منتخب سردبیر

چرا دوج کوین تورمی است؟ آیا تورمی بودن دوج کوین مشکل ساز است؟

منظور از تورمی بودن کوین چیست؟ آیا تورمی بودن دوج کوین مشکل ساز است؟

در این مقاله از سایت جامع فیبودکس به موضوع عرضه نامحدود دوج کوین خواهیم پرداخت. قبل از آن به توضیح مفاهیم پایه میپردازیم.

نوشته های مشابه

رمزارز ها پول های دیجیتال هستند. که پشتوانه فیزیکی ندارند اما باید توسط ماینر ها استخراج شوند. ارز های دیجیتال دارای ارزش اند.

زمان کشف ارز دیجیتال بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتا، بیت کوین ارزی محدود بر 21 میلیون واحد در نظر گرفته شد. محدودیت بیت کوین خود عامل ارزش گرفتن این کوین به دست ساتوشی ناکاموتا بود. پس از آن با تولد آلت کوین ها هر یک دارای ویژگی منحصر به فرد خود شدند. دوج کوین یک آلت کوین بود که برعکس بیت کوین محدود نیست. و تا بی نهایت قابلیت ماین شدن را دارد. این خود به مفهوم تورمی بودن دوج اشاره دارد. به عبارتی دیگر تورمی بودن دوج کوین یعنی نا محدود بودن منابع برای استخراج و عرضه.

عرضه نامحدود دوج کوین:

جکسون پالمر خالق دوج کوین در فوریه سال 2014 با تصمیمات جدید و اساسی در جهت توسعه این رمز ارز سیاست های جدیدی را در پیش گرفت. بجای محدودیت دوج کوین به 100 میلیارد واحد، استخراج دوج کوین به میلیارد ها واحد، انتخاب وی بود. یا به عبارتی دیگر محدودیت دوج کوین را به طور کلی حذف کرد.

جکسون پالمر با هدف توسعه این رمز ارز دست به این اقدام زد. به امید اینکه به عنوان وسیله ای برای اعطای پاداش مورد استفاده قرار گیرد.

آیا عرضه نامحدود دوج کوین مشکل است؟

اولین گزینه برای تعیین مشکل، تعیین قیمت و نوسانات مربوط به قیمت است. همان طور که میدانید عامل اصلی تعیین کننده نوسانات عرضه و تقاضا است.

با بالا بودن تقاضا از سمت مخاطبان، عامل تعیین کننده عرضه خواهد بود. هرچقدر عرضه کمتر باشد. قیمت بالاتر خواهد رفت. که این خود یعنی عاملی برای افزایش ارزش یک دارایی.

با این حساب دوج کوین چگونه مشکل ساز می‌شود؟

بر اساس همین فرمول عرضه و تقاضا باید این طور عنوان کنیم که، تقاضای دوج کوین از سمت مخاطبان بسیار بالا بوده، حتی بیشتر از تعداد دوج کوین های داخل بازار است. پس در نتیجه قیمت آن بالا می رود.

اما همیشه تقاضا از سمت مخاطبان بالاست؟ برای اینکه بازار این رمز ارز به ثبات برسد تنها یک عامل موثر است. و آن عامل تقاضا است. چون دوج کوین نامحدود است. پس مشکلی در عرضه نخواهد بود. برای ثبات بازار قیمت دوج کوین تنها باید سطح تقاضای مردم و یا مخاطبان به یک میزان باشد. که این کار تا حدودی غیر ممکن خواهد بود. و در نهایت موجب بروز مشکل در تورمی بودن دوج کوین خواهد شد.

سختی استخراج:

در هر دقیقه ماکزیمم 10 هزار دوج کوین تولید می‌شود. این عدد بیشتر نخواهد شد. اما بر اساس رقابت بین ماینر ها بر سر استخراج دوج کوین سختی کار تغییر میکند. که خود عاملی موثر بر نرخ دوج کوین است. در حال حاضر سختی استخراج دوج کوین در بالاترین میزان نسبت به عملکرد خود، قرار دارد.

نظر ایلان ماسک در مورد تورمی بودن دوج کوین:

 

ماسک
توییت های جنجالی ایلان ماسک

در میان تحلیل های مختلف از سمت تحلیلگران و صاحب نظران این حوزه ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا، این گونه توییت کرد:

به‌نظر می‌رسد دوج کوین یک ارز تورمی باشد؛ اما تورم آن (با تولید تعداد کوین‌های ثابت در واحد زمان) کنترل شده است. این در حالی است که بیت کوین به‌طرز بحث‌برانگیزی ضد تورم است.

ایلان ماسک در یک ماه گذشته با توییت های متفاوت مبنی بر عیب نبودن تعداد نامحدود دوج، در چندین نوبت باعث تاثیر زیاد بر قیمت ها و در کل نوسانات بازار کریپتو داشته است.

با همراهی سلبریتی هایی مانند اسنوپ داگ و جین سیمونز با ایلان ماسک، توییت های آنان و بیان نظراتشان باعث بالا رفتن قیمت دوج کوین شده است.

در نهایت:

دوج کوین در بازار کریپتو در رتبه دهم رمز ارز ها برای سرمایه گذاری است. که این خود یعنی از رمز ارز های پر طرفدار از سمت سرمایه گذاران و معامله گران است. همچنین با وجود نامحدود بودن این کوین فعلا سطح تقاضای آن نیز بسیار بالا بوده است. و در فضای کریپتوکارنسی جزو ارز های تاثیر پذیر به شمار می آید.

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx