اخباراخبار جهاناخبار قانون گذاری

چین با مسدود کردن کوین مارکت کپ سختگیرانه تر عمل میکند

رویکرد سخت گیرانه چین درخصوص فعالیت ارز های دیجیتال

مقامات چین به جهت جلوگیری از فعالیت های ارز دیجیتال در کشورشان پیگرانه برای حذف همه عوامل مرتبط با این حوزه مالی تلاش میکنند.

در خبرگزاری های اخیر مشاهده شده که سایت آنلاین شاپ علی بابا در پیامی در خصوص فروش ابزار استخراج مانند دستگاه های ماینینگ عنوان کرد. که ظرف مدت دو هفته آینده اقدامات لازم برای توقف فروش انجام و توزیع و فروش این دستگاه ها در سایت عالی بابا متوقف میشود.

نوشته های مشابه

این تنها دستاورد مقامات از فشار های وارده نیست. بلکه دسترسی ها برای پلتفرم های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) و کوین گکو (CoinGecko) محدود شده است. پیدا است که این دو پلتفرم نیز مسدود سازی خدمات را آغاز کرده و دسترسی ها محدود شده ست.

با مشاهده اطلاعیه فروش سایت علی بابا که خود از فروشگاه های اینترنتی مطرح  و شناخته شده در تمام دنیا است. از هشتم اکتبر (16مهر) توقف فروش دستگاه های ماینینگ عملیاتی میشود.
 

پیام منع فروش دستگاه استخراج از سمت علی بابا، با پیوستی جدید از مقرارات به روز رسانی شده این کشور در خصوص ممنوعیت های ارز های دیجیتال از سمت این سایت ابلاغ و و در اطلاعیه خود این گونه عنوان کرد:

 

از این پس سایت رسمی علی بابا دات کام به تبعیت از قوانین چین توقف فروش دستگاه های استخراج را اعلام میدارد.

عدم ثبات مقررات در حوزه رمز ارز های دیجیتال ما را ملزم به منع فعالیت این دارایی در حالتی وسیع تر خواهد کرد.

در ادامه فعالیت های سایت علی بابا به زودی فروش ارز های دیجیتال بیت کوین و اتریوم، انواع لایت کوین ها و در ادامه بیائو کوین و کوارک کوین نیز متوقف خواهیم کرد.

 توسعه محدودیت ها از سایت فروشگاهی علی بابا

از اظهارات سایت رسمی علی بابا در خصوص حذف خدمات لازم بری دسترسی کاربران به حوزه مالی از های دیجیتال پیدااست. که تمایل آن ها به ممنوعیت فروش دستگاه های استخراج نیست.  بلکه تمامی ابزار مورد نیاز کاربران اعم از نرم ازار ها و سخت افزار ها، محتوی های آموزشی استراتژی ها و روش ها و انواع دوره های آموزشی در حوزه استخراج و فعالیت هایی از این قبیل را شامل میشود. 
بر اساس برنامه ریزی های سران کشور چین در خصوص جلوگیری از توسعه کریپتوکارنسی در چین آنان از شروع سال جدید میلادی با تلاشی فزاینده فشار های لازم را به دستگاه ها وارد و تلاش خود را برای حذف این حوزه مالی دو چندان کردند. 
این اقدامات نتایجی مانند خروج ماینر های چینی از کشور و به دنبال آن توقف فعالیت اسپارک پول Spark pool که خود از نخستین استخر های استخراج اتریوم بود را به همراه داشت.
بر اساس اخبار منتشر شده از رسانه رسمی چین فعالیت یک انبار در پارک فناوری مغولستان در خصوص استخراج ارز های دیجتال رویت و ده هزار دستکاه استخراج ارز دیجیتال کشف و ضبط صورت گرفت.
برق مصرفی از این فعالیت بالا و به اندازه 1104 است.  با این حال محدودیت های اعمالی کشور چین بالاست و همین موضوع در بسیاری از پروژه های ارز های دیجیتال اختلال ایجاد کرده است.  45 پروژه توسعه ارز دیجیتال در مغولستان بسته و فعالیت آن ها در وضعیت تعلیق است.
همین آمار تا کنون تاثیر قابل ملاحظه ای در حفظ و بهسازی منابع در چین داشته است. هم اکنون چیزی به اندازه 6.58 میلیارد کیلووات ساعت در برق این کشور در حالت بهینه قرار گرفت.

صرافی ها و کاربران چین


در پی اقدامات اخیر مقامات اجرایی صرافی های مطرح دنیا مانند بایننس و هوبی نیز در ارائه خدمات محدود عمل کرده و تمایلی به ارائه خدمات به اعضای چینی را از  خود نشان نمیدهد.

توسعه دهندگان و تاثیر گذاران این حوزه خروج چینی ها را از بازار ارز های دیجیتال را عامل مهمی نمیدانند. و این موضوع را به فرصتی طایی برای سایر کشور های فعال برای کسب ثروت توصیف کرده اند.

پت تومی (سناتور آمریکایی تبار)نظر خود را این گونه عنوان میکند:

حذف چینی ها از بازار مالی کریپتو کارنسی به دنبال قوانین سرسختانه کشور خودشان فرصتی برای اعضای ایالت متحده است.

به دلیل عدم صلاحیت مسئولینشان فرصت مشارکت در جذاب ترین و پول ساز ترین بیزنس های جهانی را از دست خواهند داد.

این موضوع نه تنها به پلتفرم ها صدمه ای وارد نمیکند. بلکه فرصتی مناسب برای ورود افراد لایق تر است.

 

کوین مارکت کپ و کوین گکو نیز مسدود میشوند!

از پلتفرم های مهم و در دسترس کاربران من جمله کاربران چینی دو پلتفرم کوین مارکت کپ و کوین گکو است.  که اخیرا آن را از دسترس کاربران چینی خارج و برای پیشبرد بیشتر محدودیت ها تلاش میکنند.

زمان اعمال این محدودیت به طور دقیق مشخص نیست. واضح است که ایجاد محدودیت از سمت این دو پلتفرم نبوده بلکه آژانس سانسور اینترنت چین دسترسی این دو ابزار را برای چینی ها خارج کرده است.

تی‌ام لی (TM Lee)، بنیان‌گذار کوین گکو، در این خصوص اظهار داشت:

از سمت مجموعه ما اقدامی مبنی بر لاک آی پی های کاربران چینی صورت نگرفته است. بلکه عدم دسترسی به کارپردازان کشور خودشان مربوط است.

با بررسی دقیق تر پیدا است که مقامات چین محدودیت ها را در تمامی جوانب برای جلوگیری از هرگونه فعالیت های حوزه ارز دیجیتال اعمال و با اعمال فشار بر موسسات و شرکت های مرتبط به قطع دسترسی ها میپردازند.

البته فعلا با دسترسی به فیلتر شکن و تغییر آی پی کماکان میتوان در این مجموعه ها فعال بود. اما میتوان آن را برای فعالیت های موقت موثر دانست.

از دیگر اقدامات کاربران انتقال کانال های آموزشی از وی چت به تلگرام برای پیشگیری از حذف دیتا ها و ممنوعیت های اجرایی چینی ها است. هم اکنون بسیاری از فعالیت های آموزشی در حوزه استخراج و یا سرمایه گذاری در پلتفرم تلگرام اجرا میشود.

مطالب بیشتر:


ارز دیجیتال ملی چیست و چه تفاوتی با پول فیات دارند؟/تجزیه و تحلیل
ایلان ماسک : دوج کوین در آینده نزدیک ارتقا پیدا میکند/نسخه جدید دوج کوین
کشورهای توسعه دهنده ارز دیجیتال ملی/ نگاهی به مواضع آنها
حذف ممنوعیت تبلیغات صرافی ها در گوگل

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx