZ) کیست؟

Changpeng Zhao، که در سطح جهانی به سادگی به عنوان “CZ” شناخته می شود، موسس و مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال Binance است. Zhao یک میلیاردر چینی-کانادایی ست که به دلیل موفقیتش در ساخت Binance از ابتدا از سال 2017 تاکنون، در چین و تایوان اقامت دارد.

Changpeng Zhao (CZ) در Jiangsu ، چین به دنیا آمد و در اواخر دهه 1980 به همراه خانواده خود به ونکوور، بریتیش کلمبیا نقل مکان کرد. پدرش قبل از تبعید به دلیل لقب «pro-bourgeois intellect»، استاد دانشگاه در چین بود.

Zhao در دانشگاه McGill در مونترال کانادا در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کرد. پس از اخذ مدرک، Changpeng شروع به کار در بورس اوراق بهادار توکیو، توسعه نرم‌افزاری برای تطبیق سفارش‌های تجاری و سپس در تجارت بلومبرگ، به عنوان توسعه‌دهنده نرم‌افزار Futures Trading کرد. در سال 2005، Changpeng Zhao (CZ) به شانگهای نقل مکان کرد و Fusion Systems را تأسیس کرد، یک پلت فرم معاملاتی با فرکانس بالا برای کارگزاران. در سال 2013، او برای پروژه های مختلف ارزهای دیجیتال از جمله Blockchain.info کار کرد. او همچنین به عنوان مدیر عامل OKCoin خدمت کرد. در سال 2017، CZ بایننس را پس از جمع آوری 15 میلیون دلار سرمایه در طول Initial Coin Offering (ICO) (عرضه اولیه کوین) راه اندازی کرد.

در آوریل 2018، Binance  در کمتر از 180 روز از راه اندازی، به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم معاملات تبدیل شد. این صرافی در اوایل سال 2019 به حجم معاملات روزانه 500 میلیون دلاری رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا