اخباراخبار جهان

پرونده های جنایی مرتبط با ارز های دیجیتال 40 درصد افزایش یافته است

در جدید ترین تحقیقات از مرکز امنیت سایبری RTM Group که توسط گروه خبر گذاری رسانه ای Izvestiaدر چند روز گذشته در اختیار مخاطبان قرار داده شد. بر دعاوی حقوقی و فعالیت های منفی ارز های دیجیتال در روسیه دلالت دارند. خبر ها حاکی از رشد فعالیت های غیر قانونی و مجرمانه است که به نسبت سال گذشته به صورت دوچندان رشد داشت.

این مجله رسانه ای در روز گذشته در این خصوص عناوینی را منتشر کرد. بر اساس تحقیقات اخیر تخلفات اخیر بالغ بر 954 مورد از پرونده های جزایی با تفکیک یک چهارم دیگر رسیدگی ها، یعنی 365 مورد، پرونده های مدنی است، تقریباً از هر 10 درصد (141) یک مورد ورشکستگی و 5 درصد (71) پرونده های اداری است.

در ادامه

محققان این مطلب در این خصوص گفتند. که تعداد زیادی از پرونده ها مربوط به تخلفات مرتبط با قاچاق مواد مخدر بود. افرادی که مایل به انجام این دست از فعالیت ها هستند اغلب تمایل دارند. تا با استفاده از رمز ارز های دیجیتال مبادلات مالی خود را به انجام برسانند تا بتوانند با هویت مجهول به قاچاق مواد مخدر ادامه دهند. جالب است که بیش از 738 مورد از پرونده های مشابه از سال قبل تا کنون تشکیل و در جریان رسیدگی به دادگاه های مربوطه ارسال شد. علاوه بر قاچاق مواد مخدر، فعالیت های پولشویی وجوه غیرقانونی نیز با استفاده از ارز های دیجیتال برای متخلفان میسر است.

دیگر شکایات بر دعاوی کم فروشی با استفاده از تراکنش های رمز ارز های دیجیتال که اکثریت متشکل از اختلافات قانون مدنی است. بر اساس این شکایات سناریویی به این شکل تشکیل میشود. که فردی تلاش میکند با ثبت سفارش خرید برای فردی دیگر پول (ارز دیجیتال) واریز کند. اما چیزی بر خلاف توافق فی مابین برای شخص ثالث ارسال میشود. که اغلب به پرداخت حداقلی پول و یا به بیان ساده تر کم فروشی دلالت دارد.

علاوه بر آن کارشناسان در باره ورشکستگی کاربران این حوزه مالی و مالکیت رمز ارز های دیجیتال در سال 2021 عنوان کردند. که حجم افرادی که در این بازار مال باخته شدند به بیش از 2 برابر قبل افزایش یافت.

در دیگر پرونده ها نیز به استفاده غیر مجاز و غیر قانونی از ارز های دیجیتال اشاره شد. که متخلفان فعالیت های زیر زمینی خود را با استفاده غیر قانونی از برق برای استخراج ارز های دیجیتال استفاده میکردند. که شامل 61.5 میلیون روبل جریمه مالی شد.

منبع: news.bitcoin

مطالب بیشتر:


مدیر بازار دارک نت Hydra دستگیر شد/دیمیتری پاولوف در دادگاه مسکو

ماینر در شرکت بورس/ توضیحات رییس اسبق بورس

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx