اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

سازمان سیاسی و فرهنگی هند خواستار ممنوعیت ارزدیجیتال در این کشور است

سازمان مالی و فرهنگی سوادشی جاگران منچ (SJM)، وابسته به حزب ملی‌گرای«RSS»، روز گذشته با تایید و امضای قطعنامه ای در خصوص ممنوعیت ارزدیجیتال به دنبال ممنوعیت کامل فعالیت این دست از دارایی ها است.

یکی از اعضای SJM به نام آشوانی ماهاجان در مصاحبه خود با خبرگذاری نشری PTI گفت:

پیمان نامه ارز های دیجیتال به واسطه  پانزدهمین حزب سیاسی رشتیا سبها از سوادشی جاگران منچ تصویب گردید. تا امروز در گوالیور به نتیجه دست پیدا کرد.

این قطعنامه که به منظور تعیین تکلیف افراد برای فعالیت در بستر کریپتوکارنسی صادر شده است. با اشاره مستقیم به این دارایی ها کلیه اقدامات مالی در بخش مالی ارز های دیجیتال را ممنوع میکند.

به موجب این قطعنامه:

کلیه فعالیت های شاخه مالی کریپتوکارنسی مانند انواع و اقسام سرمایه گذاری ها ، خرید و فروش، استخراج و… برای افرادی که ملیت هندی دارند. و سایر افراد که مقیم هند هستند ممنوع است.

در ادامه وضع این قانون. کارپردازان با تعیین مهلت زمانی کوتاه برای سرمایه داران این حوزه به مردم فرصت استخراج ارز های خود و تبدیل آن ها با شرط ارائه ریز گزارش از دارایی هایشان به اداره مالیات هند را میدهد.

افراد و فعالان این حوزه نیز میبایست در مدت زمان تعیین شده مطابق با ضوابط آخرین تراکنش های خود را انجام دهند. در صورت مشاهده تخلف و یا عدم اطلاعات از قطعانه مذکور سرمایه گذاران با جرائم مالی سنگین مجازات خواهند شد.

طبق اظهارات SJM به سبب تصویب قطعنامه مبارزه با توسعه سرمایه گذاری و ممنوعیت ارزدیجیتال، این دست از دارایی ها را بستری برای پولشویی و تامین مالی تروریست خواند.

و در ادامه دربی باز به سبب انجام فرار مالیاتی خواند. از این رو به سبب جلوگیری از گسترش فساد به ممنوعیت کامل آنان در کشور رای داد.

در ادامه قطعنامه به نهاد های مرتبط به ویژه وزارت امور مصرف کنندگان ابلاغ کرد که پس از صدور قطعنامه بلافاصله کمپین  های آگاهی دهنده به مردم در خصوص سرمایه گذاری و روشهای آن راه اندازی شود. تا مردم با نیروی تبلیغات مجددا نسبت به این دارایی ها و سرمایه گذاری بر روی آنان گرایش پیدا نکنند.

همچنین آنان از توسعه ارز دیجیتال ملی سخن به میان آوردند که به زودی در دستور کار قرار میگیرد. و توسط بانک مرکزی هند به مردم  ارائه خواهد شد. تا مردم بتوانند به راحتی در این بخش فعالیت کنند.

در ادامه

پس از تصویب این قطعنامه مسئولان باید در اسراء وقت قوانین ارز های دیجیتال را صادر کنند. و در ادامه قطعنامه SJM می افزاید:

ارز های دیجیتال مانند بیت کوین و … نیاید در میان افراد جامعه ارزش داشته باشند.

هم اکنون این دارایی ها در کشور نقش واسط میان تبدیل ارز ها را به یکدیگر انجام میدهند.

در نهایت این قطعنامه که با نامسوادشی جاگران شناخته میشود با علم به این که ایجاد محدودیت نمیتواند باعث دسترسی به اهداف کشوری شود.

تصمیم به ممنوعیت کامل ارز دیجیتال و فعالیت در این بخش را گرفت. این در حالی است که از سمت بانک مرکزی به دفعات مختلف اظهاراتی از فعالیت این ارز ها ارسال شده که مبنی بر تاثیر منفی آن ها بر نظارم ارزی و مالی کل کشور بود.

منبع: Bitcoin.com

مطالب بیشتر:


پلیس امنیت سایبری هند به کلاه برداری در فضای مالی مجازی هشدار میدهد
وزیر امور خارجه هند:با فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال مقابله میشود
حکم زندان برای هندی هایی که در حوزه ارزدیجیتال فعال اند
هند اندیشه ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال را در سر میپروراند

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx