اخباراخبار جهان

15 میلیون اتریوم از صرافی Crypto.com توسط هکر ها سرقت شد

باز هم حملات هکری در دارایی های دیجیتال، این بار بر بستر صرافی “متمرکز“! در این گزارش خبر از سرقت اتریوم از صرافی ارز دیجیتال Crypto.com مطرح سخن به میان آمد. 15 میلیون دلار اتریوم حجم دارایی هایی است که اکنون در دست هکر ها است.

چندی پیش شرکت امنیت بلاک چین PeckShield گزارشی از حمله هکری به صرافی ارز دیجیتال Crypto.com منتشر کرد. در این گزارش از سرویس کوین میکسینگ سخن به میان آورد. که در یک فرایند پولشویی تقریبا نیمی از دارایی های ارز دیجیتال به سرقت رفت. حجم پول در این گزارش به اندازه 15 میلیون دلار اتریوم ذکر شد.

روز گذشته Crypto.com اعلام کرد که فعلا پلتفرم صرافی از دسترس خارج است. چرا که فعالیت هایی مشکوک در خصوص برداشت دارایی از حساب کاربران مشاهده شد. علاوه بر آن عده از افراد در خصوص سرقت سرمایه هایشان از صرافی شکایت کردند.

در ادامه

کارپردازان صرافی Crypto.com در بار این موضوع در توییت های گوناگون از بستر خود دفاع کردند. کریس مارشالک که در سمت مدیریت عامل این صرافی مشغول فعالیت است گفت که تا کنون هیچ سرمایه ای از دارایی های دیجیتال کاربران فعال در این صرافی کسر نشده است. هم اکنون تیم توسعه دهنده با قدرت دو چندان. در حال حل مشکل امنیتی و به تبع آن افزایش هرچه بهتر این بستر مالی تلاش میکنند.

در ادامه عده ای کاربران پس از انتشار خبر سرقت و حمله هکری به صرافی Crypto.com انتقادات شدیدی را به این صرافی و کارپردازان آن کردند. یکی از مسائل مورد توقع کاربران این است که چرا صرافی Crypto.com از توضیح دادن این حمل هکری و حجم دارایی های به سرقت رفته اطلاعاتی را در میان نمیگذارد. در حالی که کاربران به طور مکرر در حال پرسش از اعضای پاسخگو هستند.

موضوع این جاست که اغلب حملات راگ پول و هک در شبکه دیجیتال و بستر های مجازی پول شکل میگیرد. اما این بار این رخداد برای صرافی متمرکز اتفاق افتاد.  مارشالک قول داده است که به محض تکمیل تحقیقات، نتایج آن را برای عموم منتشر کند.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


تسلا به طور رسمی دوج کوین را پذیرفت/رشد قیمت دوج کوین
در سال میلادی جدید 100 دستگاه خودپرداز بیت کوین در اسپانیا نصب میشود.
رکورد جدید از هش ریت بیت کوین
عکس های سلفی NFT یک دانشجو او را میلیونر کرد/

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx