اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

دارایی های دیجیتال هندی ها توسط دو صرافی ارز دیجیتال مسدود شد

دو صرافی مطرح ارائه دهنده خدمات مالی دیجیتال به نام CoinSwitch Kuber و WazirX کلیه سپرده های روپیه ای که تا کنون از آن برای تهیه و خرید ارز های دیجیتال برتر نظیر بیت کوین و اتریوم استفاده میشد. هم اکنون مسدود و از دسترس کاربران خارج شد.

با استناد به گزارش های رویترز این اقدام حجم نگران و تشویش زیادی را به جامعه کاربری هند وارد کرد. و آنها را مجاب به ارائه درخواست دریافت دارایی از صرافی های فوق کرد.

عدم ثبات قانون گذاری در هند:


هند به عنوان یکی از کشور هایی است که حجم بالایی از جمعیت مشارکت کننده در سرمایه گذاری ارز های دیجیتال را در خود دارد. اما به عنوان یکی از بی ثبات ترین نواحی است که تا کنون قانون گذاری های متعددی در خصوص این گروه از دارایی های نوین ارائه داده است. قانون ها و نقطه نظر های سیاه و سفید کارپردازان و مسئولان هندی سردرگمی زیادی را برای جامعه سرمایه گذاری کاربران ایجاد کرده است.

هم اکنون بانک مرکزی این کشور سخن از ممنوعیت فعالیت ارز های دیجیتال میزند. و آن ها را دارایی های آسیب زننده به نظام اقتصادی می خواند.

و امروز با مسدود شدن حساب های دیجیتالی، کاربران و سرمایه گذاران هندی غافل گیر شدند.  هنوز کاربران نمیدانند که این اقدام به دستور که و با چه دلیلی انجام شده است. تقریبا هفته قبل شرکت ملی پرداخت هند که وظیفه مدیریت کلیه انتقالات دارایی دولت را بر عهده دارد رسما اعلام کرد که واسط های پرداختی دیجیتالی را قبول ندارد. و آنها را تایید نمیکند.

هم اکنون CoinSwitch به عنوان صرافی ارائه دهنده خدمات مالی دیجیتال سپرده ها و سرمایه های دیجیتال کاربران را مسدود کرد. اما امکان خروج دارایی از پلتفرم را برای انها فراهم آورد.

بازخورد کاربران:


کاربران صرافی های CoinSwitch Kuber و WazirX که از این اقدام غافل گیر شدند. در توییتر پبام های مختلفی را در خصوص این اقدام منتشر کردند. آنان اصرار داشتند که این دو صرافی میبایست در خصوص این اقدام اطلاعات و توضیحات کافی ارائه دهند. و یا حداقل بیانیه های لازم در مورد محدودیت ها، جزییات آن به ویژه مدت زمان آن ارائه دهند.

نمایندگان و کارپردازان این دو صرافی تا کنون هیچ گونه پاسخی به کاربران دیجیتالی ندادند. و فعلا از پاسخگویی امتناع میکنند. احتمال میروند این حرکت تحریمی تحت حمایت دولت هند صورت گرفته باشد.

منبع: U.today

مطالب بیشتر:


نمایندگان مجلس آمریکا به دنبال مسدود سازی تراکنش های بین المللی رمزارز ها
لایحه دارایی های دیجیتال در جلسه بودجه هند آماده ارائه نیست.
هند: منتظر پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی از سمت ما نباشید!
وزیر امور خارجه هند:با فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال مقابله میشود
تعلیق حساب کاربری اینفلوئنسرهای ارزهای دیجیتال در توئیتر

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx