اخباراخبار بیت کویناخبار جهان

خرید 410 بیت کوین دیگر توسط رئیس جمهور السالوادور در ادامه ضرر میلیاردی اش

نایب بوکله (Nayib Bukele) رئیس جمهور این کشور در توییتر اعلام کرد که السالوادور در روز جمعه 410 بیت کوین به قیمت 15 میلیون دلار خریداری کرده است.
او در توییت خود اعلام کرده است: “برخی از افراد دارایی خود را واقعاً ارزان دارند می فروشند.”
اظهار چنین ادعاهایی در بازار رمزارز ها واقعا کار دشواری است. زیرا خریدار این مقدار از بیت کوین قطعا باید خرید خود را به قطعات کوچکتری تقسیم کند تا امکان بروز اشتباه کاهش یابد.
در پایان روز جمعه بیت کوین حدود 12 درصد کاهش پیدا کرد و به قیمت 36500 دلار رسید. همچنین به دنبال آن روند کل بازار ارزهای دیجیتال نزولی شد.
این کشور اکنون بیش از 1500 بیت کوین در اختیار دارد و قصد دارد امسال یک اوراق قرضه 10 ساله بیت کوین منتشر کند.
نایب بوکله در چند ماه گذشته به صورت مستمر چندین خرید داشته است که این امر حاکی از اعتماد او به چشم انداز بلندمدت این ارز دیجیتال میباشد.
بیت کوین به طور رسمی در سپتامبر گذشته (مهر 1400)، سه ماه پس از تصویب قانون بیت کوین توسط قانونگذاران السالوادور، به صورت رسمی در این کشور تبدیل به یک ارز قانونی شد.

ضرر 15 درصدی السالوادور

السالوادور به عنوان یکی از کشور های پیشرو در پذیرش دارایی های دیجیتال و از سرمایه گذاران این حوزه مالی که با رویکردی مثبت به این ارز ها مردم کشور خود را به تشویق بر سرمایه گذاری و انجام معاملات برای کسب پول فرا میخواند. با نوسان بیت کوین و قرار گیری این دارایی در نرخ 43000 دلار السالوادور سوژه تمسخر کاربران و اینفلوئنسر های مخالف با این حوزه مالی شد.

این موضوع نشان میدهد که بازار مالی همیشه با یک رویکرد پیش نمیرود. و گاهی عکس انتظار را به نمایش میگذارد. در خصوص سرمایه گذاری السالوادور نیز به همین شکل پیش رفت. و بیت کوین بر خلاف پیش بینی بسیاری از سرمایه گذاران مجددا افت قیمت پیدا کرد. از این رو السالوادور ضرر 15 درصدی را متحمل شد.

منبع:coindesk

مطالب بیشتر:


با کاهش قیمت بیت کوین السالوادور ضرر 15 درصدی را تجربه کرد
اجرای ممنوعیت کامل ارز های دیجیتال امکان پذیر نیست/اقتصاددان هند توضیح داد
بیت فارمز از گلکسی دیجیتال به پشتوانه بیت کوین 100 میلیون دلار وام میگیرد
شیبا بهتر است یا دوج کوین یا سیفمون؟چاک لیدل و رقابت میم کوین ها

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx