اخباراخبار جهان

بلغارستان در حال بررسی امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال است

وزیر دارایی بلغارستان می‌گوید این کشور در حال بررسی گزینه‌های پرداخت با ارزهای دیجیتال است. این مقام دولتی افزود که به نظر او بعید است بلغارستان به یک مرکز بزرگ برای ماینرهای ارز های دیجیتال که ظاهراً بسیاری از آنها در حال ترک قزاقستان هستند. تبدیل شود.

آسن واسیلف (Assen Vassilev)، معاون نخست وزیر بلغارستان در امور بودجه اتحادیه اروپا و وزیر دارایی گفت. که این کشور عضو اتحادیه اروپا، در حال بررسی گزینه هایی برای راه اندازی مکانیزم پرداخت با رمز ارزها میباشد.

بر اساس گزارش بلومبرگ (bloomberg)، واسیلف گفت که دولت در حال مذاکره با بانک ملی بلغارستان و همچنین صاحبان صنایع برای بررسی امکان پرداخت رمزنگاری شده «در کوتاه مدت تا میان مدت» است.

با این حال. او افزود: بعید است بلغارستان به یک مرکز اصلی برای ماینرهای ارزهای دیجیتال تبدیل شود. گزارش‌ها حاکی از آن است که بسیاری از آن ها درحال ترک قزاقستان به علت آشفتگی‌های سیاسی و اختلال در اینترنت هستند.

دولت بلغارستان ممکن است هنور یکی از بزرگترین هولدرهای بیت کوین در جهان باشد. به این دلیل که در سال 2017 و قبل از صعود بیت کوین، حدود 213,519 بیت کوین از یک شبکه غیر قانونی توقیف کرده است.

در ادامه

ارزش این حجم از بیت کوین در آن زمان تقریباً 3.5 میلیارد دلار بود. اما در زمان انتشار این مقاله به بیش از 8.2 میلیارد دلار رسیده است. اما در حال حاضر دقیقا مشخص نیست که آیا مقامات این کشور آن را فروخته اند و یا همچنان به نگه داشتن آن ادامه میدهند.

بلغارستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا یکی از هشت کشوری است. که یورو را قبول نکرده است و لزوماً از عرضه یورو دیجیتال در میان بانک های مرکزی شرکت کننده سود نخواهد برد.

در ژوئن 2021 (خرداد 1400)، دولت و مقامات بانک ملی بلغارستان گفتند که قصد دارند از سال 2024 یورو را به عنوان پول ملی بپذیرند. رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد (Christine Lagarde) در ماه مارس (فروردین) گفت که این ارز دیجیتال ممکن است تا سال 2025 عرضه نشود.

در سال 2021، یک هیئت منصفه فدرال در ایالات متحده، راسن ایوسیفوف (Rossen Iossifov) صاحب صرافی آر جی کوینز که در بلغارستان مستقر میباشد را به جرم ارتکاب سرقت و پولشویی، محکوم کرد. این تبعه بلغارستانی با همکاری چند نفر دیگر از حدود 900 تبعه آمریکایی مبلغ 7 میلیون دلار کلاهبرداری کرد و سپس به ده سال حبس محکوم شد.

منبع : cointelegraph

مطالب بیشتر:


تسلا به طور رسمی دوج کوین را پذیرفت/رشد قیمت دوج کوین
در سال میلادی جدید 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین در اسپانیا نصب میشود.
رکورد جدید از هش ریت بیت کوین
عکس های سلفی NFT یک دانشجو او را میلیونر کرد/

 

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx