اخباراخبار جهان

بانک مرکزی روسیه برای ممنوعیت دارایی های دیجیتال تلاش میکند.

در پنج شنبه گذشته مصادف با تاریخ 18 ژانویه 2022 در گزارش از بانک مرکزی روسیه این گونه عنوان شد که این نهاد مالی تلاش میکند تا نظام روسیه را به صدور دستور ممنوعیت کامل دارایی های دیجیتال ترغیب کند.

این گزارش که برگرفته از کنفرانس مطبوعاتی با مدیر بخش ثبات مالی بانک روسیه شکل گرفت. محوریت این کنفرانس ارز های دیجیتال و این دسته از دارایی های نوین بود. که با پاسخگویی الیزاوتا دانیلوا به عنوا مدیر مسئول شکل گرفت.

بر اساس این گزارش در این کنفرانس ارز های دیجیتال با رویکردی منفی به عنوان دارایی هایی بی ثبات خوانده شد. که عمده فعالیت آنها در بخش کلاه برداری و انواع فعالیت های غیر قانونی مالی است.

در ادامه گزارش به ارائه عواقب و چالش های خروج پول از گردش اقتصاد ملی اشاره شد. این که این کار چه ضرر ها و خطراتی را به ویژه در حفظ سیاست های پولی به کشور تحمیل میکند.

از این رو بانک مرکزی روسیه به طور قاطع دارایی های دیجیتال را ارز هایی آسیب زننده به اقتصاد خواند. و عنوان کرد که این دارایی ها میبایست هرچه زودتر ممنوع شوند.

دانیلوا در این خصوص توضیح داد که منظور از ممنوعیت وضع مقررات جدید و مرتبط با فعالیت این دارایی ها است و مقصودمان ممنوعیت مالکیت ای دارایی ها توسط اشخاص خاص نیست.

فعالیت های سرمایه گذاری و معاملات در این فضای مالی میبایست در کشور بسیار محدود و توسعه آن به طور کامل قطع شود.

نرخ سرمایه گذاری کاربران روسی

بانک مرکزی روسیه اعلام کرد که طی تحقیقات به عمل آمده از سمت این نهاد مالی شهروندان روسی بالغ بر 5 میلیارد دلار تراکنش در حوزه مالی ارز های دیجیتال را انجام میدهند. این حجم از سرمایه گذاری بیانگر لزوم ممنوعیت و جلوگیری از توسعه ارز های دیجیتال است. که می بایست با تعیین مجازات به کنترل و کاهش نرخ سرمایه گذاری تسریع بخشید.

برای حذف این بخش از سرمایه گذاری کلیه فعالیت های سرمایه گذاری دارایی های دیجیتال و همچنین هیچ سازمان و زیرساختی نباید از دارایی های دیجیتال در هیچ بخشی استفاده کنند. با این که قبل از این نیز دارایی های دیجیتال ممنوع اعلام شد اما کاربران زیادی نسبت به ان بی توجه بودند. برای تحقق این هدف و حذف ارز های دیجیتال از سبد معاملاتی تنها مجازات کارساز است.

منبع:coindesk

مطالب بیشتر:


پیش بینی پذیرش گسترده تر بیت کوین از سمت سایر کشور ها در سال 2022
قیمت زمین در پروژه متاورس کاردانو بالا رفت/ پاویا (Pavia) اولین متاورس کاردانو
15 میلیون اتریوم از صرافی Crypto.com توسط هکر ها سرقت شد
استرالیا به بازنشستگان برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال هشتار میدهد
استقرار دانشگاه برتر چین بر روی متاورس بایدو

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx