کاربرد بلاک چین

فلو flow چیست؟چگونه میتوان بر روی فلو سرمایه گذاری کرد؟

دراین مقاله از سایت جامع فیبودکس به بررسی مفهوم فلو خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید تا به نتایج مورد نظر دست یابیم.

فلو و توکن غیر مثلی

همان طور که در مقاله NFT اشاره کردیم. توکن های غیر مثلی یا NFT ها به مجموعه اقلامی می‌گویند. که ماهیتا با ارزش اند و جزو کالا های کلکسیونی به شمار می آیند.

NFT برگرفته از کلمه   Non Fungible Token است. این  سبک دارایی ها بر پایه بلاک چین کار می‌کنند. فلو یک سیستم بلاک چین برای NFT ها است. که به وسیله آن میتوان آن ها را به توکن غیر مثلی تبدیل کرد. کار کرد فلو بر مبنای الگوریتم اثبات سهام است.

چرا flow طراحی شد؟

همه چیز از بازی کریپتو کینز Cryptokitties شروع شد. این بازی بر پایه بلاک چین ارائه شده است. پس از انتشار بازی، با جذب مخاطب، با کندی شبکه اتریوم مواجه شدند. همین موضوع باعث شد تا توسعه دهندگان به بررسی و حل مشکل بپردازند. بر همین اساس بلاک چین فلو را به عنوانی طرحی جایگزین در نظر گرفتند. به دلیل بالا بودن تقاضا واضح بود. که بلاک چین به تنهایی برای پاسخ گویی به تقاضا کفایت نمیکند. توسعه دهندگان در راستای خود کفا شدن گام برداشتند. و بلافاصله تصمیم گرفتند تا بلاک چین منحصر به فرد خودشان را ایجاد و تمامی قابلیت های مورد نیازشان را در آن به وجود بیاورند. تا به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

“فلو” ساخت شرکت دپر لبز و “رهام قره گوزلو” مدیر عامل آن، بر اساس طرح اجرایی فلو، مدعی است که فلو در بخش ترکیب پذیری، ذخیره سازی درون زنجیره ای و رمز نگاری خواهد درخشید. و انتظارات را برآورده خواهد کرد. همچنین قابلیت های خاصی در خصوص توسعه به این پلتفرم اضافه خواهد شد.

فلو چیست؟

فلو یک بلاک چین است. که با هدف انجام تراکنش ها با سرعت بالا و کارمزد پایین طراحی شده است.  این بلاک چین از تکنیک های شاردینگ Sharding بهره نمیبرد. فلو بلاک چین خاص و منحصر به نرم افزار های غیر متمرکز است. و سیستم آن تطابق کامل با NFT ها و یا بازی های مبتنی بر شبکه بلاک چین دارد.

این سیستم بر اساس طرح مشکلی ناشی از کندی اتریوم ، توسط کمپانی دپر لبز به مرحله اجرا درآمد. پس از  ایجاد بلاک چین اختصاصی برای بازی ها و… از فلو در جهت سایر عوامل مانند ان بی ای تاپ شات بهره گرفته شد.

عملکرد فلو چگونه است؟

دپر لبز فلو را با هدف سرعت بالا و توان عملیاتی پر قدرت توسعه دادند. برای اینکه فلو قابلیت های مذکور را در سیستم پیدا کند. آن را بر پایه عملکرد چهار نوع نود بنا کرده اند.

همان طور که در مقاله نود چیست مطالعه کردید. نود ها اعتبار سنج هایی هستند. که با اجماع نظر یکدیگر به تایید بلاک چین جهت انجام ادامه عملیات در بستری امن می‌پردازند.

نود های flow در چهار بخش مختلف تقسیم بندی شده اند.

  1. کالکتور : این نود ها به معنی لغوی  نود های جمع کننده، تاثیر بسزایی در افزایش سطح کارایی دارند.
  2. اجرایی : این نود بر افزایش سرعت و مقیاس پذیری متمرکز است.
  3. تایید کننده ها : همان طور که از نامشان پیداست. تایید کننده ها مانند سایر نود های بلاک چین به تایید تراکنش ها میپردازند.
  4. اجماع : از تمرکز جلوگیری می‌کنند.

توسعه دهندگان پس از تقسیم بندی نود ها پلتفرم کاری فلو را بر اساس اثبات سهام بنا کرده اند. همان طور که در مقاله الگوریتم اثبات سهام مطالعه کردید. این الگوریتم بر اساس خرید سهام اعتبار سنجی را انجام می‌دهد. در این بلاک چین هم، نیاز به تهیه توکن فلو برای سهام دارن الزامی است. جزییات الگوریتم اثبات سهام در مقاله مربوط آن از سایت جامع فیبودکس ارائه شده است.

flow در چه زمینه هایی کاربرد دارد؟

اول از همه اینکه میتوان آن ها را به عنوان یکی از گزینه های قابل جایگزین  برای شاردینگ در نظر گرفت. چون با داشتن چهار نود عملکردی مبنی بر کم کردن نیاز های مربوط به ذخیره سازی و محاسباتی دارد.

از طرفی شرکت های سازنده بازی ها که بر پایه بلاک چین فعال بوده اند. بهترین بستر برای اجرایی کردن برنامه هایشان همین فلو میباشد. چرا که پیش تر توضیح دادیم، که باعث حل شدن مشل کندی شبکه شده است.

گذشته از آن میتوانید به عنوان یک کاربر به وسیله ان بی ای تاپ شات از بازار VIV3NFT آثار هنری را خریداری کنید. و می‌توانید با سایر بلاک چین ها تعامل برقرار کنید.

توکن فلو

این توکن در سال 2020 به وسیله صرافی COINLIST رونمایی شد. اما دسترسی این توکن دچار مشکل بود. مردم آمریکا و کانادا برای دست یابی به آن دسترسی درست نداشتند. همین مشکل باعث شد که در مدت زمانی از دسترسی خارج شود. و گردش مالی آن متوقف شود. پس از آن مجددا به میدان آمد و مورد معامله در صرافی ها قرار گرفت.

خرید توکن فلو در ایران:

ایرانی ها برای اینکه این توکن را تهیه کنند باید از روش هایی که برای تهیه ارز ایاس در مقاله مربوط به آن اشاره کردیم استفاده کنند.

یکی از روش های دسترسی به این توکن در ابتدا خرید بیت کوین، اتریوم، لایت کوین است و پس از آن مراجعه به صرافی ارائه دهنده فلو، و در نهایت انجام درست تراکنش، با این روش است.

در این سایت می‌توانید صرافی های ارائه دهنده فلو را مشاهده کنید.

والت FLOW

به دلیل اینکه فلو به طور کامل توسعه نیافته است. کیف پول رسمی هنوز ارائه نداده است. اما برای انجام معاملات فعلا به طور موقت از کاربران خواسته تا از طریق سایت Port.onflow.org کیف پول شخصی خود را بسازند.

نکته مهم اینجاست که باید در نظر داشته باشید که تحریم ها هر روز در گیر جدید ترین تصمیمات اند. و این وابستگی اتفاقات ایده الی را رقم نمیزند. چرا که باعث مسدود شدن حساب ها میگردد. پس اگر قصد ایجاد کیف پول شخصی خود را در بستر این سایت دارید. باید این ریسک را لحاظ کنید.

در نهایت

فلو یک بلاک چین است. که با هدف انجام تراکنش ها با سرعت بالا و کارمزد پایین طراحی شده است. میتوان آن ها را به عنوان یکی از گزینه های قابل جایگزین  برای شاردینگ در نظر گرفت. کار کرد فلو بر مبنای الگوریتم اثبات سهام است. و نیاز به تهیه توکن فلو برای سهام دارن الزامی است. خرید توکن از طریق تهیه بیت کوین و اتریوم و … قابل انجام است. فلو کیف پول رسمی هنوز ارائه نداده است. اما برای انجام معاملات فعلا به طور موقت از کاربران خواسته تا از طریق سایت Port.onflow.org کیف پول شخصی خود را بسازند.

 

نوشته های مشابه

0 0 رای
رتبه مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
guest
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx