اخباراخبار بیت کوین

موجودی بیت کوین به نسبت 3 سال گذشته در کمترین مقدار خود در صرافی ها است

گروه تحلیل داده های ارز های دیجیتال به نام سنتیمنت (Santiment) در جدید ترین آنالیز خود بیت کوین را به عنوان دارایی منتخب زیر نظر گرفت و با فاکتور های گوناگون این دارایی را مورد بررسی قرار دادند.

این گروه تحقیقاتی با بررسی موجودی بیت کوین در صرافی های مختلف به نسبت عملکرد این دارایی در مدت زمان 3 سال گذشته تا کنون اطلاعاتی مبنی بر حداقل مقدار بیت کوین در صرافی های ارائه دهنده خدمات ارز دیجیتال ارائه کرد.

بر اساس این اطلاعات بیت کوین به نسبت 3 سال گذشته، هم اکنون کمترین مقدار خود را در صرافی ها دارد. این گروه پژوهشی در ادامه تحقیقات خود فهمیدند که سرمایه گذاران در بازه زمانی کنونی به صورت انبوه بیت کوین های خود را از صرافی ها خارج کردند.

چرا که فعلا صرافی های ارز دیجیتال تنها 10.87 درصد از موجودی درگردش بیت کوین را در اختیار خود دارند. آخرین باری که صرافی ها در چنین موقعیتی از نظر موجودی قرار گرفتند مربوط به روز های نخست ماه دسامبر سال 2018 بود.

سنتیمنت در خصوص برداشت خود از اطلاعات تحلیلی فوق گفت:

زمانی که دارایی های مطرح فضای مالی ارز های دیجیتال از بستر صرافی ها و پلتفرم های معاملاتی خارج میشوند. برای کاربران فعال در این فضا ریسک فروش بزرگ به مراتب کم تر میشود.

علت این موضع گیری از سمت سرمایه گذاران به سبب خروج دارایی شان از صرافی ها را میتوان افت 4.5 درصدی بیت کوین و تغییر نرخ این دارایی از 43863 دلار به 41928 دلار دانست.

بررسی ها نشان میدهد. که این تغییرات منفی برای بیت کوین به موجب شدت تنش ها در میان دو ایالت روسیه و اوکراین همراه با بازار های سنتی  شکل گرفت. که حاصل آن تغییر نمودار ارزشی بیت کوین و حرکت آن به سمت نزول شد.

کارشناسان و پژوهشگران در خصوص این نزاع پیش بینی میکنند که احتمالا پایان زود هنگام ندارد. و روسیه تمام تلاش خود ار میکند تا از پیوستن اوکراین به ناتو جلوگیری کند. این موضوع به قدری برای روسیه جدی است که احتمال بروز جنگ علیه این کشور دور از ذهن نیست. هم اکنون نیز روسیه تعداد زیادی از یگان ویژه خود را در نزدیکی مرز اوکراین در مکان های خاص و استراتژیک خود قرار داده است.

در ادامه گروه پژوهشی سنتیمنت در ادامه تحلیل های خود از مواضع کشور هایی مانند روسیه عنوان کردند. که این تغییرات تنها گریبان گیر بیت کوین نخواهد بود. بلکه بسیاری از آلت کوین ها نیز درگیر نوسانات به موجب نزاع این دو ایالت خواهند شد.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


نماینده مجلس میگوید : بانک مرکزی روسیه در مورد رمزنگاری “کوته بینانه” است.(در تب جدید مرورگر باز می شود )
6 تا 15 درصد مالیات گریبان گیر ماینر های روسی(در تب جدید مرورگر باز می شود )
نهنگ ها یا سرمایه گذاران بزرگ به بازار بیت کوین برمیگردند.(در تب جدید مرورگر باز می شود )
انتقال 40 میلیون XRP به صرافی بایننس و فروش بلافاصله آن(در تب جدید مرورگر باز می شود )

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx