اخباراخبار قانون گذاری

وزیر امور خارجه هند:با فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال مقابله میشود

طبق اظهارات اخیر وزیر امور خارجه هند. در خصوص فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال میبایست با مسدود سازی دارایی با فعالیت مجرمانه مقابله شود.

طبق این مقام مسئول دارایی های دیجیتال به دلیل داشتن ویژگی نا متمرکز نباید در خصوص مقاصد غیر قانونی مانند انواع حملات سایبری به پلتفرم های مختلف به ویژه در کشور هند، انجام فعالیت های قاچاق و در بحث کلیه فعالیت های مرتبط با مواد مخدر صورت گیرد.

این دست از فعالیت ها جزو فعالیت های غیر قانونی شمارده میشود. و نباید با تلفیق آن با دارایی های دیجیتال بر روی آنان در پوش گذاشت.

از این رو دولت هند به جهت کنترل فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال به دنبال ایجاد تغییرات در لایحه منتصب  در خصوص فعالیت های کریپتوکارنسی است. که به زودی این لایحه جدید در جلسه پارلمانی مطرح و بررسی خواهد شد.

مناکشی لخی Meenakshi Lekhi وزیر امور خارجه در خصوص ارز های دیجیتال این گونه عنوان کرد که این دسته از دارایی ها باید چارچوب داشته باشند. و نباید به عنونی ابزاری به سبب ضربه وارد کردن به حاکمیت هند استفاده شود. از این رو میبایست جلو این گونه فعالیت ها گرفته شود.

نشریه IANS در خصوص مواد سخنرانی اجلاس جهانی فناوری اطلاعات که در چند روز گذشته به واسطه وزارت امور خارجه و کارنگی هند شکل گرفته بود اظهارات مناکشی لخی را این گونه نقل کرد.

ارز های دیجیتال از دسته دارایی های نوین هستند. که میبایست در چارچوب مقررات فعالیت کنند.

اگر این دارایی ها قصد ایجاد بستر مناسب برای فعالیت های غیر قانونی من جمله قاچاق، انواع و اقسام حملات سایبری و وارد کردن ضربه به کشور هند را  داشته باشند.

لازم است به طور کلی آن را از دسترس خارج کرده و تمامی حساب ها را مسدود سازی کنیم.

او در ادامه افزود:

به روشنی پیدا است که موضوع فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال برای وزارت امور مالی کشور و وزارت فناوری اطلاعات هند حائز اهمیت است.

و این مسائل در نظر این دو نهاد پر رنگ و در ادامه این دست از جنبه ها را بررسی خواهند کرد.

وی افزود:

هم اکنون صرافی های خدمات رسان دارایی های دیجیتال در وضعیت مالیات گریز به انجام فعالیت های خود مشغول اند.

این دسته از مشاغل بدون هیچ مقررات و چارچوبی پولی که در کشور خودمان تولید شده را به راحتی خارج میکنند.

در حالی که کوچک ترین سود و منفعت را به کشور خودشان نمیدهند.

در ادامه این صحبت ها دولت هند به جهت تکمیل لایحه وضع مقررات تصمیم به ایجاد تغییرات در این بخش گرفت.تا از فعالیت غیر قانونی ارزدیجیتال جلوگیری شود. در ادامه اصلاحات این لایحه تدوین خواهد شد تا مجددا در شوری پارلمانی هند بررسی شود.

 

منبع:news.bitcoin

مطالب بیشتر:


حکم زندان برای هندی هایی که در حوزه ارزدیجیتال فعال اند
تاثیر توسعه دهندگان در تمرکز و عدم تمرکز متاورس
نحوه مقیاس پذیری بیت کوین/بررسی نظرات ارائه شده توسعه دهندگان اولیه

 

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx