اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

واکنش توییتر به جدید ترین لایحه مصوب توسط دولت روسیه در زمینه ارز دیجیتال

از سمت وزارت دارایی دولت روسیه به دنبال قانون گذاری فعالیت ارز های دیجیتال  لایحه ای جدید تحریر و به تصویب دولت روسیه رسید. تا روسیه آن را به عنوان قانون بپذیرد. بر اساس پیش نویس این لایحه تمامی مقررات ارز های دیجیتال مشخص میشود.

در تاریخ هشتم آوریل سال میلادی جاری از طرف وزارت دارایی در خصوص پیش نویت لایحه مربوط به دارایی های دیجیتال اطلاعاتی منتشر شد که در این خصوص توضیح میداد که این لایحه، مصوبه ای همه جانبه برای تمامی بخش های گردش، صدور، معامله، استخراج و دیگر فعالیت های این گروه از دارایی های مجازی بود.

روسیه

پس از انشار گزارش هایی از مصوبات جدید روسیه برای تعیین تکلیف دارایی های دیجیتال پانگ پنگ ژائو مدیر عامل بایننس بازخوردی مثبت نشان داد و از اقدامات سریع روسیه برای ارز های دیجیتال تشکر کرد.

اما همین که جو ابتدایی این خبر از سمت روسیه آرام شد. توییتر کریپتو تمامی پیام های در این خصوص را حذف کرد. پیام هایی که کاربران سرشناسی مانند مدیر عامل بایننس و دیگر افراد مطرح این فضای مالی منتشر کردند.

این خبر ها و سر و صدا ها در خصوص مصوبات جدید روسیه توسط یک روزنامه محلی روسی آغاز شد. اما با نگاهی به جزییات این خبر ارز های دیجیتال را به رسمیت نمیشناسد.و آن ها را به عنوان ارز پرداختی قبول ندارد. و این موضوع هیچ رسمیتی در این لایحه پیدا نمیکند.

و اکنون

با این که این مصوبه از طرف وزارت دارایی به مجلس ارائه شده است. اما فعلا هیچ جدول زمانی برای تصویب آن ارائه نشده است.

در تاریخ 14 ماه آوریل سال میلادی جاری سرگئی کاتیرین (Sergei Katyrin)، رئیس اتاق بازرگانی و صنعت روسیه، پیشنهاداتی برای همکاری با آفریق ارائه داد تا به موجب آن تسویه‌ حساب‌ های فرامرزی با ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را انجام دهد. این وزارت خانه تاکید کرد که مقررات و مصوبه های ارز های دیجیتال باید همه جانبه باشد، به دور از هیچ گونه ابهام تحریر شود.

در ادامه تصمیم گیری ها و مشارکت ها و گفت وگو هایی که ایالت های گوناگون با یکدیگر برای تصویب قانون ارز های دیجیتال دارند. کوین تلگراف اشاره ای به پیشنهادات زاوالنی کرد و گفت که او مسئه تسهیل سازی پرداخت های مشترک میان ایالت ها را مطرح کرد. و افزود که میتوان فعلا این فرایند را با بهره برده از بیت کوین  انجام داد.و آنها را به کارایی رساند. البته یوان چین، لیر ترکیه و یا رویل و طلا نیز دارایی های قابل قبول هستند.

منبع: cointelegraph

مطالب بیشتر:


مقامات روسیه بر سر فعالیت ارز های دیجیتال با یکدیگر به توافق رسیدند
موجودی بیت کوین به نسبت 3 سال گذشته در کمترین مقدار خود در صرافی ها است
چرا بیت کوین سطح ارزش 44000 دلار را تجربه میکند؟/تجزیه و تحلیل

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx