استخراج

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟+همه چیز در مورد استخراج ابری

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

در این مقاله از پایگاه دانش فیبودکس به بررسی مفهوم استخراج ابری می‌پردازیم.

تا حالا به فروش قدرت سخت افزاری دستگاه های ماینینگ خود فکر کرده اید؟ و یا بلعکس بدون خرید ابزار ماینینگ، به فعالیت استخراج بپردازیم. این دقیقا همان مفهوم استخراج ابری یا کلود ماینینگ است.

به عبارتی دیگر به ارائه خدمات انجام فعالیت های استخراج توسط یک مجموعه یا گروه تجاری کلود ماینینگ می‌گویند.

 چگونه استخراج را تحت کنترل خود قرار دهیم؟

شاید برایتان سوال باشد که اگر قرار باشد که دستگاه در دسترس مان نباشد پس چگونه به انجام فعالیت ماینینگ بپردازیم؟

شرکت هایی که به استخراج ابری مشغول اند با استفاده از یک حساب کاربری و لاگین شدن به وسیله گوشی تلفن همراه و یا لپ تاپ میتوانید سود حاصل از ماینینگ خود را رصد کنید.

سود ماینینگ در استخراج ابری:

برای بررسی سود و زیان حاصل از استخراج باید گفت طبیعتا سود به دست آمده از استخراج مستقیم بسیاربیشتر از استخراج ابری است. به این دلیل که تعداد واسطه ها و پورسانت هایی که پرداخت میکنید کمتر خواهد بود.

درست مثل استفاده از مغازه استیجاری با لحاظ اجاره بها و مغازه ای که مالک ان هستید است. و شاید با این تفاوت که فرض کنید مالک مغازه از شما سود حاصل از فروش تک تک محصولاتتان را ه عنوان اجاره بها دریافت کند. که بسته به میزان این سود ممکن است حتی برای شما این معامله با ضرر هم همراه باشد. در استخراج های ابری کاهش سود و یا حتی مواجه شدن با ضرر تا همین اندازه قابل پیش بینی خواهد بود.

کلاه برداری :

کلاه برداری
شایع ترین کلاه برداری ها توسط موسسات استخراج ابری انجام میپذیرد

 

عملیات مجرمانه با استفاده از این روش بسیار شایع است. الگوریتم های کاری این موسسات به نحوی است که در نهایت شما را به از دست دادن سرمایه تان میرساند. الگو های کاری اشتباه در کنار اطمینانی که باید به موسسه انجام فعالیت های ماینینگ برای کسب درآمد حاصل استخراج انجام دهید. معامله را به ریسک بالا نزدیک میکند. از طرفی هم سابقه عملکرد این موسسات نیز حاکی از عملکردی منفی بوده است. به قدری که میتوان تا حدود زیادی گفت که اکثرا به دنبال خالی کردن جیب افراد با ترفند های خاص خود هستند.

نتیجه:

در دنیای امروز همه افراد به دنبال سرمایه گذاری و یا کسب سود برای جلو رفتن با تورم در جهت سود آوری بیشتر هستند.

با استفاده از اطلاع رسانی رسانه های مختلف در زمینه سرمایه گذاری و یا تجارت در حوزه رمز ارز ها اطمینان و گرایش افراد به رمز ارز ها زیاد شده و همین امر موجب به اشتباه افتادن افراد می‌شود. خود سیستم ارز های دیجیتال به طراحی بلاک چین امنیت شبکه را تامین کرده است. اما این بدان معنا نیست که شما به هر روش یا سایتی برای خرید و فروش و تجارت اطمینان کنید. از این نظر همیشه در تمامی جوامع بستر های کلاه برداری برای سارقان فراهم بوده و هست. پس اگر به تازگی پا به دنیای رمزارز ها گذاشته اید. با نگاهی عاقلانه به انجام فعالیت های آگاهانه بپردازید.

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx