اخباراخبار جهان

استرالیا به بازنشستگان برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال هشتار میدهد

اخطاریه جدید در خصوص ارز های دیجیتال از بالاترین ارگان نظارت مالی و دارایی های استرالیا در خصوص سرمایه گذاری منتشر شد. بر اساس این اخطار مقامات مسئول در بخش نظارت مالی تلاش میکنند.

به کاربران و مردم به ویژه بازنشستگان که حق سنوات خود را دریافت کردند. تذکر میدهد که مراقب دارایی های خود در فضای پر ریسک ارز دیجیتال باشید. و ای بسا برای این که کاربران سرمایه خود را در این بستر پر ریسک از دست ندهند پیشنهاد میکند. که از ورود به بستر مالی دیجیتال خود داری کنند.

در ادامه این اطلاع رسانی عمومی کارپردازان تلاش میکنند. تا با استفاده از آگهی دهی در خصوص انواع کلاه برداری ها ی حوزه مالی کریپتو و بازار گرمی های سودجویانه سرمایه گذاری در این حوزه را فضایی منفی و بستر تقلب معرفی کنند.

در ادامه

از سمت سازمان کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا  (ASIC) در صحبتی ویژه با متولیان صندوق های سرمایه گذاری در کشور که به حالت خود گردان اداره میشود. (SMSF) گفت که فریب تبلیغات دروغین برای تزریق دارایی به فضای مالی دیجیتال را نخورید. و نسبت به حفظ سرمایه خود و بستر سرمایه گذاریتان کوشا باشید. این بستر ها به دلیل عدم ثبات بازارشان احتمال شکست افراد را دو چندان میکنند.

به تازگی مشاهده میشود. که صندوق های سرمایه گذاری خودگردان تلاش میکنند. تا کاربران را مجاب کنند با در اختیار قراردادن دارایی هایشان بر روی انواع تمبر، رمز ارز ها و… سرمایه گذاری کنند.

بالغ بر 80 درصد افراد نا آگاه با فریب تبلیغات از این فضا مال باخته بیرون میروند. و در مقابل این بستر ها ضمانتی برای سرمایه گذاران ندارند. و همچنین غرامتی به جهت باخت دارایی به کاربران نمیپردازند.

همین موضوع یکی از مهم ترین دلایلی است که افراد به سبب اجتناب از این بستر مالی باید مد نظر قرار دهند. با این حساب تاکید میکنیم که شرط لازم و اساسی برای شروع فرایند سرمایه گذاری در این بخش مشورت و کسب آگاهی از مشاوران مالی دارای مجوز است. که نباید نسبت به آن بی توجه بود.

حجم دارایی های از دست رفته کاربران

در ماه دسامبر سال میلادی 2021 پلیس فدرال استرالیا با آنالیز اطلاعات موثق از 109 میلیون دلار دارایی .از دست رفته. در استرالیا خبر داد. کل این دارایی ضرر هایی است که با عناوین گوناگون گریبان گیر کاربران شد. بعد از آن در نوامبر سال گذشته پلیس استرالیا جنوبی 700 هزار دلار رمز نگاری  را در یک عملیات سایبری در فضای دارک وب توقیف کرد.

در ادامه با بررسی اطلاعات و شاخص های قابل استناد ارز های دیجیتال هم اکنون قریب به یک سوم از مردم استرالیا سرمایه گذاری های خرد و کلان در حوزه مالی کریپتوکارنسی دارند. و این آمار به نسبت سال گذشته 18 درصد رشد داشته است.

منبع: u.today

مطالب بیشتر:


هودلر های شیبا در رقابت با بیبی دوج کوین عقب ماندند/
جک دورسی به دنبال ارائه سیستم متن باز برای استخراج بیت کوین
رشد چشمگیر آگهی استخدام ارز دیجیتال از زبال لینکدین
مخاطبان ارز دیجیتال در روسیه باید شناسایی شوند

نوشته های مشابه

5 1 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx