Cash

Cash چیست؟

در معنای روزمره این کلمه، Cash شکل فیزیکی پول است، سکه ها و اسکناس هایی که می توان آنها را به صورت شخصی حمل کرد و برای پرداخت فوری کالا و خدمات استفاده کرد.

با این حال، در زمینه‌های مختلف، معنای Cash می‌تواند به حساب‌های بانکی و اوراق بهادار قابل فروش مانند اوراق قرضه دولتی گسترش یابد. حتی به طور محدودتر، در امور مالی، Cash (پول نقد) شامل تمام معادل‌های ارزی است که می‌توانند فوراً یا تقریباً بلافاصله نقد شوند.

از نظر تاریخی، سکه های طلا و نقره برای مدت طولانی وسیله ای تقریباً انحصاری برای پرداخت در سراسر جهان بودند، کمبود فلزات گرانبها ارزش آنها را تضمین می کرد و یکنواختی آنها را برای حسابداری ساده تر میسر ساخت.

ظهور پول کاغذی از قرن هفتم میلادی به بعد منجر به جدا شدن تدریجی ارزش پول نقد از ارزش موادی که از آن ساخته شده است و ظهور نهایی ارزهای fiat مانند دلار آمریکا و یورو شده است. اینها با تصمیم دولت به عنوان پول ایجاد می شوند و ارزش ذاتی ندارند.

از دهه 1980 به بعد، جوامع در سراسر جهان به طور فزاینده ای از پول نقد (Cash) دور شده و آن را با کارت های نقدی و اعتباری و اخیراً پرداخت های تلفن همراه جایگزین کرده اند. تا نوامبر 2020، حجم نقدینگی جهانی تقریباً 6.6 تریلیون دلار است، فقط کسری از 630 تریلیون دلار تا 1.2 کوادریلیون دلار، که حجم کل انواع پول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا