اخباراخبار جهان

سرمایه گذاران پاکستانی قربانی یک کلاهبرداری گسترده میشوند

سرمایه گذاران پاکستانی به آتش کلاهبرداران میسوزند. آژانس انتظامی پاکستان در خصوص کشف کلاهبرداری سایبری به مردم خبر داد. این کلاه برداری باعث تحمیل ضرر 100 میلیون دلاری برای پاکستانی ها شد.

کلاهبرداران فضای مجازی سرمایه گذاران پاکستانی را ترغیب به فعالیت بر پلتفرمی جعلی از طریق صرافی بایننس میکند.

نوشته های مشابه

آژانس تحقیقات بین الملل پاکستان از کشف جرائم سایبری در خصوص ارز های دیجیتال خبر میدهد. به گزارش منتشر شده از این نهاد قانونی 17.7 میلیارد روپیه در جریان این کلاه برداری سرقت شد. این مبلغ که چیزی به اندازه 100 میلیون دلار است. از گردش مالی پاکستان خارج شده است.

عمران ریاز که از کارپردازان سازمان FIA در سمت مدیر ارشد جرائم سایبری است. در گزارش خود از ابزار اصلی سارقان یعنی دارایی های دیجیتال سخن به میان آورد.

ریاز در مصاحبه خود با رسانه محلی گفت:

برنامه تحقیقاتی و پژوهشی این پرونده پس از شکایت های پی در پی در خصوص کلاهبرداری میلیاردی آغاز شد.

این کلاه برداری  از طریق 9 برنامه آنلاین کاربران را فریب داد.

نحوه سرقت سابری در پاکستان


مجرمان برای دست یابی به اهداف خود تلاش میکردند تا با استفاده از اپلیکیشن های مخصوص که قابل اجرا بر روی نسخه های گوناگون از تلفن همراه بود فرصت های متفاوت سرمایه گذاری را برای پاکستانی ها فراهم کنند.

طبق طراحی این اپلیکیشن کلاهبرداران از کاربران خواستند تا ابتدا با ثبت نام در صرافی بایننس سرمایه گذاری خود ار آغاز کنند. و بعد از آن کاربران را متقاعد میکردند تا دارایی های خود را از طریق کیف پول بایننس به حساب های مرتبط با این اپلیکیشن ها انتقال دهند.

این حساب ها با نام های “MCX، HFC، HTFOX، FXCOPY، OKMINI، BB001، AVG86C، BX66، 91fp، TASKTOK” با کیف پول بایننس همگام سازی شدند. هر یک به صورت میانگین قریب به 5000 کاربر را در بستر خود داشتند.

در ادامه مشاهده شکایت ها و بسته شدن این حساب ها به صورت یک جا آژانس انتظامی پاکستان نماینده بایننس در پاکستان را احضار کرد  تا در جلسه دادگاه در تاریخ دهم ژانویه حضور پیدا کند تا در خصوص ارتباط برنامه های تقلبی مرتبط سازی شده با حساب های بایننس توضیح دهد. و در ادامه اقدامات پرسشنامه فوق به به دفتر مرکزی بایننس ارسال شد.

منبع:news.bitcoin

مطالب بیشتر:


اجرای ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال امکان پذیر نیست/اقتصاددان هند توضیح داد
بیت فارمز از گلکسی دیجیتال به پشتوانه بیت کوین 100 میلیون دلار وام میگیرد
شیبا بهتر است یا دوج کوین یا سیفمون؟چاک لیدل و رقابت میم کوین ها
شرکت صنعتی استخراج Canaan فعالیت های خود را در قزاقستان توسعه میدهد
سونی در مورد هدست های واقعیت مجازی خود توضیح میدهد

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx